Авторизация
Меню

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Оксана Нагорна. Підписана Угода з «Шелл» суперечить українському законодавству і створює передумови для Шелл-безкраю на 50 років.
Green Video | 2014-09-29 11:08:04
Сообщение прочтено 53 раз

Оксана Нагорна. Підписана Угода з «Шелл» суперечить українському законодавству і створює передумови для Шелл-безкраю на 50 років. Green Video

06.02.2013 Жовківська районна рада Львівської обл. Круглий стіл «Процес буріння та експлуатація сланцевого газу: соціальні й екологічні виклики». 
https://www.youtube.com/watch?v=wEmTW3GQ9Hc

Виступ Оксани Нагорної, юриста, експерта проекту «Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області».

На сьогодні жодні офіційні документи стосовно діяльності «Шеврон» з видобутку сланцевого газу недоступні. Тому єдиний документ, що дає уяву про галузь сланцевого газу в Україні - це Угода з «Шелл» по Юзівській площі. Цей документ не імплементований до українського законодавства. Через всю Угоду проходить фраза: «міжнародно прийняті Рекомендації для нафтогазової промисловості». Такого терміну ні юридичного, ні технічного в Україні нема. 

Прописані пункти Угоди з «Шелл» суперечать українському законодавству.

1) В першу чергу це торкається утилізації відходів: «Ми будемо утилізувати відходи згідно загально прийнятих міжнародних практик», а не згідно українських нормативів.

2) «Ми будемо декларувати хімічні речовини в тих межах, в яких дозволяють наші постачальники». Хоча всі речовини, які застосовуються в технологічних процесах в Україні повинні мати екологічні нормативи. 

3) «Шелл» має звільнення від податку на спеціальне водокористування. В Угоді навіть не передбачено звіт про кількість використання цієї води.

4) Якщо в процесі нафтогазової діяльності виявиться, що сусідня ділянка має перспективи, ці землі будуть вилучатися в примусовому порядку з подачі «Шелл».

5) Органи української влади будуть мати право прийти для перевірки на «Шелл» один раз на три роки з обов’язковим попередженням за рік. 

6) Дії компанії «Шелл» за Угодою можуть бути припинені тільки після закінчення терміну 50 років.

7) «Шелл» буде платити тільки: податок на прибуток, податок на додану вартість і плату за надра. Інші податки скасовано.

8) Всі органи держвлади повинні не розголошувати інформацію, яку вони отримають від «Шелл» після перевірки, 5 років після закінчення дії ліцензії «Шелл». 

Green Video®
MBGV 0513-1GV-6F