Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Среда 25 ноября 2015
Сообщение прочтено 93 раз

Сотрудничество компании «Шелл» в Украине с ХНУ им. В.Н.Каразина

20 октября 2015 года в Харьковском национальном университете имени Каразина прошла презентация новой магистерской программы «Экогеохимия нефти и газа» и учебной лаборатории, созданной при поддержке британо-нидерландской компании «Шелл». 

«Шелл» в нашей стране занимается разведкой месторождений и добычей так называемого сланцевого газа.  Главная задача учебной программы на первый взгляд вроде бы благая – способствовать развитию нетрадиционных источников газа и, следовательно, энергетической независимости страны.
...
Читать


Понедельник 20 апреля 2015
Сообщение прочтено 144 раз

Shell хоче спрощення процедур щодо розвідки і видобування нетрадиційних вуглеводнів. Green Video

16 грудня 2014 р. в конгрес-холі харківського готелю «Аврора» в рамках проекту «Український інститут газу нетрадиційних джерел», що реалізується компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» спільно з Британською Радою (Україна), відбувся семінар «Удосконалення регуляторних процедур щодо розвідки і видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині захисту довкілля». Були присутні представники компанії «Шелл», співробітники департаменту екології і природних ресурсів ХОДА, екологи та екологічні організації Харкова. Семінар організований компанією «КТ-Енергія» - одним з переможців конкурсу проектних пропозицій Інституту газу нетрадиційних джерел, який проводила компанія «Шелл» у 2014 р.

Представники ТОВ «КТ-Енергія» презентували звіти:

1) Регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу;

2) Пропозиції щодо реформування регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля на основі міжнародного досвіду.

У сфері державного регулювання мова йде про 4 дозвільні документи, з якими стикається кожен надрокористувач: висновок державної екологічної експертизи; спеціальний дозвіл на водокористування; дозвіл на поводження з відходами; дозвіл на викиди в атмосферне повітря. 4 дозвільних документи складають 10-15% від загальних процедур, які необхідно здійснити надрокористувачу, щоб приступити до розвідки та видобутку газу. Процедура одержання дозволів забирає багато часу. Щоб удосконалити цей механізм, у квітні 2014 р. були прийняті зміни до закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Оновлений закон створює по факту єдине державне вікно, через яке мають подаватися відповідні документи. Треба узгодити підзаконні акти, в т.ч. низку постанов Кабінету Міністрів щодо порядку та термінів отримання зазначених дозвільних документів.

Всі надрокористувачі мають проблему з екологічною експертизою та з іншими дозволами, яка полягає у невиконанні законодавчих термінів видачі дозволів на місцях. Вагомим кроком до удосконалення дозвільної системи організатори назвали принцип мовчазної згоди, який наведений у законі. Якщо протягом 10 днів після подачі необхідної документації не отримано відповідний дозвіл, то суб’єкт господарювання має право здійснювати дії, передбачені цим дозволом, тобто починати буріння свердловини, користуватися водою, вивозити відходи, здійснювати викиди в атмосферу – без відповідного документу.

Такий принцип «за замовчуванням» викликав критику з боку спеціалістів з охорони довкілля. Про мовчазну згоду не можна говорити в ситуації, коли у державних органів з охорони довкілля немає ресурсів для проведення експертизи, коли є складна ситуація з водопостачанням із підземних джерел, коли газовидобувна діяльність створює проблеми для місцевих громад. Ніхто не може розпоряджатися ресурсами територіальних громад без згоди цих громад. Є Орхуська конвенція про участь громад у прийнятті екологічних рішень, конвенція ЕСПО про трансграничні відносини, які Україна ратифікувала. Мовчазної згоди тут бути не може апріорі.

