Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Понедельник 20 апреля 2015
Сообщение прочтено 72 раз

Юрій Марчук про сучасні проблеми лісового господарства України. Green Video

17 грудня 2014 року в Києві в рамках програми ФЛЕГ II, виконавцем якої є Світовий банк у тісному співробітництві з Європейським союзом, Міжнародним союзом охорони природи і Всесвітнім фондом дикої природи, відбувся круглий стіл щодо вдосконалення організаційно-правового забезпечення контролю в лісовому господарстві.

По закінченні роботи круглого столу Національний координатор програми ENPI-FLEG в Україні Юрій Марчук дав каналу Green Video ексклюзивне інтерв’ю, де розповів про діяльність програми ФЛЕГ та коротко закцентував увагу на основних проблемах, розглянутих впродовж обговорення.

Юрій Марчук, Національний координатор Програми ENPI-FLEG:

- Програма ФЛЕГ – це програма не тільки України. Це програма Східного партнерства. В свій час була підтримана урядами більше 50 країн світу. І сьогодні ця програма має пряме відношення до 7 країн Східної Європи. Останнє засідання було в Грузії, Світовий банк проводив. Термін дії програми, який закінчився в 14 році, продовжений до 16 року. Намічені чіткі позиції, які повинна програма відпрацювати, і я є Національний координатор цієї програми в Україні. І теми, які сьогодні піднімалися, надзвичайно актуальні.

Якщо ви замітили, було декілька базових тем. Тема управління контролю господарської діяльності, тема методів ведення господарства, і особливо важливою була тема кількості контролюючих органів, проблеми децентралізації, проблеми, які зв’язані з веденням лісового господарства.

Нас дуже хвилює питання, яке іноді звучить: приватизація лісів (відома постанова Мінекономіки, де була передбачена приватизація там 90 підприємств лісового господарства. Це що буде приватизовуватися? Контори лісгоспів, дома лісової охорони, чи це буде приватизовуватись ліс? Тоді в нас земля, ринок землі в Україні немає права власності іншої, крім державної.

Що в зв’язку з цим хотів би відмітити. Лісів в Україні 10,6 мільона гектарів. Це одна шоста території держави. З них вкрита лісом, це де є ліс, це 9,6 – 9,7. Все інше – це нелісові земля, які обслуговують дане господарство. Право на цей ліс мають всі 40 з лишнім мільйонів громадян України. Якщо піти по принципу концесій, приватизації, ми знову получим ????? як в сільському господарстві: 100 тисяч чи триста тисяч гектарів. А що буде людині, яка сьогодні живе в Україні, а що буде мати яка права дитина, внук тих, які будуть жити? А що робити з статтею Конституції, яка говорить про рівний доступ всіх громадян до природних ресурсів держави?

Я просив представників екологічного комітету і Світового банку підняти тему захисту захистних смуг і захистних насаджень на півдні України. Площа цих насаджень близько 4 тисяч гектарів. Сьогодні, коли Україна на півдні і в центрі і в різних областях перейшла на паливо в приватних садибах на дрова на котли, ці дрова взяти ніде. І якщо дальше ми будем розвиватись таким методом безгосподарським, то цих смуг до весни просто не буде. А щоб їх створити, треба було 15 років садити ці смуги. Тоді держава давала оце гроші. Сьогодні держава на це гроші не має, смуги не закріплені в землях запасу, я думаю, що їх треба закріпити за орендаторами сільхозугідь, щоб вони за них відповідали, дати їм пільгу податкову під це діло. Якщо ні, ну є ризики через рік, через два отримати чорні бурі, такі, які були в 60-х роках в Україні. Це питання достатньо ризиковане і потребує нагального вирішення.

Приватних лісів, як такових, в нас нема, але є багато самосівних лісів на паях, і цей ліс вже має 15 років. І цих лісів біля 500 тисяч гектарів, і вони не впорядковані, і люди даже не знають, що це вже їхня власність. А це, дійсно, зараз треба з цим вже працювати.

Комунальні ліси підпорядковані обласним радам і треба там навести відповідний управлінський порядок і забезпечити контроль від держави с точки зору надзора, але не повсякденного контролю, як це сьогодні є. А громада, отримавши право
Читать


Сообщение прочтено 57 раз

Green Video News. Контроль в лісовому господарстві потребує змін. World Bank. ENPI FLEG 171214 Київ

17 грудня 2014 року в Києві в рамках програми ФЛЕГ II, виконавцем якої є Світовий банк у тісному співробітництві з Європейським союзом, Міжнародним союзом охорони природи і Всесвітнім фондом дикої природи, відбувся круглий стіл щодо вдосконалення організаційно-правового забезпечення контролю в лісовому господарстві.

