Авторизация
Меню

Календарь
 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Грехем Тайлі (Глава Shell в Україні) про видобування нетрадиційних вуглеводнів.
Green Video | 2013-11-20 19:13:07
Сообщение прочтено 52 раз

Грехем Тайлі, віце-президент компанії «Шелл» в Україні, про реалізацію проектів видобування нетрадиційних вуглеводнів безпечно і без шкоди довкіллю.

Г.Тайлі відзначив, що компанія «Шелл» веде в Украйні 2 проекти: за договором про сумісну діяльність з «Укргазвидобування» (вже буриться перша свердловина) і УРП по Юзівській ділянці (оформлюються останні документи для початку робіт). «Шелл» має досвід таких проектів в США, Канаді, Китаї. «Шелл» вірить, що проводитиме розвідку та видобування нетрадиційного газу без шкоди для довкілля. Грехем Тайлі показав стандартну Шелл-презентацію, котру присутні представники громадських екологічних організацій вже знають напам’ять. Всі роботи з буріння свердловин і моніторинг води «Шелл» проводить згідно до сурових вимог українського законодавства. На етапі буріння через водоносні горизонти «Шелл» гарантує, що не використовує ніяких хімікатів. «Якщо зробити все правильно, то ґрунтові води не будуть забруднені», – каже голова «Шелл» в Україні. Компанія підтримує політику прозорості і відкритості, веде роз’яснювальну роботу з населенням, також робить соціальні інвестиції.

На конкретні запитання від присутніх громадських активістів та науковців, Грехем Тайлі відповідав дуже коротко і в рамках таких висловлювань: «Ми віримо, якщо…», «Ми гарантуємо, якщо…», «Ми будемо, якщо…»

На запитання, чому гідророзрив в США виведено з-під дії Закону про чисту воду, Г.Тайлі відповів, що у кожному штаті свої жорсткі закони щодо гідророзриву, тому все контролюється на рівні штату, а не федеральному.

Для конкретної свердловини «Біляєвська 400», яка буриться на газ ущільнених пісковиків поблизу с.Веселе Харківської області, «Шелл» розробила програму регулярного моніторингу води, повітря і ґрунту навколо свердловини. Ця програма узгоджена з комітетом по екології і Харківською СЕС, і ці структури також здійснюють додатковий контроль. Спостережні свердловини «Шелл» не бурила, тому що не вважає за необхідне. Але це питання розглядається для Юзівської площі, щоб зняти всі «спекуляції» щодо забруднення води в результаті гідророзриву.

«Шелл» вірить, що питання екології вже абсолютно покриті українським законодавством, тому нічого не треба додавати. Щодо угоди про розподіл продукції по Юзівській площі, то обидві сторони підписання вирішили її засекретити з міркувань комерції. Конфіденційність таких угод, за словами Г.Тайлі, є нормальною міжнародною практикою.
_______________

22.05.2013 м. Київ. Слухання у Комітеті ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на тему «Екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні».
http://www.youtube.com/watch?v=MSWFMD8jt80

YouTube Green Video®

http://www.youtube.com/user/GreenVideoview

 

ВКонтакте Green Video® Ukraine

http://vk.com/greenvideo

 

Twitter Green Video® Ukraine

https://twitter.com/GreenVideoUA

 

Facebook Green Video

http://www.facebook.com/pages/Greenvideo/479594628750143

 

Google+ Green Video®

https://p lus.google .com/commu nities/106 3637068518 49702051?h l=ru

 

VK Green Video® EN

http://vk.com/greenvideoen

 

Twitter Green Video®

https://twitter.com/GreenVideoTM

 

META Green Video ®

http://blog.meta.ua/~greenvideo/

Категории: Shell  | GreenVideo  | сланцевий газ  | Graham Tiley