Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '192.168.11.30' (113) in /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php on line 146 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php:146) in /var/www/weblog/blog.php on line 144 Блог "Green Video®". Нарада про катастрофічну ситуацію із незаконним користуванням природними ресурсами в Харківському районі., Блог пользователя Green Video
Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Нарада про катастрофічну ситуацію із незаконним користуванням природними ресурсами в Харківському районі.
Green Video | 2014-11-10 14:35:09
Сообщение прочтено 66 раз

Нарада про катастрофічну ситуацію із незаконним користуванням природними ресурсами в Харківському районі. Green Video 

21 жовтня 2014 р. в Харкові відбулася розширена нарада Харківської районної державної адміністрації з екологічних питань. На засіданні були присутні голова Харківської РДА, депутати обласної і районної рад, голови сільських і селищних рад Харківського району, вчені з наукових інститутів Харкова, громадські екологічні організації Харкова і Харківського району області.

У вступному слові голова Харківської райдержадміністрації Ю.Шпарага зазначив, що Харківський район знаходиться на межі екологічної катастрофи. У зв’язку з скороченням асигнувань на утримання контролюючих органів, які займалися екологічною безпекою, район залишився один на один з екологічними проблемами і дуже швидко перетворюється на сміттєзвалище Харкова. У районі сьогодні незаконно видобуваються природні ресурси, безжально вирубуються ліси, вивозяться чорноземи. Потрібно залучати громадськість і правоохоронні органи, інакше з цими проблемами не справитись.

У 2014 р. закінчують дію дві екологічні програми в Харківському районі: з охорони навколишнього природного середовища та про поводження з твердими побутовими відходами. Нового поки не розроблено. На нараді потрібно напрацювати певну концепцію, розробити за допомогою наукових інститутів нову сучасну програму з охорони довкілля і збереження природних ресурсів у Харківському районі.

Учасники наради підтримали необхідність створення програми і залучення громадськості для контролю за збереженням природних ресурсів, які незаконно розкрадаються в районі: піску, чорнозему, води. Якщо не об'єднатися всім громадським організаціям, якщо не виробити чіткої програми, якщо кожен керівник не розхитає той спокій, в якому всі ці роки жили, то ситуацію в районі не змінити.

Екологічні проблеми Харківського району сформувались не сьогодні. Це результат  безвідповідальної господарської діяльності впродовж декількох десятиліть. У результаті маємо по всіх показниках перевищення гранично допустимих забруднювачів, в першу чергу по водних ресурсах. Основна маса забруднень пов’язана з негативно працюючими очисними спорудами.

Науковці Українського НДІ проблем землеустрою, лісового господарства, екології і права розробили і представили принципово нову концепцію поводження з ресурсно-цінними фракціями. Інститут екологічних проблем запропонував свою допомогу і участь в розробці нової комплексної екологічної програми району.

У доповіді «Про стан дотримання вимог природоохоронного законодавства України на території Харківського району» були приведені основні причини забруднення і розкрадання природних ресурсів у районі: відсутність екологічних програм з охорони водних ресурсів, атмосферного повітря, надр, лісів; відсутність інформації про облік суб’єктів господарювання, що є відтворювачами відходів, водо- і надрокористувачами; користування природними ресурсами без отримання необхідних дозволів і без сплати екологічного податку.

Представники екологічних громадських організацій наводили приклади і булі обурені бездіяльністю правоохоронних органів при виявленні фактів незаконного видобутку піску, крадіжок чорнозему в Пісочні і Коротичі, незаконних рубок і вивезення лісу в Бабаївському лісництві. Активісти в буквальному смислі сидять в засідках, виявляють кримінальні схеми, ловлять «чорних» надрокористувачів на гарячому, а міліція нікого не затримує та ще й виправдовує злочинців. Навіщо така міліція, яка отримує зарплату, звання, підвищення, але нічого не знаходить? 

Також було піднято тему розширення об’єктів природно-заповідного фонду в Харківському районі. Згідно підписаної асоціації з ЄС в Харківській області існує велика проблема з ПЗФ. Процент заповідання в області складає 2,7% (середній по Україні – 6,3%), в Харківському районі - менше 0,1%. Райадміністрація в змозі дати поштовх і знайти кошти для створення проекту Мжанського регіонального ландшафтного парку на території Мжанського природного резервату.

В угоді про асоціацію з ЄС велика увага приділяється збереженню природних ресурсів. Необхідно впровадження сучасних підходів для забезпечення екологічної безпеки на території Харківського району. І відповідальними за стан довкілля на місцях є місцеві органи влади. Завдання депутатського корпусу – не допускати беззаконного і халатного ставлення до природних ресурсів.

Green Video®
MBGV 0527-1GV