Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 89 раз

Софія Шутяк. Що є ОВНС. Європейський погляд на процедуру. Green Video

26.06.2014 Київ, Орхуський інформаційно-просвітницький центр. 

Семінар «Взаємодія органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації положень Оргуської конвенції». 
https://www.youtube.com/watch?v=pICVIE1pAho&feature=youtu.be

Виступ Софії Шутяк, МБО «Екологія-Право-Людина».

Доповідь про запровадження в Україні чітких і прозорих процедур участі громадськості згідно з європейською системою ОВНС. Всі матеріали доповіді знаходяться у посібнику, який виданий МБО «ЕПЛ» і є у відкритому доступі на сайті. 

Процедура оцінки впливу на навколишнє середовище в Україні є прописана в законі «Про охорону навколишнього природного середовища». 

Держава повинна забезпечити екологічну безпеку кожному громадянину. Є також державні будівельні норми (ДБН А2.2-1-2003), які врегульовують охорону довкілля. Це ОВНС розробляється в складі проектної документації на будь-яке підприємство, яке хоче відкритися і здійснювати свою діяльність на території України. Але не завжди громадськість має доступ до цих матеріалів.

В ЄС питання ОВНС врегульовується трьома документами: Директивою про ОВНС, Орхуською конвенцією і конвенцією ЕСПО. 

Згідно вимог євростандартів ОВНС – це процедура, яка має на меті виявити і оцінити можливий вплив на довкілля від здійснення екологічно небезпечної громадської діяльності і забезпечити врахування вимог екологічної безпеки у процесі прийняття рішення про реалізацію чи відмову від реалізації екологічно небезпечної громадської діяльності. 

Є 3 суб’єкти процедури: держава, громадськість і суб’єкт господарювання, які з самого початку повинні бути проінформовані і мати можливість на рівних умовах брати участь в розробці документів. Європейське законодавство вимагає, щоб заява про наміри формувала конкретні критерії, які мають можливість оцінити вплив конкретного об’єкта на довкілля.

Green Video®
MBGV 0500-1GV-7F


Четверг 19 июня 2014
Сообщение прочтено 74 раз

Софія Шутяк. Що є люстрація. Green Video

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Софії Шутяк, адвоката, експерта у галузі земельного, екологічного права, МБО «Екологія-Право-Людина». 

Доповідь «Що є люстрація».

Розроблено кілька проектів законів про люстрацію. Люстрація – це процедура тимчасового обмеження права займати визначений законом перелік посад в органах державної влади та місцевого самоврядування. На сьогодні такого закону немає, тому немає і механізму використання такого закону. Проте є закон «Про засади запобігання і протидії корупції». Не треба плутати люстрацію з корупцією. 

З корупціонерами можна і треба боротися згідно Кримінального кодексу України. Є також Кодекс про адміністративні правопорушення. Щоб почати боротьбу з конкретними корупціонерами, потрібно подати заяву про вчинення кримінального правопорушення, яку в 24 години реєструють, а потім або відкривають кримінальне впровадження, або ні. Якщо ви маєте факти про кримінальне правопорушення, треба робити конкретні дії, а не говорити, що когось треба люструвати.

В Люстраційному Комітеті також розроблена форма, яку можна заповнити, якщо відомо про зловживання посадовців. Поки вони збирають дані і чекають закону про люстрацію. Мінекології як суб’єкт законодавчої ініціативи може підтримати ініціативи з розробки і прийняття закону про люстрацію. 

На даний час є поштова скринька: eco.lustration@gmail.com, куди можна надсилати інформацію щодо «персонажів» на екологічну люстрацію (О.Василюк). 
С.Шутяк розповила про процедуру люстрації і відповідні закони в Грузії, Латвії; про приведення екологічних законів України до європейських стандартів, щоб запобігти виникненню корупційних схем; про конкретні успіхи в Львівській області. МБО «Екологія-Право-Людина» готове надавати юридичні консультації, як діяти з фактів корупції та зловживань чиновників.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-20F