Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 20 апреля 2015
Сообщение прочтено 77 раз

Остап Єднак: Економіка України не закінчується на Держлісгоспі. Green Video

05.02.2015 Київ, Представництво Світового банку в Україні. Круглий стіл щодо обговорення шляхів реалізації необробленої деревини на внутрішньому та зовнішньому ринку.

Виступ Остапа Єднака, народного депутата, фракція «Самопоміч».

Основний месседж: економіка України не закінчується на Держлісгоспі, вона продовжується на Держлісгоспі. Не можна те, що вирощувалось поколіннями, зрубати, завантажити і відправити на експорт, щоб наше лісове багатство створювало робочі місця економікам інших країн. А потім спробуйте в гіпермаркеті купити меблі з натуральної української деревини, вони вироблені в Китаї. 

Експорт для держлісгоспів – це як наркотик: зрубав, відправив, отримав кайф. За допомогою громадського тиску, депутатського тиску ми тимчасово заморозили корупційну складову при експорті лісу. Але наркотик вбиває, і він вб’є деревопереробну, деревообробну промисловість. Тому законопроект Томенко-Єднака щодо заборони вивозу української деревини за кордон буде готуватись. Він не досконалий, але між першим і другим читанням ми будемо його допрацьовувати. Ми розуміємо, що раптовий мораторій на експорт скоротить валютну виручку лісгоспів. Можливо, цей мораторій буде встановлено на 5-10 років, а на сосновий пиловник буде зроблено відстрочку на 2-3 роки.

4 млн. кубометрів, які зараз відправляються на експорт, якщо їх зараз переробити в Україні, - це плюс 20 тисяч робочих місць, плюс півмільярда євро інвестицій в економіку України.

Стосовно корупції, ми будемо добиватися ліквідації «Укрлісконсалтинг».

Стосовно реформи, є напрацьована інституційна реформа. Буде трансформована лісова галузь, це записано в коаліційній угоді, і це будемо робити незалежно від того, хто буде головою Держлісагентства. Воно саме позбавити себе «царських» функцій неспроможне.

Green Video® 
MBGV 0538-1GV-3F