Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 19 сентября 2016
Сообщение прочтено 68 раз

Хто нищить ліси України?

«Сотні чи навіть тисячі гектарів лисих гір. Це не просто екологічна катастрофа – це варварське, тотальне знищення України, на яке не діє жоден закон та мораторій».

Постає питання: хто це коїть, і, нарешті, як припинити варварське знищення лісів в Україні?

Насправді, відповідь на це питання лежить на самій поверхні, її тільки треба хотіти побачити. Ті, хто це коїть, – не ховаються, а навпаки постійно та зухвало підкреслюють, що вони це робили, роблять і будуть робити. Вони навіть активно рекламують свою діяльність, намагаючись ототожнити себе з охороною і раціональним використанням лісів держави України - що є прямим блюзнірством над всією лісовою наукою.

Мандруємо Україною та поступово знаходимо відповідь, хто знищує ліси України.

Державне агентство лісових ресурсів України визначає політику, план та юридичний захист, також контролює питання експорту, у тому числі через офшори. Обласне управління – «наглядач» на місцевості. І є господарююче підприємство, яке вирубує ліс. Звертаємо увагу на те, що господарююче підприємство діє на території громад (селищних рад), не маючи державного акта на землю, та нищить природні комплекси, не отримуючи дозволу ані місцевих мешканців, ані обласних державних адміністрацій. Все це відбувається під прапором державного господарювання на землях держлісфонду України.

Лісники можуть знищити практично весь ліс, і у відповідь на запитання навіть не будуть виправдовуватись. Повна безкарність.

Хто зупинить безкрай? Хто притягне злодіїв до відповідальності?

Матеріал підготовлений для міжнародної науково-практичної конференції «Захист прав властності українського народу: вітчизняні реалії та міжнародний досвід для України». Національна академія прокуратури України. м. Київ, 22.09.2016р.

Green Video®
MBGV 0585-2GV


Сообщение прочтено 72 раз

31.05.2016. Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства. ENPI-FLEG (II). Green Video

31 травня 2016 року в Представництві Світового банку відбувся круглий стіл «Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства». У заходи взяли участь експерти програми FLEG II, керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, фахівці Держлісагентства, представники громадськості.

У перший частині круглого столу презентовано звіт експерта програми FLEG II Олега Сторчоуса за темою «Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства та протидія обігу незаконно добутих лісових ресурсів: рекомендації щодо внесення змін у законодавство».

У другій частині обговорювалася доповідь експерта програми FLEG II Михайла Попкова «Підготовка міжвідомчого плану дій щодо запобігання незаконній заготівлі та тіньовому обігу деревини; виявлення й профілактики корупційних правопорушень у лісовому секторі України».

Green Video®
MBGV 0581-1GV


Сообщение прочтено 80 раз

Олег Сторчоус. Напрямки вдосконалення інституту юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства. World Bank

31.05.2016 м. Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл «Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства».

Презентація дослідження експерта програми FLEG II Олега Сторчоуса «Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства та протидія обігу незаконно добутих лісових ресурсів: рекомендації щодо внесення змін у законодавство».

Розділ І. Кримінальна відповідальність у сфері охорони лісів і зелених насаджень.
Розділ ІІ. Удосконалення законодавства про адміністративні правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів .
Розділ ІІІ. Цивільно-правова відповідальність за порушення лісового законодавства.
Розділ IV. Пропозиції щодо протидії обігу незаконно добутих (заготовлених) лісових ресурсів.

Практичне значення роботи визначається можливістю безпосереднього використання наведених законодавчих змін для подання на розгляд парламенту. Це дасть змогу оновити чинне лісове та суміжне законодавство, прискорить вивчення питань юридичної відповідальності за правопорушення у галузі лісового господарства.

Green Video®
MBGV 0581-1GV-1F


Сообщение прочтено 85 раз

Михаил Попков о межведомственном плане действий по предотвращению нелегальных рубок. Green Video. World Bank

ENPI-FLEG. World Bank

31.05.2016. Киев, Представительство Всемирного банка. Круглый стол «Совершенствование юридической ответственности за нарушение лесного законодательства».

Доклад Михаила Попкова, эксперта программы FLEG II (Всемирный банк) «К вопросу подготовки межведомственного плана мероприятий по противодействию нелегальным рубкам, теневому обороту древесины и коррупции в лесном секторе».

Что изменилось в лесном хозяйстве Украины за 5-7 лет:
- Госкомлесхоз реорганизован в Гослесагентство;
- приняты леса АПК и Минобороны;
- увеличился объем рубок, в том числе нелегальных;
- появилась системная коррупция в системе управления лесами;
- Национальная программа «Леса Украины» не продлена;
- распоряжение бюджетом и бюджет утрачены;
- ускорилась дифференциация предприятий по их финансовому состоянию;
- реформы начались с фальстарта.

«В обществе, особенно в сельском обществе, существует терпимость к нелегальным рубкам, а в обществе лесников существует терпимость к коррупции», - подчеркнул Михаил Попков.

Украина брала на себя обязательства создать межведомственный план по противодействию нелегальным рубкам еще в 2005 г. в рамках Санкт-Петербургской декларации стран Европы и Северной Азии. Эксперты программы FLEG с каждым новым руководством Гослесагентства Украины пытались начать подготовку плана действий, но и на сегодняшний день такого плана нет. По мнению участников круглого стола, Кабинету Министров Украины целесообразно определить ответственного за создание такого плана и оперативно начать его подготовку.

