Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 268 раз

Галина Сєрова про київський Орхуський інформаційно-просвітницький центр. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Галини Сєрової, директора Орхуського центру ДЕА.

З січня 2014-го Орхуський центр став майданчиком, на якому зустрічаються громадськість і влада, щоб почути один одного. 

ОЦ під назвою Орхуський інформаційно-тренінговий центр був створений 2004 р., тоді ж були створені регіональні ОЦ при територіальних управліннях органів Мінприроди. 

За даними ОБСЄ вважається, що в Україні є 16 регіональних ОЦ. З травня 2013 р., коли розпочався процес ліквідації ДУ ОНПС веб-сторінки регіональних ОЦ зникли або деякі перейшли на сайти ОДА. За 10 років змінилися завдання ОЦ. Сьогодні треба мати єдину інформаційно-аналітичну систему, до якої має мати доступ громадськість. А ОЦ має бути отим пунктом доступу.

Під час підготовки Національної доповіді щодо виконання Орхуської конвенції з’ясувалося, що дійсно не вистачає взаємодії, не вистачає інформації з регіонів. На нараді сторін Орхуської конвенції буде ініційована дискусія про Орхуські центри, які вважаються дуже ефективним інструментом реалізації конвенції. 

Основні напрямки роботи ОЦ: участь у формуванні національних доповідей щодо виконання конвенції, національних звітів про стан довкілля, екологічна просвіта і освіта, підвищення рівня обізнаності держвлади щодо зобов’язань по конвенції і у формуванні демократичної культури управління, проведення громадських дебатів щодо вироблення екополітики.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-19F


Сообщение прочтено 59 раз

Ванда Барановська щодо питань діяльності Орхуських центрів. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Ванди Барановської, проректора ДЕА післядипломної освіти та управління.

Ми сьогодні підняли питання відносно формування діяльності Орхуського центру у Києві, Орхуських центрів на місцях, створення мережі ОЦ, напрямків розвитку, взаємодії ОЦ з органами державної влади. 

Прошу написати на електронну адресу Орхуського центру ДЕА ваше баченні подальшого розвитку ОЦ стосовно можливостей об’єднати екологічні громадські організації в областях. 

Запрошую прийняти участь у формуванні плану діяльності нашого центрального Орхуського центру у Києві, долучатися до освітніх програм, поділитися досвідом, наприклад, діяльності Тернопільського громадського Орхуського центру, запропонувати тренінги, які сприятимуть встановленню діалогу між органами влади і екологічними громадськими організаціями. 

Ми передбачаємо курси, які стосуються зокрема питань формування і підвищення ефективності діяльності територіальних громад, ролі екологічної громадськості і територіальних громад у вирішенні екологічних проблем у регіонах. 

Дозвольте від нашого зібрання написати звернення до ОБСЄ, щоб Україні долучитися до спільної системи екологічної інформації в регіоні європейського суспільства (SEIS). 

Green Video®
MBGV 0500-1GV-22F


Сообщение прочтено 64 раз

Сергій Вихрист. Орхуська конвенція, ОБСЄ та Україна. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Сергія Вихриста, експерта проекту ЕС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки».

Основа проекту ЕС СПБ – надання допомоги Мінприроді в реалізації секторальної бюджетної підтримки, тобто, мова йде про основні засади Стратегії державної екологічної політики, про реалізацію Національного плану дій до 2010-2015 рр. 

Значна увага також уділяється апроксимації природоохоронного законодавства України до джерел права ЕС в рамках Угоди про асоціацію. 

Україна була другою країною, яка ратифікувала Орхуську конвенцію. Сама конвенція на початку розвивалася дуже швидко по кількості ратифікацій і т.ін., а потім настав найтяжчий етап, коли треба було перетворити всі багаторічні напрацювання Орхуської конвенції у повсякденне життя. Це дійсно дуже складна, дуже копітка і дуже важлива справа. Без взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, без взаємодії всіх заінтересованих сторін, насамперед громадськості як основної рушійної сили, без взаємодії з приватним промисловим сектором, з наукою ефективно реалізувати положення конвенції нереально.

Є різний досвід у різних країнах Європейської екологічної комісії ООН. ОБСЄ у окремих країнах фактично спонукало до створення Орхуських центрів, потім була певна переорієнтація фінансових пріоритетів для ОБСЄ. Україна була одною серед тих, хто рухав Орхуську конвенцію.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-23F


Сообщение прочтено 32 раз

26 червня 2014 року в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі в Києві відбувся семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Орхуської конвенції». 

Організаторами виступили: Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Проект технічної допомоги Європейського Союзу «Додаткова підтримка міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки». 

В семінарі брали участь близько 60 учасників, які представляли департаменти Мінприроди, екологічні департаменти ОДА, науковців та екологічні громадські організації.

На першій сесії учасники семінару розглядали сучасні проблеми впровадження Орхуської конвенції у зв’язку з адміністративною реформою, за якою було ліквідовано територіальні органи Мінприроди. 

Директор юридичного департаменту Володимир Бучко повідомив про підготовку нового положення про міністерство, яким територіальні органи на місцях будуть повернуті до структури Мінприроди.

Про поточні наслідки адміністративної реформи доповіла директор МБО «Екологія-Право-Людина». Олена Кравченко. 

У кожній доповіді підкреслювали необхідність імплементації положень Орхуської конвенції в усі гілки державної структури. Був представлений план дій на виконання рішень попередніх зустрічей сторін Орхуської конвенції. Рішення про його підготовку буде затверджено у Маастрихті на п’ятій зустрічі сторін Орхуської конвенції у липні 2014 року. Учасники семінару запропонували оприлюднити цей план на сайті Мінприроди для громадського обговорення.

Друга сесія «Забезпечення доступу до екологічної інформації» присвячена стану екологічних інформаційних ресурсів, стану наповнення сайту Мінприроди, проблемам створення реєстрів викидів та переносу забруднення (РВПЗ), а також системи державного екологічного моніторингу, збору, представлення і використання його даних. 

На третій сесії безпосередньо за темою семінару розглянули питання взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у впровадженні Орхуської конвенції. 

Учасники підкреслювали необхідність відтворення і підтримки діяльності регіональних Орхуських центрів, ділилися досвідом створення Орхуських центрів в різних областях, проблемами їх фінансування і підпорядкування.

Green Video®
MBGV 0500-1GV