Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '192.168.11.30' (113) in /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php on line 146 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php:146) in /var/www/weblog/blog.php on line 144 Блог "Green Video®". Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини., Блог пользователя Green Video
Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини.
Green Video | 2014-12-08 10:32:53
Сообщение прочтено 59 раз

Громада села Червоний Оскіл проти видобутку сланцевого газу і за призупинення діяльності компанії «Шелл» на території Ізюмщини. Green Video

У селі Червоний Оскіл (Ізюмський р-н, Харківська обл.) 30 березня 2013 року зібралась громада для обговорення питання «Про заборону видобутку вуглеводнів і застосування технології гідророзриву пласту на території Ізюмського району». В обговоренні взяли участь голова Червонооскільської сільради, депутати Ізюмської райради, представники райдержадміністрації, екологи, громадські активісти, мешканці Червоного Осколу.

На початку депутатом Ізюмської райради Л.Шамрай (фракція ВО «Батьківщина») було запропоновано не звертати увагу на колір прапорів і партійну приналежність, а сумісними зусиллями виставити аргументи і факти, які заперечують або підтримують початок видобутку сланцевого газу згідно підписаної Україною угоди з британо-нідерландською компанією «Шелл».

17 січня 2013 р. Харківська облрада (16 січня – Донецька) узгодили рішення на 50 років запустити компанію «Шелл» для добування сланцевого газу на Юзівській площі (7,8 тис. кв. км). Це Ізюмський район, половина Барвінківського і Балаклійського районів (Харківська обл.) і 7 районів Донецької області. Влада змінила напередодні законодавство і викинула сільські і районі ради з процесу прийняття рішення по видобутку газу на своїй території.

Угода з «Шелл» складає 426 сторінок, простій людині важко її зрозуміти. Але без згоди територіальної громади ані «Шелл», ані «Шеврон» не може зайти на територію сільської або районної ради, щоб добувати газ. Питання щодо Угоди: «Шелл» звільнена від сплати в Пенсійний фонд, від сплати за водокористування; якщо «Шелл» вирішує, що дана ділянка підходить для буріння на газ, то вона – незалежно від форми власності – вилучається і передається компанії в користування.

Ізюмщина – регіон з обмеженими запасами прісної води. А на один гідророзрив потрібно від 6000 кубів води. Еколог В.Ловчиновський розповів про технологію добичі сланцевого газу методом гідрофрекінгу. Проблеми видобутку: агресивні хімічні речовини, які використовують для гідророзриву, радіоактивність повернутої на поверхню ГРП-рідини, віддалені наслідки від проникнення в приповерхневі водні горизонти залишеної під землею суміші, утилізація відходів сланцевої газодобичі, сейсмонебезпека.

«Шелл» фактично на 50 років купила газ, який є на Юзівській площі, завдання «Шелл» - цей газ віджати з пласту. Угоду засекретили. Буде застосовуватися кущове буріння, буде пробурено до 140 тис. свердловин, воду будуть брати з підземних горизонтів, відходи будуть зберігати у відкритих котлованах, перевірки «Шелл» можливі тільки 1 раз на 3 роки. Ізюмщина стоїть перед дуже серйозною екологічною катастрофою. Влада злочинно бездіяльна.

27 лютого 2013 р. сесія районної ради прийняла рішення: звернутися до Верховної Ради України з проханням призупинити видобування сланцевого газу до проведення екологічної експертизи. Але депутатам наказали відмінити це рішення, бо це не їхні повноваження. 

Представник Ізюмської РДА А.Чегринець був незадоволений, що районну владу оголосили винною, спробував викрити учасників зборів у неправдивій інформації щодо видобутку сланцевого газу на території Ізюмського району. Нібито на території Ізюмщини нема видобутку и не планується. Присутні мешканці Червоного Осколу звинуватили його у брехні і стали кричати «ганьба!».

Мешканці села виступали з міст з пропозиціями до депутатів щодо призупинення або заборони видобутку сланцевого газу і діяльності компанії «Шелл» на Ізюмщині, наводили приклади погіршення здоров’я, екологічних бід, які вже є в регіоні, пропонували об’єднатися і бути активними у донесенні правдивої інформації до кожного мешканця села.

Коли немає можливості діяти зверху, то територіальна громада має повноваження сама вирішувати свої проблеми знизу. На сьогодні створений Комітет із захисту Ізюмщини. Від Червоного Оскола обрано уповноваженого в цей комітет - Валентину Сергіївну Нальотову. Потрібно виконати процедуру громадських слухань. В кожному селі району пройдуть громадські слухання, на які буде винесене питання: Чи підтримує громада видобування сланцевого газу на своїй території? И коли всі 17 сільських рад Ізюмщини проголосують проти видобутку сланцевого газу компанією «Шелл», то владі доведеться рахуватися з громадою.

Green Video®
MBGV 0528-1GV