Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 51 раз

Г.Романенко. Дніпро вмирає. Необхідна кримінальна відповідальність. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Григорія Романенка, ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів», м.Херсон.

Я представляю незалежну екологічну організацію Херсонщини, яка переформувалася з точки зору ліквідації управлінь ОНПС на місцях. На сьогодні ми, люди в цілому і керівники на рівні регіонів, по відношенню до еколого-ресурсного розуміння стану України сліпі. Весь моніторинг порушений, і все сховано і ховається по сьогоднішній день. Наприклад, 100-річна історія побудови і післявоєнної відбудови Дніпрогесу не має жодних екологічних розрахунків. Це регіональна політика. Стан Дніпра катастрофічний, Дніпро вмирає. На сьогодні його здатність до самевідтворення практично нульова. 

Треба створити прецедент, аби через комітет ВР за нашого сприяння поставити питання про кримінальну відповідальність за приховування інформації з цих питань. Бо саме на цій основі приймаються регіональні рішення і рішення бізнесового характеру. Це приводить до загрози здоров’ю, життю, це кримінал по відношенню до нас.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-5F


Сообщение прочтено 53 раз

Олексій Василюк про катастрофічне знищення дикої природи України. Green Video.

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 

Виступ Олексія Василюка, заступника голови ВГО НЕЦУ. Розділ «Збереження природи і збалансоване природокористування».

На нашій презентації немає аншлагу тих людей, чию діяльність ми аналізуємо. Тобто люди, які чинять екологічну політику на своїх державних посадах, не цікавляться громадською оцінкою своєї роботи. 

В 2012-му р. не вдалося відновити державну службу заповідної справи. Рівно через місяць не стане управлінь ОНПС. Не вдалося підписати 8 указів про створення нових об’єктів ПЗФ, які лежать в адміністрації президента с 2008 по 2012 рр. Після ренесансу заповідної справи, коли в кінці 2009-го було створено 30 НПП, настав «льодовиковий період». Лише на початку 2012-го року виділилися кошти на створення адміністрацій всіх нових національних парків. В цілому інституційна цілісність заповідної справи порушена і порушується далі. 

Прийняти закони, які дозволяють вилучати землі ПЗФ для суспільних потреб. Не вдалося поєднати в одній структурі всі установи ПЗФ, вони залишаються підпорядкованими різним відомствам. Розроблений і прийнятий парламентом закон про ландшафти, який вкрай необхідний, бо ми підписали ландшафтну конвенцію, президент завітував.

 В 2012-му році в лісовому секторі зросли темпи санітарних рубок, вводяться нові види рубок. Лісорозведення проводиться там, де раніше лісів не було – в степовій зоні, не відновлюються ліси в Карпатах і на згарищах. Мова йде тільки про освоєння коштів. Слова економіста Сен-Марка: «Найбільший дефіцит з усіх, які є на цій планеті, - це дефіцит дикої природи». На жаль, Україна за 2012 р. показала негативну тенденцію: природи стало менше, і обіцяє стати ще менше. 

Green Video®
MBGV 0493-1GV-6F

Четверг 4 сентября 2014
Сообщение прочтено 51 раз

М.Стеценко. Режим Януковича - третій період після Сталіна і Хрущова знищення заповідної справи в Україні. Green Video

19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Миколи Стеценка, президента ВГО «Асоціація природоохоронних територій України», м.Київ.

В доповіді вперше за багато років була дана оцінка основним тенденціям розвитку заповідної справи. Чітко вказано, що фактично наступає третій період - після Сталіна і Хрущова, які нанесли перші удари по заповідній справі як в науці, так і в практиці, - третій період розгрому, знищення, приниження заповідної справи. 

Мотором знищення заповідної справи є центральний орган виконавчої влади в галузі заповідної справи і охорони природи - це Міністерство. Сьогодні Міністерство екології не можна так назвати, це міністерство природних ресурсів, нафти и газу. Екологічні проблеми для цього Міністерства ніколи не будуть приоритетними.

Основний інструмент збереження біорізноманіття – це створення заповідних територій на основі науково обґрунтованої системи. Такого в Україні немає. Немає державного кадастру ПЗФ, обліку ПЗФ, немає державної стратегії розвитку заповідної справи. Робота державного управління об’єктами ПЗФ неефективна. 

Пропозиції: сформувати і затвердити своє громадське міністерство – міністерство майбутнього громадянського суспільства; підготувати меморандум-звернення від Національної екологічної ради, який запропонувати підписати президенту, парламенту, міністрам.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-11F