Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 29 сентября 2014
Сообщение прочтено 62 раз

Олена Кравченко про спільні дії природоохоронних організацій перед загрозою видобутку сланцевого газу в Україні. Green Video

06.02.2013 Львів. Інтерв’ю виконавчого директора МБО «Екологія-Право-Людина» Олени Кравченко.

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина», відома мешканцям Львова як «Екоправо-Львів», була заснована в 1994 р. Засновник і президент організації – професор Світлана Кравченко.

За 19 років роботи мета нашої діяльності залишилась незмінною – це захист довкілля. Інструментом захисту довкілля для нас, юристів-екологів, є право. Основним напрямком діяльності «ЕПЛ» є адвокатура і захист довкілля через правові інструменти.

Організація росте, розвиваються нові напрямки. Нещодавно був заснований інформаційно-аналітичний відділ, який аналізує нашу судову практику, екологічне законодавство і намагається його вдосконалювати.

Робота ведеться у різних напрямках. Є низка успішних судових справ. Наприклад, справа по захисту Донецького біосферного заповідника і будівництву каналу Донець-Чорне море. Ольга Мелень отримала премію Голдмана, як основний юрист в цій справі. Це Нобелівська премія в світі охорони довкілля.

Проблем в Україні дуже багато. Проблемою номер один ми вважали будівництво міні і малих ГЕС, які тотально знищують Карпати. Інша величезна проблема – видобуток сланцевих газів в Україні. Тут потрібна солідарність органів місцевого самоврядування, місцевих громад і громадських організацій, щоб зупинити цю небезпеку, щоб вона не переступила поріг України і не стала проблемою номер один на роки і десятиліття.

Проблему видобутку сланцевого газу ми вже матимемо на Юзівській площі. Таку ж проблему ми будемо мати на Олеській площі. За «Шеллом» приходить «Шеврон», який розпочинає низку семінарів для місцевих громад. На семінарах у Львівській області «Шеврон» розказує загальні речі про безпечні технології, що не відповідає дійсності.

Мета всіх природоохоронних організацій сконсолідуватися, проводити свої компанії, свої акції, розробити спільну стратегію, спільні тактичні кроки. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб проблема видобутку сланцевого газу компанією «Шеврон» на Олеській площі, в тому числі проблема зараження вод, не стала реалією.

Green Video®
MBGV 0513-2GV


Сообщение прочтено 66 раз

Олена Кравченко про світовий досвід видобутку сланцевого газу та жахливу репутацію «Шелл» і «Шеврон» у світі. Green Video.

06.02.2013 Жовківська районна рада Львівської обл. Круглий стіл «Процес буріння та експлуатація сланцевого газу: соціальні й екологічні виклики». 
https://www.youtube.com/watch?v=wEmTW3GQ9Hc

Виступ Олени Кравченко, виконавчого директора МБО «Екологія-Право-Людина».

Мудре індіанське прислів’я: «Ми не успадкували землю у наших батьків, ми взяли її у тимчасове користування у наших дітей». Ми несемо відповідальність за те, в якому довкіллі будуть жити наші діти, яку воду вони будуть пити.

Низка європейських країн ввела тимчасовий мораторій на використання технології гідророзриву (фрекінгу). Вони впевнилися в катастрофічних наслідках такої технології. Чехія, Румунія, Болгарія наклали мораторій і чекають, що відбудеться в Україні. Україна може стати для них випробувальним майданчиком, полігоном з перевірки ризиків фрекінг-технології в Європі. 

Позиція 78 країн світу щодо фрекінгу викладена в резолюції №118, яка була прийнята у вересні 2012 р. на конгресі МСОП. Потрібно: заборонити застосування гідророзриву поблизу родовищ питної води, у сейсмічних районах, районах з дефіцитом води, поблизу сейсмічних розломів та на природоохоронних територіях; розкрити інформацію про хімічні речовини, що використовуються; вести регулярні перевірки і моніторинг якості питної води. 

Згідно офіційних досліджень Агенції з охорони довкілля США від 20 до 40% хімікатів після гідророзриву залишається під землею, вони не здатні до біологічного розкладу і спричиняють забруднення води, ґрунтів. Дослідження Конгресу США щодо хімречовин (2005-2009 рр.): 14 провідних нафтогазових компаній використовують 3500 різних продуктів, серед них 750 хімречовин, 40% з них – назавжди залишаються в ґрунті (біля 300), з 300 є 29, які включають бензол, толуол, ксилол, формальдегід (канцерогени). Ці канцерогени призводять до безпліддя, аутизму, діабету, захворювання щитовидної залозі, раку.

«Шелл» і «Шеврон» - найбільші нафтогазовидобувні компанії в світі. Вони декларують високі екологічні стандарти своєї роботи. Але факти роботи цих компаній у Нігерії, на Сахаліні, в Еквадорі, в США (Каліфорнія, Пенсільванія) говорять про недотримання задекларованих безпечних стандартів видобутку нафти і газу. Навіть судові рішення не підштовхують компанії-забрудники швидко і в повному обсязі сплачувати штрафи і відшкодування. У січні 2013 в Давосі 16466 голосів присудило «Шелл» народну антипремію - як компанії з найгіршими принципами охорони довкілля і безпеки.

Green Video®
MBGV 0513-1GV-1F


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 52 раз

О.Кравченко про наслідки адмінреформи Януковича для охорони довкілля України. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Олени Кравченко, директора МБО «Екологія-Право-Людина».

Сьогодні стоїть питання інституційної спроможності Мінприроди у впровадженні положень Орхуської конвенції. 

У громадськості і Мінприроди має бути одна мета – охорона довкілля. 

«ЕПЛ» провело аналіз наслідків адмінреформи Януковича з метою виявити, що погано, а що конструктивно. Було зроблено перелік всіх органів виконавчої влади, які відповідають за охорону довкілля, і порівняно їхні положення до реформи і після. 

Державна служба заповідної справи перетворилася в департамент. 

Змінилися повноваження екоінспекції, змінилося підпорядкування відомств і департаментів. 

Втрачено або передано ряд повноважень Мінприроди: зміна назви та парадигми діяльності; розробка і виконання держпрограм з питань ОНПС; формування національної екомережі, забезпечення екологічної та радіаційної безпеки; геологічне вивчення та раціональне використання надр; сприяння у розробленні регіональних програм та координування їхнього виконання. 

Функції територіальних підрозділів також загублені, втрачені, розмиті, частково передані департаментам екології при ОДА; у департаментів екології з’явилися нові функції, але не всі вони законодавчо обґрунтовані. 

Не відома доля архівів ДУ ОНПС.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-5F