Консультант проекту «Нетрадиційний газ в Україні» М.Шлапак презентував огляд міжнародного досвіду регулювання розвідки та видобування нетрадиційних вуглеводнів в частині охорони довкілля та екологічного моніторингу. Як приклад, було обрано 3 країни, що займаються розробкою нетрадиційних газів: Британська Колумбія (Канада), Великобританія і Польща. Проведений зрівнювальний аналіз складався з: кількості, порядку і термінів отримання екологічних дозволів для початку діяльності; кількості свердловин на сланцевий газ; кількості проведених гідророзривів; вимог до оприлюднення хімічних речовин, які використовуються
Читать


Это сообщение написано также в: сланцевый газ (0 комментариев)
Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 57 раз

Валерий Ловчиновский про захватническую политику «Шелл» в Украине. Green Video

19.04.2013 Киев, помещение комитетов ВР Украины. Презентация доклада неправительственных организаций «Общественная оценка национальной экологической политики за 2012 год». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Выступление Валерия Ловчиновского, Green Video.

Сохранение лесов, водоемов, защита биоразнообразия, развитие ПЗФ – все эти проблемы являются фрагментами надпроблемы добычи сланцевого газа в Украине. Сегодня мы столкнулись с захватчиком, который опытнее, быстрее, богаче Украины. Наша страна действует по сценарию, который прописала транснациональная корпорация «Шелл». 

Областные советы в Харьковской и Донецкой областях прошли как внеочередные, с нарушением всех процедур, вопрос по согласованию соглашения с «Шелл» в повестку дня вносился в день заседания, депутаты голосовали, не имея на руках документа. На Украине никто не видел ни одного документа с подписью «Шелл», никто не покажет документа компании «Шлюмберже», которая собирается делать через 2 месяца гидроразрыв в Харьковской области. 

На общественных мероприятиях ученые предупреждают о возможной радиоактивности жидкости с глубоких подземных горизонтов, об отдаленных последствиях использования технологии гидроразрыва пласта, сейсмоопасности. Под буровой «Шелл» в Харьковской области находится Сивашское месторождение реликтовых пресных вод – 400 км3, это уникальный стратегический запас. «Шелл» эти проблемы не рассматривает, они проходят химией через водоносные горизонты, которые дороже любых запасов сланцевого газа.

В Донбассе, в Харькове выходят тысячи людей против добычи сланцевого газа. Все, кто подписал согласие на добычу сланцевого газа в Донецком регионе, - преступники. Если «Шелл» в удобной форме не предоставит общественности Украины пакет документов, который смогут изучить ученые и успокоить людей, то будет гражданская война. Сейчас нужно единым фронтом выступить против сланцевого газа.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-13F


Сообщение прочтено 73 раз

А.Босак про засудження зрадницької Громадської ради, що підтримала підписання угоди з «Шелл». Green Video.


19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be
Виступ Аделі Босак, Українська екологічна асоціація «Зелений світ», м.Київ.

Пропоную засудити зрадницьку Громадську раду при Мінприроди, що підтримала підписання угоди на видобуток сланцевого газу. В протоколі засідання вони навіть не відмітили, що я єдина проголосувала проти. На моє питання: «Де ж та угода, за яку ми повинні проголосувати?» - Валентин Савицький відповів, що Громадська рада йде на упередження: угода ще готується в Кабміні, а ми вже даємо свою згоду. І на другий день так звана Громадська рада відзвітувати, що це було рішення «від громадськості України».

Green Video®
MBGV 0493-1GV-16F

Сообщение прочтено 67 раз

В.Петрова про наслідки газовидобувної діяльності навколо села Яремівка, Ізюмський р-н, Харківська обл. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Вікторії Петрової, мешканки с.Яремівка, Ізюмський р-н, Харківська обл.

Нам не вистачає підтримки громадських організацій, фахівців, екологів. Село Яремівка відноситься до Юзівської ліцензійної площі, межує з заповідними зонами. Мешканці виразили занепокоєність газовими вежами поблизу села, які пов’язують зі струсами землі, погіршенням питної води в колодязях. 

На буровому майданчику очевидні екологічні злочини: невідомі хімікати на чорноземі, розкидані порожні баки з-під хімречовин, котлован без гідроізоляції, наповнений хімікаліями. У кількох кілометрах від бурових веж розташований стратегічний водозабір м.Ізюм. 4 вежі належать компанії «Укргазвидобування», дві вже не працюють (два котловани зариті і просочилися в підземні води), а дві інші бурять на нетрадиційні гази. 

