Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 71 раз

Володимир Терлецький про зубрів і хижацьку вирубку деревини в Україні. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік».
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Володимира Терлецького, голови Волинської обласної організації ВЕЛ.

Тиждень тому відбулася громадська рада при Волинському управлінні ОНПС, яка розглядала питання по зубрах. Виявилося, що в 90-х рр. на Волині було близько 200 зубрів, сьогодні їх лишилося 12 (!), і ніхто за це не сів за ґрати. Саме страшне, що не пробити ні управління лісового господарства, яке безпосередньо володіє цими фондами, ні органи державної влади. На незаконні рубки в державних лісах подано до прокуратури, вони підтверджені документально, але ніяких результатів. Наростання оцього валу відсутності державного і нормативного керування ресурсами ми бачимо на свої очі. Треба спільними силами з цими явищами боротися. 

Наш резерв – безперервна екологічна освіта. Потрібні громадські слухання з цього питання, адже всі екологічні біди починаються з системи освіти. Наверху сидять люди, які ніде не вчилися, але є докторами наук.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-4F


Четверг 4 сентября 2014
Сообщение прочтено 52 раз

М.Стеценко. Режим Януковича - третій період після Сталіна і Хрущова знищення заповідної справи в Україні. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Миколи Стеценка, президента ВГО «Асоціація природоохоронних територій України», м.Київ.

В доповіді вперше за багато років була дана оцінка основним тенденціям розвитку заповідної справи. Чітко вказано, що фактично наступає третій період - після Сталіна і Хрущова, які нанесли перші удари по заповідній справі як в науці, так і в практиці, - третій період розгрому, знищення, приниження заповідної справи. 

Мотором знищення заповідної справи є центральний орган виконавчої влади в галузі заповідної справи і охорони природи - це Міністерство. Сьогодні Міністерство екології не можна так назвати, це міністерство природних ресурсів, нафти и газу. Екологічні проблеми для цього Міністерства ніколи не будуть приоритетними.

Основний інструмент збереження біорізноманіття – це створення заповідних територій на основі науково обґрунтованої системи. Такого в Україні немає. Немає державного кадастру ПЗФ, обліку ПЗФ, немає державної стратегії розвитку заповідної справи. Робота державного управління об’єктами ПЗФ неефективна. 

Пропозиції: сформувати і затвердити своє громадське міністерство – міністерство майбутнього громадянського суспільства; підготувати меморандум-звернення від Національної екологічної ради, який запропонувати підписати президенту, парламенту, міністрам.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-11F