Авторизация
Меню

Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Понедельник 12 мая 2014
Сообщение прочтено 49 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів. 
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олега Перегона, голови ХОГО «Зелений фронт». 

Наш майдан почався в 2010 році, коли ми відстоювали парк Горького в Харкові. З тих пір представників «Зеленого фронту» били, порушували проти них кримінальні справи. Ми приїхали дуже злі, бо нас не чули багато років. 

Приїхали, щоб нагадати про 3 важливі документи: 
1) Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища до 2015 року; 2) Громадська оцінка національної екологічної політики 2011 року; 
3) Резолюція громадських слухань при екологічному комітеті Верховної Ради, у якій про сланцевий газ сказано все. Ніхто їх не прочитав. Це крапка в історії сланцевого газу на багато років в Україні. Їх треба виконати, щоб знову не робити майдан.

Назви кількох організацій: Товариство зварників України, Міжнародна асоціація фахівців похоронної справи, Федерація південного спорту України. Це члени Громадської ради при Мінприроди, які завтра будуть збиратися. Чому ця рада пропагує сланцевий газ? Розігнавши справжню раду, її створили, щоб проштовхнути сланцевий газ. У нас наболіло, ми приїхали сюди воювати. Ми кістьми ляжемо, але до попереднього стану повернення не буде.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-5F


Сообщение прочтено 56 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Олега Перегона, голови ХОГО «Зелений фронт». 

Від чого руйнується більшість екологічних організацій? Від неможливості впливу на результат. У нас просто нівельована роль громадського екологічного інспектора, який раніше міг складати протоколи за ст. 88 п.1 за Кодексу України про адміністративні правопорушення, за іншими статтями. Таке право має бути повернене.

Немає державного реагування на екологічні правопорушення та злочини. Міліція не знає, як виглядає рослина з Червоної книги, як має виглядати документ на вирубку дерев. Потрібний громадський фаховий екологічний інспектор, який буде мати право з міліцією складати ці протоколи. Також екологічні громадські організації можуть проводити заняття з міліцією з питань екології і екологічного права.

Треба створити екологічні департаменти на місцевому рівні, щоб при них були громадські ради. Дуже багато людей хочуть допомагати і в теоретичній роботі, і в практичній. Створюйте волонтерський рух. Всім світом будемо чистити заповідники, наводити лад.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-17F


Среда 20 ноября 2013
Сообщение прочтено 60 раз

Олег Перегон, голова ХОГО «Зелений фронт»:

Я хочу розпочати з того, що в мене складається враження, що ми взагалі не на планеті Земля проводимо цю зустріч. На сьогоднішній день вже є чіткі рекомендації Міжнародного союзу охорони природи - резолюція №90, яка є зверненням до всіх країн світу і до України також. В ній написано: безумовна заборона використання методу фрекінгу для видобутку нетрадиційних газів, перше, поблизу основних запасів питної води. Де це в українському законодавстві? – Немає. Чому? Друге, у районах сейсмічних розломів - де це в українському законодавстві? – немає – чому? Третє, в районах з дефіцитом питної води. Харківська область на 25 місті в Україні, Донецька поблизу. Чому цього немає в законодавстві? – Має бути. Четверте, що є об’єктами охорони природи. Юзівська ділянка – там національні парки, регіональні ландшафтні парки, природоохоронні зони різних ієрархій. Чому вони увійшли взагалі у цю площадку і чому цього немає в законодавстві, беручи до уваги характеристики біорізноманіття? Україна повністю це проігнорувала.

Позиція Європарламенту. Вийшли дві резолюції 12 листопада і 21 листопада. Чіткі вимоги, які поширюються на всю Європу. Перше, сьогодні ми чули вже багато разів, з якого року використовується гідророзрив пласта. Так що нас не європейцями рахують ті, хто це каже? В Європі в резолюції від 12 листопада пункт «Е», вже настільки часто це піарщики казали депутатам Європарламенту, що вони, посилаючись на дослідження, вже написали, роз’яснили, що гідророзрив при інтенсіфікації родовищ, який дійсно застосовувався багато років, є різним по впливу на навколишнє середовище процесом з гідророзривом при видобутку нетрадиційних газів. Тобто давайте з цього моменту вже будемо поважати одне одного і народ України, і вже не будемо казати, що ми цей процес знаємо з 50-х років. Вже навіть депутати прописали в нормативному акті, що це є різне.
...
Читать