Авторизация
Меню

Календарь
 Сентябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


О.Перегон: "Українське законодавство не готове до видобутку сланцевого газу".
Green Video | 2013-11-20 18:43:38
Сообщение прочтено 57 раз

Олег Перегон, голова ХОГО «Зелений фронт»:

Я хочу розпочати з того, що в мене складається враження, що ми взагалі не на планеті Земля проводимо цю зустріч. На сьогоднішній день вже є чіткі рекомендації Міжнародного союзу охорони природи - резолюція №90, яка є зверненням до всіх країн світу і до України також. В ній написано: безумовна заборона використання методу фрекінгу для видобутку нетрадиційних газів, перше, поблизу основних запасів питної води. Де це в українському законодавстві? – Немає. Чому? Друге, у районах сейсмічних розломів - де це в українському законодавстві? – немає – чому? Третє, в районах з дефіцитом питної води. Харківська область на 25 місті в Україні, Донецька поблизу. Чому цього немає в законодавстві? – Має бути. Четверте, що є об’єктами охорони природи. Юзівська ділянка – там національні парки, регіональні ландшафтні парки, природоохоронні зони різних ієрархій. Чому вони увійшли взагалі у цю площадку і чому цього немає в законодавстві, беручи до уваги характеристики біорізноманіття? Україна повністю це проігнорувала.

Позиція Європарламенту. Вийшли дві резолюції 12 листопада і 21 листопада. Чіткі вимоги, які поширюються на всю Європу. Перше, сьогодні ми чули вже багато разів, з якого року використовується гідророзрив пласта. Так що нас не європейцями рахують ті, хто це каже? В Європі в резолюції від 12 листопада пункт «Е», вже настільки часто це піарщики казали депутатам Європарламенту, що вони, посилаючись на дослідження, вже написали, роз’яснили, що гідророзрив при інтенсіфікації родовищ, який дійсно застосовувався багато років, є різним по впливу на навколишнє середовище процесом з гідророзривом при видобутку нетрадиційних газів. Тобто давайте з цього моменту вже будемо поважати одне одного і народ України, і вже не будемо казати, що ми цей процес знаємо з 50-х років. Вже навіть депутати прописали в нормативному акті, що це є різне.

Далі, повністю заборонити водний фрекінг в водоохоронних зонах та районах шахтного видобутку вугілля. Шановні, цього немає в законодавстві. Посилається ця позиція Європарламенту на купу досліджень інститутів, близько 300 документів підготовлено перед цією резолюцією. Нащо ми знову будемо витрачати час на те, щоб встановити те, що встановив Європарламент? Давайте запросимо фахівців Європарламенту, тих, на кого вони посилаються, і не будемо знову велосипед вигадувати. Все це вже прописано. Давайте просто пропишемо це в законодавстві.

Повністю відкинути можливість поховання забруднених вод у геологічних формаціях. Це знов не прописано в нашому законодавстві.

Далі, USAID. В 2011 році Україна звернулася до США з проханням допомогти нам розібратися з видобутком сланцевого газу та інших нетрадиційних газів. USAID наняла фахівців. Це ось дослідження, я можу його показати. Вони зробили, і з 1 травня 2012 року є двохтомник про проблеми сланцевого газу. Тут 50 помилок у нашому законодавстві. Жодна не виправлена. Тут конкретні рекомендації, що нам потрібно приймати і таке інше. Жодна не внесена в закон. Чому на цей документ ніхто не посилається, чому його не використовують? Спочатку його навіть намагалися засекретити в нашій державі, і лише позов до суду, який підготовлено було громадянином США, бо це за гроші американських громадян підготовлений документ, змусив наш уряд його оприлюднити. Використовуйте, будь ласка, і давайте переходити на фаховий рівень, щоб знову не шукати ті 50 помилок, які за нас вже розшукали.

Наша громадська організація «Зелений фронт» звернулася влітку минулого року з пропозицією до всіх фахівців, і ми зібрали групу без копійки грошей, без приміщення, нас пускали просто інші організації, бо це важлива тема. І ми розробили для держави «Критерії екологічної та техногенної безпеки при видобутку газу методом Фрекінгу». Ніхто не звертає на це уваги, але я хочу нагадати, що це вийшло за кілька місяців до Європейських конвенцій і ми дійшли до тих самих висновків. Розумієте, без копійки грошей просто фахівці, які працювали. Я хочу надати Комітетові ці критерії. На їх базі можна розробити законодавство. Ось ми роздрукували, будь ласка, передайте.

В минулому році пройшов процес – громадська оцінка національної екологічної політики. 220 експертів з 200 громадських екологічних організацій розглянули екологічну політику держави. Тут є глава, присвячена сланцевому газу. Доручили її писати, як ключовому автору, мені. Але ключовий автор – це не автор, це той, хто збирає експертні думки і оформляє їх. Дивіться, там 4 конкретні пропозиції до Верховної Ради. Жодна не врахована. До нашого уряду – жодна не врахована. 4 застереження! Ніби ми пишемо в космос, нас ніхто не чує. І одна з рекомендацій – це використати ці критерії.

Громадська рада при Мінприроди, про це вже говорили, вона звернулася до уряду, що не можна так робити, її розігнали і створили нову. У такій спосіб, слухайте. Асоціація українських автомобілевиробників «Укравтопром» – оце нова Громадська рада при Мінприроди. Це вже фальшування навіть експертної думки. Дивіться, ВГО Товариство зварників України – ось хто в нас зараз оцінює екологічну політику держави. Громадська організація «Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи» - ось чим вже підміняється експертна думка! Експертів вигнали, прийняли тих, хто погодив сланцевий газ за будь-яку ціну.

Ціла низка семінарів, ціла низка вчених попереджають, ми приводимо факти. Ми не приводимо думки, що це може бути, - це вже відбуваються проблеми в інших країнах. І ті правила, які ми читали з інших країн, вони написані кров’ю громадян тих країн, як і будь-які правила безпеки доречи. Навіщо писати правила безпеки при видобутку газу методом фрекінгу кров’ю українців, якщо вони вже написані в інших країнах? Давайте брати найкращий досвід і не казати, що давайте спробуємо. Єдиний вихід, який бачать сьогодні багато експертів, з якими я співпрацюю, - це повний мораторій на будь-які роботи з видобутку газу методом фрекінгу. І тоді, як це ми бачимо на прикладі Франції, Чехії, інших країн, тоді видобувні компанії стають нашими союзниками і допомагають нам розробити дуже швидко законодавство, яке повністю убезпечить населення і території. І мораторій об’явити до повного втілення законодавства. І тільки потім Україна зможе казати про видобуток газу безпечно.

___________________

22.05.2013 м. Київ. Слухання у Комітеті ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на тему «Екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні».
http://www.youtube.com/watch?v=MSWFMD8jt80

YouTube Green Video®

http://www.youtube.com/user/GreenVideoview

 

ВКонтакте Green Video® Ukraine

http://vk.com/greenvideo

 

Twitter Green Video® Ukraine

https://twitter.com/GreenVideoUA

 

Facebook Green Video

http://www.facebook.com/pages/Greenvideo/479594628750143

 

Google+ Green Video®

https://p lus.google .com/commu nities/106 3637068518 49702051?h l=ru

 

VK Green Video® EN

http://vk.com/greenvideoen

 

Twitter Green Video®

https://twitter.com/GreenVideoTM

 

META Green Video ®

http://blog.meta.ua/~greenvideo/