Проблема, яка наступає, - видобуток нетрадиційних газів, це проблема майбутнього. Вже зараз заповідні місця біля Яремівки знищуються. Погіршується стан здоров’я і довголіття місцевих жителів. Ні «Укргазвидобування», ні «Шелл» не дають чіткої відповіді на гострі запитання щодо безпеки видобутку нетрадиційних газів. Діяльність газовидобувних компаній вимальовувається як природозаперечуюча. 

Green Video®
MBGV 0493-1GV-14F


Понедельник 12 мая 2014
Сообщение прочтено 58 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів. 
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Галини Проців, голови ради Екологічного клубу «Край», Міжнародна асоціація неурядових організацій хранителів ріки Дністер «Еко-Тірас», м. Бережани Тернопільської обл. 

Нове міністерство, за словами радника міністра, планує працювати по-новому. І колеги від громадських організацій за те, щоб Мінекології працювало по-новому. Хай стара Громадська рада йде шукати свого старого міністра і працює із ним. Наш пріоритет діяльності, щоби ми разом дбали про збереження природних ресурсів, а не визначали окремі ділянки, які будуть огороджені колючим дротом, до яких екологів ніколи не пустять. Треба пам’ятати, якою ціною ми сюди зібралися. Забудьте про сланцевий газ і інші пріоритети, які були в старому міністерстві. Пропоную в актовому залі, де є портрети всіх 15 міністрів, біля кожного портрету вивісити, що він зробив доброго і що злого, і кого на скільки років потрібно посадити.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-3F


Сообщение прочтено 49 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів. 
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олега Перегона, голови ХОГО «Зелений фронт». 

Наш майдан почався в 2010 році, коли ми відстоювали парк Горького в Харкові. З тих пір представників «Зеленого фронту» били, порушували проти них кримінальні справи. Ми приїхали дуже злі, бо нас не чули багато років. 

Приїхали, щоб нагадати про 3 важливі документи: 
1) Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища до 2015 року; 2) Громадська оцінка національної екологічної політики 2011 року; 
3) Резолюція громадських слухань при екологічному комітеті Верховної Ради, у якій про сланцевий газ сказано все. Ніхто їх не прочитав. Це крапка в історії сланцевого газу на багато років в Україні. Їх треба виконати, щоб знову не робити майдан.

Назви кількох організацій: Товариство зварників України, Міжнародна асоціація фахівців похоронної справи, Федерація південного спорту України. Це члени Громадської ради при Мінприроди, які завтра будуть збиратися. Чому ця рада пропагує сланцевий газ? Розігнавши справжню раду, її створили, щоб проштовхнути сланцевий газ. У нас наболіло, ми приїхали сюди воювати. Ми кістьми ляжемо, але до попереднього стану повернення не буде.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-5F


Сообщение прочтено 67 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів. 
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. 
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олексія Василюка, заступника голови ВГО «Національний екологічний центр України». 

Останніми роками утворилася прірва між громадськістю і Мінприроди, яка формувалася по причині відсутності політичної волі. Коли пана Ставицького поставили міністром екології та природних ресурсів, міністерство перетворилося в міністерство сланцевого газу. Коли він став міністром енергетики і вугільної промисловості, в Україні стало два міністерства сланцевого газу. Який може бути діалог з такою владою, адже сланцевий газ – це катастрофа, проти якої виступають більшість країн світу, більшість громадськості.
По інших питаннях те само. 

Якщо колишній президент Янукович категорично проти створення природоохоронних об’єктів, то 8 не підписаних указів лежить у нього на столі. Лісова галузь теж жодним чином недоторкана, жодні скарги на неї не діють, тому що екс-керівник лісової галузі пан Сівець влаштовує президентській родині відпочинок на природі. Як при цьому можна боротися з порушеннями в лісовій галузі? Ніяк.
Сьогодні ми маємо припущення, що з приходом нової влади на хвилі майдану, ця прірва розірветься. Сьогоднішня зустріч звичайно не змініть всього, але з неї дійсно може початися діалог громадськості і експертів з Мінприроди.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-7F