Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Пятница 6 ноября 2015
Сообщение прочтено 163 раз

Віталій Сторожук. Актуальні питання створення державної лісової корпорації в Україні. Green Video


15.10.2015 Київ, Представництво Світового банку. Круглий стіл «Підготовка інституційної і правової реформи лісового сектору України».
 
Виступ Віталія Сторожука, експерта програми FLEG II, Світовий банк. Презентація «Актуальні питання створення державної лісової корпорації в Україні». 

Питання створення на базі існуючих державних лісогосподарських підприємств єдиної державної лісогосподарської структури залишатиметься актуальним, принаймні, до кінця 2015 року. 
 
Мета створення єдиної державної лісогосподарської структури, яка полягає в інтеграції капіталу в державному лісовому господарстві і можливостях його перерозподілу, може бути досягнута у разі створення державного господарського об'єднання на рівні держави у вигляді корпорації. Вибір такої організаційно-правової форми як державне об'єднання продиктований, насамперед, можливістю уникнути процесів реорганізації державних підприємств.
 
Дослідження нормативних умов створення державної лісогосподарської корпорації вимагає розгляду цілого комплексу взаємопов’язаних питань - від встановлення цілей діяльності, розробки організаційної схеми до передбачення балансу повноважень керівних органів.

Чинне законодавство містить лише загальні норми щодо утворення корпорацій без детального визначення порядку їх створення та діяльності. За аналогією до Порядку утворення державних холдингових компаній, керуючись нормами Господарського кодексу України та Закону України «Про управління об’єктами державної власності», можна запропонувати порядок утворення державного господарського об'єднання підприємств у формі державної лісогосподарської корпорації.

Державну лісогосподарську корпорацію пропонується утворити з метою координації діяльності її учасників для розв'язання спільних економічних та соціальних завдань, забезпечення розвитку лісогосподарської галузі, концентрації інтелектуального, технологічного, економічного потенціалу, кадрових ресурсів, підвищення ефективності їх використання.

Управлінську та господарську діяльність державної лісогосподарської корпорації пропонується зосередити на організації та проведенні учасниками спільних проектів, які розглядаються як ключовий елемент реалізації планової діяльності корпорації, та як засіб перерозподілу коштів в межах корпорації. 

В пропозиціях до проекту Статуту державної лісогосподарської корпорації запропоновано правління корпорації назвати Радою директорів, а керівництво поточною діяльністю корпорації покласти на Секретаріат правління, до складу якого входитимуть: генеральний директор - голова правління, заступники генерального директора, керівники філій корпорації.

До компетенції секретаріату правління входитиме підготовка планів реалізації та кошторисів; здійснення контролю за формуванням політики ціноутворення на продукцію (товари, послуги) учасників корпорації в рамках цих проектів. До компетенції Ради директорів корпорації належатиме розгляд та затвердження спільних проектів, їх кошторисів та планів реалізації; прийняття рішення про встановлення розміру відрахувань учасниками корпорації для створення фонду фінансування спільних проектів; затвердження щорічного звіту генерального директора про хід реалізації спільних проектів.

Після прийняття рішення про утворення корпорації проводиться ряд юридичних заходів з оформлення її діяльності. Вони стандартні. Але ключовим і останнім в цьому процесі є здійснення Держлісагентством передачі корпорації функцій з управління об’єктами державної власності.

Green Video® 
MBGV 0563-1GV-2F