Авторизация
Меню

Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Понедельник 8 декабря 2014
Сообщение прочтено 70 раз

Наукова конференція «Довкілля – ХХІ» про «синю економіку», альтернативні джерела енергії і проблеми сланцевого газу. Green Video

19 листопада 2014 року в Дніпропетровську в Інституті проблем природокористування та екології НАН України відкрилась Сьома міжнародна наукова конференція «Довкілля – ХХІ». У пленарному засіданні взяли участь представники Дніпропетровської облдержадміністрації, Національна академія наук України, відділення наук про Землю НАН України, Інститут проблем природокористування та екології НАН України, Українська екологічна асоціація «Зелений світ» / Друзі Землі України. В програмі: 5 виступів з доповідями по 10 хвилин.

Нагальна проблема на сьогодні – енергонезалежність України, заміна імпортних енергоносіїв на власні джерела енергії. За словами в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Р.Стрільця на території Дніпропетровщини є 16 родовищ вуглеводнів, з них 4 – газові, 5 – газоконденсатні, 7 – нафтогазоконденсатні. Загальний баланс газу по області становить понад 19 млрд. м3. В промисловій розробці – 11 родовищ. За 10 місяців поточного року вдалося скоротити використання газу на 11%.
...
Читать


Пятница 5 сентября 2014
Сообщение прочтено 73 раз

А.Босак про засудження зрадницької Громадської ради, що підтримала підписання угоди з «Шелл». Green Video.


19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be
Виступ Аделі Босак, Українська екологічна асоціація «Зелений світ», м.Київ.

Пропоную засудити зрадницьку Громадську раду при Мінприроди, що підтримала підписання угоди на видобуток сланцевого газу. В протоколі засідання вони навіть не відмітили, що я єдина проголосувала проти. На моє питання: «Де ж та угода, за яку ми повинні проголосувати?» - Валентин Савицький відповів, що Громадська рада йде на упередження: угода ще готується в Кабміні, а ми вже даємо свою згоду. І на другий день так звана Громадська рада відзвітувати, що це було рішення «від громадськості України».

Green Video®
MBGV 0493-1GV-16F

Четверг 4 сентября 2014
Сообщение прочтено 97 раз

Наталія Преображенська про ядерну загрозу в Україні. Green Video


19.04.2013 Київ, приміщення комітетів ВР України. Презентація доповіді неурядових організацій «Громадська оцінка національної екологічної політики за 2012 рік». 
https://www.youtube.com/watch?v=wTPCy8_8o4Q&feature=youtu.be

Виступ Наталії Преображенської, голови БФ спасіння дітей України від Чорнобильської катастрофи, УЕА «Зелений світ», м.Київ.

10 квітня 2013-го р. в США пройшла міжнародна конференція щодо безпеки атомних станцій. Голова урядової комісії США Г.Яцик висловився, що жодна станція не є безпечною для подальшої експлуатації. В Україні ми маємо «стару консервну банку»: це 3-й і 4-й блоки Хмельницької АЕС, які мають будуватися на старих болтах; це 1-й і 2-й блоки Рівненської АЕС. Україні не потрібно стільки енергії, тим паче ядерної енергії. 

Наші люди працюють на небезпечних АЕС, а чиста електроенергія продається на Захід. Страшно, що ми ще не знаємо, де будемо захоронювати ядерні відходи. Говоримо, що в нас немає води, і хочемо будувати нові АЕС. Це абсолютно нефахові безглузді проекти.
Закликаю пам’ятати, що і сланцевий газ, і пестициди, і радіонукліди мають синергійну дію на наше покоління, що проблема з захороненням ядерних відходів – це геноцид і екоцид України.

Green Video®
MBGV 0493-1GV-20F


Понедельник 12 мая 2014
Сообщение прочтено 54 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди. 
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Сергія Федоринчика, керівника інформаційного центру Української екологічної асоціації «Зелений світ». 

Є ілюзія, що відбудуться великі зміни від того, що ми хочемо. Треба бути реалістами і добиватися маленьких, але реальних змін. А в цілому планувати роботу на наступні 10 років. Дуже багато зависить від загальносуспільної ситуації, стану війни, запровадженому Росією. Довгострокові ж цілі не потерпають від будь-яких потрясінь.

Багато людей сприймають нового міністра, як реалістичну і придатну для реформування в сфері екології людину. Треба називати речі своїми іменами. Міністр Мохник не придатний до цього міністерства. Краще, що він може зробити чесно, як політик, - ревізію Міністерства и результати ревізії доповісти суспільству. А справи настільки неблагополучні, що навіть щоб вернути Мінекології в дієздатний стан, знадобиться не менше 5 років. Громадські організації мають більше працювати з комітетами Верховної Ради, Кабінетом Міністрів і всім суспільством. У нас немає екологічної безпеки і в нас не буде майбутнього, якщо у нас залишиться така дика і антиекологічна політична еліта. Коли не покласти рейки, з яких не можна буде не вліво, не вправо зсуватися – бюрократичні рейки і по них постійно вести контроль, добра не буде.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-8F


Сообщение прочтено 44 раз

19.03.2014 м. Київ, Орхуський центр при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Всеукраїнський форум експертів екологічних громадських організацій, науковців та журналістів.
https://www.youtube.com/watch?v=LEGf9cn5CNQ

Тема: Фахівці обговорять майбутнє екополітики та люстрацію Мінприроди.
Організатори: МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітній фонд природи WWF, ВГО «Національний екологічний центр України».

Виступ Сергія Федоринчика, керівника інформаційного центру Української екологічної асоціації «Зелений світ». 

Мінімум, який сьогодні можна зробити, - створити робочу групу, яка проаналізує доробок минулих конференцій, зокрема конференції у грудні 2012 р., яку проводила організація Світлани Березіної. Питання ефективності використаних коштів до останньої конференції стосується надзвичайно. 

Звучала думка, що нам треба об’єднатися. «Прежде, чем объединиться, нужно окончательно и безповоротно размежеваться» (В.Ленин) – це думка на всі часи. Для того, щоб екологічний рух розвивався, треба поставити такі «мембрани», провести риски і відділитися від комерції під видом громадської діяльності. Це і бізнес-організація Березіної, і екологічна ліга Т.В.Тимочко, яка користується адмінресурсом. Не можна допускати мімікрію під громадську організацію, треба провести межі.

Дуже багато зловживань поняттям громадянське суспільство. Громадянське суспільство неможливе без середнього класу. В Україні такого класу нема. Через те громадянське суспільство у нас з’явиться років через 10 після того, як за цей час з’явиться середній клас. 90% активів зосереджено в руках 300 родин, тому треба «віджати» 25% активів у олігархату, в тому числі екологічний рух повинен брати участь.

«Хортицький форум» - це громадський рух на основі етичного кодексу екологістів. Положення: розширення мережі екоправа; програма підтримки створення нових екогруп («Нічого не буде, поки в кожному районному центрі не буде хоча б маленької групи, хоча троє-п’ятеро людей, які будуть захищати природу від влади і бізнесу»); програма розвитку шлюзів, комунікацій екоруху суспільства; екологічна газета; замовлення на дитячий екологічний рух; бюро екологічного лобіювання; школа екологічного активу; фонд підтримки екоруху.

Green Video®
MBGV 0491-2GV-14F