В роботі заходу взяли участь представники Державного агентства лісових ресурсів, облуправлінь та лісових підприємств, міністерства аграрної політики та продовольства України, міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства внутрішніх справ та Генпрокуратури України, державних служб та інспекцій, наукових і проектних установ, недержавних організацій, а також експерти і партнери програми ФЛЕГ II.

Стрижнем засідання, навколо якого будувалося обговорення, була доповідь експерта програми, консультанта Всесвітнього банку Олега Сторчоуса. Дослідження позначало ряд різнопланових проблем, вирішення яких вимагає реформ в організації та законодавчому забезпеченні лісогосподарської діяльності, а саме: ефективності діяльності підрозділів Держекоінспекції у лісовому господарстві, впливу перевірок контролюючих органів на роботу лісгоспів, був наданий аналіз шляхів вдосконалення системи внутрішньогосподарського контролю на рівні типового лісгоспу, оцінена єдина державна система електронного обліку деревини як засіб контролю за рухом лісопродукції.

Оцінюючи єдину державну систему електронного обліку деревини як засіб контролю за рухом лісопродукції, експерт програми ФЛЕГ наголосив, що при всіх своїх перевагах, вона містить суттєві недоліки, які призводять до недосконалості системи у протидії незаконним рубкам та зловживанням при відпуску лісопродукції.

Було розглянуто питання впровадження і результатів космічного моніторингу, який є альтернативним інструментом контролю у лісовому господарстві, коли для спостереження використовуються сучасні технології глобальних навігаційних супутникових систем та аерокосмічне знімання і дистанційне зондування Землі, але було відзначено його неефективне використання.

Також в процесі обговорення були позначені нові проблеми, які стоять перед фахівцями галузі і тими, хто небайдужий до збереження лісів України.

Всі сторони круглого столу зазначили необхідність кардинальних реформ в галузі лісового господарства.

Green Video® 
MBGV 0535-0GV


Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 61 раз

Green Video News. Global Frackdown 2014 (Міжнародний антифрекінговий день). Kyiv, the 11th of October, 2014

Починаючи із 2012 року Міжнародний антифрекінговий день, Global Frackdown, почали відзначати більш ніж в 30 країнах по всіх континентах.

По всьому світу в цей день, день боротьби проти фрекінгу, проходять акції та маніфестації, спрямовані проти видобутку сланцевого газу, на різних мовах активісти заявляють: Ми проти знищення екосистеми! Ми за чисту воду! Ми за життя! Природа не має кордонів! Людей непокоїть майбутнє їхньої землі, збереження природи, безпека власного існування та існування наступних поколінь. 
...
Читать


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 62 раз

Мінприроди України потрібна люстрація. Green Video News. 19.03.2014

Останні політичні події в країні, на думку екологів, повинні привести до люстрації Міністерства природних ресурсів України, яке за часи режиму Януковича остаточно перетворилося в систему обслуговування інтересів бізнес-еліт.

Обговорити майбутнє екополітики України і люстрацію Мінприроди 19 березня 2014 року в Орхуському центрі в місті Києві зібралися експерти, представники екологічних громадських організацій, фахівці департаментів, журналісти, чиновники.
...
Читать


Воскресенье 17 ноября 2013
Сообщение прочтено 83 раз

Green Video News

Браконьерство - верх охотничьего цинизма.

О браконьерской охоте на кабана в ночь с 29 на 30 Августа 2011 г. в окрестностях села Каменка (Украина, Харьковская обл., Изюмский р-н) этот видеосюжет Green Video®.

 

Источник:

http://yeremovskiynaturereserve.org/novosti-i-sobytiya/green-video-egerya-miliciya-kaban-a-brakoner-upolz.html

 

YouTube Green Video®

http://www.youtube.com/user/GreenVideoview

ВКонтакте Green Video® Ukraine

http://vk.com/greenvideo

Twitter Green Video® Ukraine

https://twitter.com/GreenVideoUA

Facebook Green Video

http://www.facebook.com/pages/Greenvideo/479594628750143

Google+ Green Video®

https://p lus.google .com/commu nities/106 3637068518 49702051?h l=ru

VK Green Video® EN

http://vk.com/greenvideoen

Twitter Green Video®

https://twitter.com/GreenVideoTM