Green Video®
MBGV 0581-1GV-2F


Пятница 20 мая 2016
Сообщение прочтено 85 раз

 

 
Ужанский национальный парк. Пралесам грозит уничтожение. Green Video Новости

В Ужанском национальном природном парке (Украина, Карпаты) над украинскими пралесами нависла угроза уничтожения. Лесоводы, экологи бьют тревогу. Пралеса - первозданные лесные массивы, они являются мировым сокровищем и имеют планетарное значение как остатки действительно девственных лесов. Любая рубка автоматически выводит их из этой категории, что означает невосполнимую утрату.

Проводя рубки на территории национального парка, руководство лесхозов прямо и сознательно нарушает статью 85 Лесного кодекса Украины, которая требует полной защиты пралесов как центров биоразнообразия. 

Защитники природы предлагают создать специальную комиссию, которая должна запретить проведение любых видов сплошных рубок на территории Ужанского НПП.

Green Video® 
MBGV 0577-0GV

 


Понедельник 22 февраля 2016
Сообщение прочтено 54 раз

Green Video Новости. Нужен ли Украине европейский опыт проведения лесной реформы?

Необходимость реформы лесного сектора Украины назрела давно. И в этом деле очень важно использование международного опыта. Именно его изучение  и формирование конкретных предложений по реформированию стали темой круглого стола, организованного 17 декабря 2015 года представительством Всемирного банка в Украине и участниками программы  «Правоприменение и управление в лесном секторе стран восточного региона действия Европейского инструмента соседства и партнерства» (ФЛЕГ 2). 

Green Video® 
MBGV 0571-0GV


Понедельник 18 января 2016
Сообщение прочтено 54 раз

17.12.2015. Використання міжнародного досвіду в процесі підготовки реформи лісового сектору України. #ENPI-FLEG (II). Green Video

17 грудня 2015 року в Києві в Представництві Світового банку відбувся круглий стіл на тему: «Використання міжнародного досвіду в процесі підготовки реформи лісового сектору України».

У роботі круглого столу взяли участь представники #Верховної  #Ради України, #Мінагрополітики, Мінприроди, #Держлісагентства, екс-керівники лісової галузі, представники деревообробної промисловості, експерти програми #ФЛЕГ II, представники бізнесу та громадськості.
...
Читать


Сообщение прочтено 54 раз

17.12.2015. Фрагменти круглого столу щодо використання досвіду країн ЄС для лісової реформи України

17.12.2015 м.Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл «Використання міжнародного досвіду в процесі підготовки реформи лісового сектору України».

У роботі круглого столу взяли участь представники Верховної Ради України, Мінагрополітики, Мінприроди, Держлісагентства, екс-керівники лісової галузі, представники деревообробної промисловості, експерти програми ФЛЕГ II, представники бізнесу та громадськості.

Для обговорення щодо використання досвіду країн ЄС у процесі підготовки реформування лісового сектору України експертами Світового банку програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн Східного регіону дії Європейського інструменту сусідства й партнерства (ЄІСП) FLEG -II» були представлені презентації:

1. Матс Нордберг, експерт програми ФЛЕГ ІІ, Світовий банк, виступив з доповіддю «Державне управління лісовими ресурсами. Досвід Швеції».

2. Віталій Сторожук, експерт програми ФЛЕГ ІІ, Світовий банк, виступив з доповіддю «Удосконалення державного управління в контексті реформи лісового сектору».

3. Томасс Котович, експерт програми ФЛЕГ ІІ, Світовий банк, виступив з доповіддю «Підготовка, процес та результати впровадження реформи лісового сектору в країнах Балтії».

4. Михайло Попков, експерт програми ФЛЕГ ІІ, Світовий банк, виступив з доповіддю «Інституційна реформа управління лісами в Україні: можливості й ризики».

У результаті дискусії висновки експертів були тезово сформовані та розіслані в ключові організації, відповідальні за підготовку та проведення реформ: Національну раду реформ, Комітет ВР з питань екології, Комітет ВР з питань АПК, Комітет ВР з питань підприємництва, Мінагрополітики, Мінприроди, Мінекономіки, Мінфін, Держлісагентство.


Green Video® 
MBGV 0571-2GV


Сообщение прочтено 56 раз

Матс Нордберг. Государственное управление лесами в Швеции и некоторые мысли по поводу Украины. Green Video

17.12.2015 Киев, Представительство Всемирного банка. Круглый стол «Использование международного опыта в процессе подготовки реформы лесного сектора Украины».

Матс Нордберг, эксперт программы #FLEG II (ЕИСП Восток), Всемирный банк. Презентация «Государственное управление лесными ресурсами. Опыт #Швеции».
...
Читать


Сообщение прочтено 49 раз

Віталій Сторожук. Удосконалення державного управління в контексті реформи лісового господарства. Green Video

17.12.2015 м.Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл «Використання міжнародного досвіду в процесі підготовки реформи лісового сектору України».

Віталій Сторожук, експерт програми FLEG II (ЄІСП Схід), Світовий банк. Презентація «Удосконалення державного управління в контексті реформи лісового господарства».
...
Читать


123Вперед | Указать страницу