Авторизація
Меню

Календар
 Квітень 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


П'ятниця 5 вересня 2014
Повідомлення прочитано 42 раз

Александр Чистяков о беспределе на заповедных территориях Украины. Green Video

19.04.2013 Киев, помещение комитетов ВР Украины. Презентация доклада неправительственных организаций «Общественная оценка национальной экологической политики за 2012 год». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Выступление Александра Чистякова, председателя Всеукраинского совета ВОО «Ассоциация рыболовов Украины», г.Киев.

Министерство охраны окружающей среды давно превратилось в министерство по выдаче лицензий на использование этой среды. За годы независимости сменилось 18 министров, ни одного с профильным образованием. Приходят менеджеры по партийным спискам, выполняют бизнес-планы своих структур. Сегодняшний министр экологии ездит по стране и агитирует за добычу сланцевого газа. Какие взаимоотношения после этого можно иметь с данным министерством? 

Все законы по природоохране, по природозащите, которые разработаны экологической общественностью за годы независимости, приняты случайно (через брата-свата-кума проведены). То есть, нет целостной экологической политики государства, есть только отписки.

У браконьеров по добыче полезных ископаемых, по вырубке лесов, по отстрелу животных есть согласования Министерства экологии! Заповедный фонд за бетонными заборами стал рассадником браконьерства. Узаконенное властью браконьерство процветает в биосферных заповедниках. Ни одна из госструктур неспособна навести порядок на водоемах без участия общественности. Это угрожает экологической безопасности страны. 

Предложения: сделать браконьерство экономически невыгодным, законодательно уничтожить сбыт – фундамент браконьерства.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-9F


Четвер 19 червня 2014
Повідомлення прочитано 83 раз

Олексій Василюк про стан справ у ПЗФ України. Green Video

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олексія Василюка, заступника голови ВГО «Національний екологічний центр України». 

Доповідь «Про стан справ у ПЗФ України».
В Україні заповідна справа знаходиться в певному занепаді вже 4 роки, які названо «льодовиковий період». 

До 2010 р. ситуація теж не була дуже гарною, але за останні місяці президентства Ющенка були створені 30 національних природних парків і низка указів щодо екологічної політики. 

За часів режиму Януковича з 8 поданих проектів не підписано жодного указу про створення нових об’єктів ПЗФ. На сьогодні ми маємо від 5,5 до 7 % ПЗФ (за даними Мінприроди – 6,05%). В законі про стратегію екологічної політики, в законі про загальнонаціональну програму формування екологічної мережі сказано, що до 2015 р. 

Україна повинна мати 10,4% територій ПЗФ. Немає політичної волі для створення об’єктів ПЗФ, немає відповідних стратегічних документів. Тому є перспектива, що ця норма не буде виконана. Існує проблема, що НПП повинні заробляти на своє існування завдяки розвитку туризму або розрішаючи рубки.

В результаті адмінреформи була скасована Державна служба заповідної справи, яка мала відповідати за охорону, фінансування, функціонування об’єктів ПЗФ. Є документ на 30 сторінках – перелік проблем в заповідній справі. Я.Мовчан і Б.Проць оголосили пропозиції і провели дискусію щодо конкретних кроків у відновленні природно-заповідної справи в Україні і люстрації в сфері ПЗФ.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-22F


Повідомлення прочитано 57 раз

Олексій Василюк про архіви держуправлінь ОНПС і функції департаментів екології. Green Video

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ


Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олексія Василюка, заступника голови ВГО «Національний екологічний центр України».

Адмінреформа в тому вигляді, в якому вона відбулась в Мінприроди, обірвала спадковість системи. Управління Мінприроди і раніше міняли назву, але функції їх лишалися тими самими. Тепер ці органи зникли, а на їхньому місці утворили нові – департаменти. На сьогоднішній день ми не знаємо, куди ділися архіви більшості держуправлінь ОНПС. 

Усі управління в областях, ліквідуючись, по-своєму вчиняли з цими архівами. В багатьох архівах держуправлінь зберігалися дані, які мають постійне значення, зокрема інформація про ПЗФ місцевого значення (до 6000 об’єктів). 

Департаменти екології більше не підпорядковані Мінприроди, тому немає можливості наказати їм знайти і відновити ці архіви. На прикладі посадових інструкцій департаменту екології при Київському ОДА перелічені функції головних спеціалістів департаменту, до яких входять і протизаконні: видача дозволів на відстріл тварин, на спалення сухої рослинності. Хоча в посадових інструкціях є пункт впровадження державної екологічної політики, але департаменти на сьогодні не є органами Мінприроди.

У результаті адмінреформи в областях взагалі перестали існувати природоохоронні органи. Цей хаос потрібно вирішувати прийняттям єдиного положення про департаменти екології та природних ресурсів.


Green Video®
MBGV 0491-2GV-24F


Понеділок 18 листопада 2013
Повідомлення прочитано 81 раз
26.04.2012 НТС НПП "Гомольшанские леса". Green Video
Экстренное заседание научно-технического совета Национального природного парка «Гомольшанские леса». 
г. Харьков.
В обсуждении вопросов принимали участие:
Акулов А.Ю.; Атемасова Т.А.; Витер С.Г., Влащенко С.В., Вяткин О.Б., Гамуля Ю.Г., Головашкин В.А.; Гончаров Г.Л., Коломийчук С.В., Мешкова В.Л., Перегон О.А., Шапаренко С.А.