Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 88 раз

Софія Шутяк. Що є ОВНС. Європейський погляд на процедуру. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Софії Шутяк, МБО «Екологія-Право-Людина».

Доповідь про запровадження в Україні чітких і прозорих процедур участі громадськості згідно з європейською системою ОВНС. Всі матеріали доповіді знаходяться у посібнику, який виданий МБО «ЕПЛ» і є у відкритому доступі на сайті. 

Процедура оцінки впливу на навколишнє середовище в Україні є прописана в законі «Про охорону навколишнього природного середовища». 

Держава повинна забезпечити екологічну безпеку кожному громадянину. Є також державні будівельні норми (ДБН А2.2-1-2003), які врегульовують охорону довкілля. Це ОВНС розробляється в складі проектної документації на будь-яке підприємство, яке хоче відкритися і здійснювати свою діяльність на території України. Але не завжди громадськість має доступ до цих матеріалів.

В ЄС питання ОВНС врегульовується трьома документами: Директивою про ОВНС, Орхуською конвенцією і конвенцією ЕСПО. 

Згідно вимог євростандартів ОВНС – це процедура, яка має на меті виявити і оцінити можливий вплив на довкілля від здійснення екологічно небезпечної громадської діяльності і забезпечити врахування вимог екологічної безпеки у процесі прийняття рішення про реалізацію чи відмову від реалізації екологічно небезпечної громадської діяльності. 

Є 3 суб’єкти процедури: держава, громадськість і суб’єкт господарювання, які з самого початку повинні бути проінформовані і мати можливість на рівних умовах брати участь в розробці документів. Європейське законодавство вимагає, щоб заява про наміри формувала конкретні критерії, які мають можливість оцінити вплив конкретного об’єкта на довкілля.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-7F