Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 70 раз

Green Video News. Шелл в Украине. Имитация экологической ответственности. 03.07.2014.

24 января 2013 года было подписано соглашение между Украиной (в лице компании Надра Юзовская) и компанией Shell о разделе продукции от добычи сланцевого газа на так называемом Юзовском участке в Харьковской и Донецкой областях. 

Это событие вызвало целый шквал протестов экологов и представителей общественности, считающих, что добыча сланцевого газа убьет экологию региона. Кроме того, соглашение было засекречено, и с его положениями не удалось ознакомиться даже депутатам Харьковского и Донецкого областных советов, голосовавших вслепую за принятие судьбоносного для жителей региона решения. В обход Орхусской конвенции, предполагающей получение компанией разрешения местных громад и сельских советов на проведение газодобывающей деятельности, последние были попросту проинформированы о планируемой добыче.
...
Читать


Четверг 18 сентября 2014
Сообщение прочтено 43 раз

Украинские экологи взяли деньги Shell. Как это случилось?

3 июля 2014 года в Харькове в отеле Kharkiv Palace состоялся круглый стол по презентации результатов проекта «Участие региональных экологических организаций и общественности в оценке экологического состояния Юзовской площади с целью воздействия на окружающую среду при проведении геологоразведочных работ». Круглый стол был организован компанией «Шелл» и благотворительным фондом «Восточная Европа». В заседании приняли участие представители общественных организаций Харьковской и Донецкой областей, ученые, журналисты. В нынешних военных украинских реалиях встреча с «Шелл» в фешенебельном отеле выглядела несколько помпезно.

Общественным экологическим организациям региона в июне 2013 года было предложено подать заявки на проведение работ экологической направленности на Юзовской лицензионной площади, где «Шелл» в соответствии с соглашением о распределении углеводородов собирается вести разведку и добычу газа уплотненных песчаников. Результаты этого проекта были представлены в виде книги «Внесок громадських організацій до оцінки стану довкілля Юзівської ліцензійної ділянки».
...
Читать


Понедельник 12 мая 2014
Сообщение прочтено 49 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів. 
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олега Перегона, голови ХОГО «Зелений фронт». 

Наш майдан почався в 2010 році, коли ми відстоювали парк Горького в Харкові. З тих пір представників «Зеленого фронту» били, порушували проти них кримінальні справи. Ми приїхали дуже злі, бо нас не чули багато років. 

Приїхали, щоб нагадати про 3 важливі документи: 
1) Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища до 2015 року; 2) Громадська оцінка національної екологічної політики 2011 року; 
3) Резолюція громадських слухань при екологічному комітеті Верховної Ради, у якій про сланцевий газ сказано все. Ніхто їх не прочитав. Це крапка в історії сланцевого газу на багато років в Україні. Їх треба виконати, щоб знову не робити майдан.

Назви кількох організацій: Товариство зварників України, Міжнародна асоціація фахівців похоронної справи, Федерація південного спорту України. Це члени Громадської ради при Мінприроди, які завтра будуть збиратися. Чому ця рада пропагує сланцевий газ? Розігнавши справжню раду, її створили, щоб проштовхнути сланцевий газ. У нас наболіло, ми приїхали сюди воювати. Ми кістьми ляжемо, але до попереднього стану повернення не буде.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-5F


Сообщение прочтено 56 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олега Перегона, голови ХОГО «Зелений фронт». 

Від чого руйнується більшість екологічних організацій? Від неможливості впливу на результат. У нас просто нівельована роль громадського екологічного інспектора, який раніше міг складати протоколи за ст. 88 п.1 за Кодексу України про адміністративні правопорушення, за іншими статтями. Таке право має бути повернене.

Немає державного реагування на екологічні правопорушення та злочини. Міліція не знає, як виглядає рослина з Червоної книги, як має виглядати документ на вирубку дерев. Потрібний громадський фаховий екологічний інспектор, який буде мати право з міліцією складати ці протоколи. Також екологічні громадські організації можуть проводити заняття з міліцією з питань екології і екологічного права.

Треба створити екологічні департаменти на місцевому рівні, щоб при них були громадські ради. Дуже багато людей хочуть допомагати і в теоретичній роботі, і в практичній. Створюйте волонтерський рух. Всім світом будемо чистити заповідники, наводити лад.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-17F