Авторизация
Меню

Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Ізюмчани за заборону діяльності «Шелл» на своїй землі.
Green Video | 2014-09-29 11:33:32
Сообщение прочтено 75 раз

Ізюмчани за заборону діяльності «Шелл» на своїй землі.

16 лютого 2013 року в Ізюмі (Харківська обл.) відбулася зустріч народного депутата України Ігоря Швайки (ВО «Свобода») з мешканцями міста щодо питання заборони видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі.

Великий зал кінотеатру «Спартак» був заповненій вщерть мешканцями м.Ізюм, а також людьми, що приїхали з сіл і селищ району. І на протязі всього заходу люди підходили і підходили. Тема видобутку сланцевого газу в Ізюмському районі не залишила байдужим нікого.

Народний депутат Ігор Швайка почав свій виступ з оголошення плану свого виступу. Основне питання: Ізюмський район входить до так званої Юзівської площі, на якій за Угодою з компанією «Шелл» планується дослідження, розробка і видобуток сланцевих газів. ВО «Свобода» завжди виступало за розробку власних родовищ нафти і газу, у тому числі сланцевого газу, але за умови дотримання природоохоронних вимог, економічного інтересу і юридичної правильності.

На даний час на розгляді в Харківському окружному адміністративному суді є позов громадянина Швайки до Харківської обласної ради про скасування рішення облради від 17 січня 2013 р. про надання згоди на підписання Угоди між компанією «Шелл», урядом України, і ТОВ «Надра Юзівська». Рішення облради було ухвалено з порушенням вимог чинного законодавства. Угода про розподіл продукції на стадії проекту повинна містити 3 обов’язкові елементи: правову експертизу, економічну експертизу і природоохоронну експертизу. Їх не було, або їх не представили громадськості. Депутати Харківської облради голосували за проект, який не був їм наданий, який вони не читали.

Людей, на території проживання яких збираються застосовувати небезпечну технологію гідророзриву пласту, тримають без належної інформації. В Ізюмі нещодавно відбулися збори, де с картинками, слайдами, мультиками так звані «експерти» від «Шелл» роз’яснювали, яке це благо – сланцевий газ. Розказують про енергетичну незалежність, про мільярдні інвестиції, про мільярди кубометрів газу по 150 доларів за куб. ВО «Свобода» виступає за дослідження покладів сланцевого газу українськими вченими і геологами.

Ізюмчани виразили думку, що на сланцевий газ від компанії «Шелл» не треба проводити дослідження. Навіть дослідження (розвідочні свердловини, гідророзриви) можуть погіршити стан води, привести до сейсмозсувів, забруднити ґрунти. Влада підписала Угоду без згоди народу, без згоди територіальних громад. Тому ця Угода недійсна, її треба заборонити. Люди запитують, як у законний спосіб добитися заборони, але чіткої відповіді не отримують, тому що і суди, і депутати, і уряд України не звертають увагу на свій народ, а діють лише на свою користь.

Еколог Валерій Ловчиновський підкреслив, що технологія фрекінгу, яка була розроблена в США, ще не має досліджень ризиків і віддалених наслідків. У штаті Пенсільванія дійсно відбувається «газосланцева лихорадка» протягом останніх років. Але там «дешевий» сланцевий газ видобувають разом з газоконденсатом або нафтою, що компенсує затрати. Аварійність свердловин в Пенсільванії – три на тисячу. Про проблеми з питною водою, з захворюваннями людей внаслідок видобутку сланцевого газу в США замовчують, тому що кожний землевласник, яких згодився на буріння свердловин на своїй землі, підписує договір з компанією про комерційну таємницю. 

Уряд України іде на поводу і діє за сценарієм, написаним компанією «Шелл». Надра землі за Конституцією є власністю українського народу, тож подібні рішення повинні ухвалюватися у відкритому діалозі з громадою, а Україну намагаються перетворити на такий собі науково-дослідний полігон із вивчення проблем видобутку сланцевого газу. Громада міста Ізюм, що зібралася на зустріч, одностайно проти діяльності компанії «Шелл», проти забруднення води, руйнування чорноземів. Депутатів Харківської облради від Ізюма, які висказали «одобрямс» підписанню сланцевої угоди, громада вимагає відкликати.

Green Video®
MBGV 0444-1GV