Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '192.168.11.30' (113) in /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php on line 146 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php:146) in /var/www/weblog/blog.php on line 144 Блог "Green Video®". Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини., Блог пользователя Green Video
Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини.
Green Video | 2014-12-08 10:30:16
Сообщение прочтено 72 раз

Громада села Червоний Шахтар буде голосувати проти видобутку сланцевого газу на території Ізюмщини. Green Video

30 березня 2013 року відбулися збори громади села Червоний Шахтар «Про заборону видобутку вуглеводнів та застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». Захід був організований ізюмськими депутатами, громадськими активістами, екологами для місцевих мешканців.

Основне питання – процедура проведення громадських слухань щодо рішення про видобуток сланцевого газу методом гідророзриву пласту на території Червоношахтарської сільської ради. 

Депутат Ізюмської райради Л.Шамрай представила ініціативну групу, яка на громадських засадах їздить по селах Ізюмщини та роз’яснює мешканцям, які небезпеки і проблеми несе розробка сланцевого газу на території Ізюмщини. Треба, щоб люди знали не тільки про блага, які нібито принесе «Шелл» (робочі місця, кошти в бюджет), а й про недоліки і наслідки фрекінг-технології для здоров’я та екології. Місцеві депутати, влада, ЗМІ говорять і пишуть, що сланцевий газ – це енергетична незалежність. Але у яке село не приїздиш – люди проти. Неможна боротися проти людей.

«Шелл» – це велика комерційна компанія, її бюджет – півтора бюджети держави Україна. А за угодою по Юзівській площі «Шелл» звільняється від сплати 11 податків, найбільший з яких – у Пенсійний фонд. Також «Шелл» звільнена від сплати за водокористування, при тому що на один гідророзрив йде біля 6000 м3 води. За статистикою на 1000 пробурених свердловин – 3 аварійні. При аварії «Шелл» має негайно евакуювати свій персонал, а мешканці територій можуть звернутися до арбітражного суду з вимогою компенсації за надану шкоду. Де вони будуть шукати той суд, «Шелл» не пояснює.

Технологія видобутку сланцевого газу (газу ущільнених пісковиків, вугільних пластів) пов’язана з обов’язковим використанням гідророзриву (фрекінгу) на відміну від традиційного газовидобування. Бурять вертикальну свердловину, потім - горизонтальну. У горизонтальній свердловині пласт перфорують за допомогою вибухів, потім туди закачують воду з хімією (~ 2%) під тиском до 1500 атмосфер, і на глибині 3-4 тис. м відбувається гідророзрив. Потім рідину відкачують і з пласта йде газ. Термін життя свердловини - 5-7 років. За цей час робиться 10-15 гідророзривів.

1 проблема - до 20% відпрацьованої рідини залишається в пласті. «Шелл» показує на своїх презентаціях, що рідина на глибині 3-4-5 км і питні горизонти на глибині 200 м ніколи не стикаються. Це обман. Є віддалені наслідки. Через природну тріщинуватість, через соляні штоки, через сейсмонапругу окремих ділянок ГРП-рідина може досягти підземних водних горизонтів і забруднити їх. Неважливо, це відбудеться через 2-3 роки або 20-30 років.

2 проблема - 80% рідини повертається на поверхню. У цій рідині, крім використаної хімії, є все, що прийшло з пласта: важкі метали і радіація. Як будуть очищати радіоактивну складову? «Шелл» не відповідає. У Великобританії цю рідину визнали рідкими радіоактивними стоками. Там є система очищення рідких радіоактивних стоків. В Україні такої системи немає.

Нас чекає катастрофа, яку можна порівняти з 10 Чорнобилями. На величезну кількість свердловин підуть мільйони тон чистої питної води, перетвореної в хімічні коктейлі. Ця рідина неконтрольована, вона отруїть нашу землю. Що робити? Начебто ми живемо в державі, де є закони, конституція, за якою всі надра належать народу. Ми вибираємо депутатів і даємо їм повноваження - сільським, обласним, верховним. Більшість цих депутатів сьогодні під тиском говорять і голосують, як накаже партія влади: за сланцевий газ, за угоду з «Шелл». Сил тих, хто став на захист свого народу, замало. Їх переслідують, на них заводять кримінальні справи. Антисланцеві протести людей в Ізюмі, на Донбасі телебачення не показує. Разом зі сланцевим газом депутати продали свій народ.

Потрібна підтримка всього населення регіону. Якщо кожна територіальна громада проведе громадські слухання, проголосує «проти» видобутку сланцевого газу на території своїй сільради і надішле протокол в райраду, в облраду, в «Шелл», то компанія не зможе зайти на територію громади. 

У Комітет із захисту Ізюмщини було обрано уповноважену особу від Червоного Шахтаря Коломійцева і створено ініціативну групу: Коломацький, Меркулова. Люди одностайно висловились за збір підписів «Ні сланцевому газу!» Пролунав навіть сатиричний вислів: «Ковбасу беріть, але голосуйте проти сланцевого газу!» Мешканці села подякували організаторам за важливу інформацію і вирішили, що Червоний Шахтар буде голосувати проти сланцевого газу!

Green Video®
MBGV 0529-1GV