Warning: mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on '192.168.11.30' (113) in /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php on line 146 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/local/lib/php/metaClass/DB/db.php:146) in /var/www/weblog/blog.php on line 144 Блог "Green Video®". Наукова конференція «Довкілля – ХХІ» про «синю економіку», альтернативні джерела енергії і проблеми сланцевого газу. , Блог пользователя Green Video
Авторизация
Меню

Календарь
 Март 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Наукова конференція «Довкілля – ХХІ» про «синю економіку», альтернативні джерела енергії і проблеми сланцевого газу.
Green Video | 2014-12-08 10:42:30
Сообщение прочтено 70 раз

Наукова конференція «Довкілля – ХХІ» про «синю економіку», альтернативні джерела енергії і проблеми сланцевого газу. Green Video

19 листопада 2014 року в Дніпропетровську в Інституті проблем природокористування та екології НАН України відкрилась Сьома міжнародна наукова конференція «Довкілля – ХХІ». У пленарному засіданні взяли участь представники Дніпропетровської облдержадміністрації, Національна академія наук України, відділення наук про Землю НАН України, Інститут проблем природокористування та екології НАН України, Українська екологічна асоціація «Зелений світ» / Друзі Землі України. В програмі: 5 виступів з доповідями по 10 хвилин.

Нагальна проблема на сьогодні – енергонезалежність України, заміна імпортних енергоносіїв на власні джерела енергії. За словами в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Р.Стрільця на території Дніпропетровщини є 16 родовищ вуглеводнів, з них 4 – газові, 5 – газоконденсатні, 7 – нафтогазоконденсатні. Загальний баланс газу по області становить понад 19 млрд. м3. В промисловій розробці – 11 родовищ. За 10 місяців поточного року вдалося скоротити використання газу на 11%.

Постає питання пошуку альтернативних джерел енергопостачання для забезпечення потреб населення і промисловості. Видобуток сланцевого газу в Україні також розглядається як один із видів альтернативного джерела постачання блакитного палива. Але перемога у боротьбі за енергоносії не може бути досягнута за рахунок нашого довкілля і нашого здоров’я. Одним з державних принципів природокористування визначено наукову обґрунтованість та безпечність такої діяльності для навколишнього природного середовища і здоров’я громадян. Наукові дослідження потребують багато часу і досвіду. Тому будь-які управлінські рішення повинні прийматися виключно з урахуванням висновків науковців. 

В Україні є потенціал для відновлювальних джерел енергії. Інститут проблем природокористування та екології (ІППЕ) НАН України неодноразово звертався до українського уряду з новими пропозиціями. Ми купуємо багато різних технологій в різних країнах, але не помічаємо своїх власних розробок. Хотілося б, щоб новий уряд дослухався до думки науковців. 

Україна ще не встигла до кінця усвідомити значення сталого розвитку, прийняти необхідні законодавчі акти. Але людство рухається вперед. З'явилася нова парадигма - «синя економіка». Наявність і діяльність людини в природному середовищі завжди призводить до руйнування природних зв'язків. Тому тільки технології, вписані в природні закономірності землі, є майбутнім людства. Сонячна енергія, що переробляється рослинами, процеси утворення дощів, вітри - всі ці процеси є природними. У природі немає відходів. Один вид відходів стає сировиною для іншого процесу. В ідеології «синьої економіки» лежить максимальне використання природних закономірностей в технологічних цілях.

Директор ІППЕ НАН України А.Г. Шапар представив ряд екотехнологічних розробок, пов’язаних з кар’єрним видобуванням руд, віталізацією територій шламосховищ і поверхні відвалів, проект екологічно чистої та економічно незалежної ферми.

Нове керівництво Дніпропетровської ОДА відгукнулося на заклики Української екологічної асоціації «Зелений світ» про необхідність створення громадської екологічної ради. Така рада була створена при ОДА, її відкривав голова облдержадміністрації И.Коломойський, який дуже серйозно опікується питаннями навколишнього природного середовища на Дніпропетровщині.

Голова громадської екологічної ради О.Ангурець підкреслив, що декларування, нібито видобуток нетрадиційного (сланцевого) газу є можливою альтернативою для України в здобутті енергетичної незалежності, - це пропагандистський фокус. Альтернативні ресурси – це ті, які можуть відтворюватися. І на цьому потрібно сконцентрувати увагу, таки технології розвивати. 

Договір з компанією «Шелл» не відповідає ні екологічним нормам, ні економічним інтересам України. Європа досягла помітних успіхів в протидії сланцевому газу і технології фрекінгу. Продовжується боротьба і в Україні. На жаль, сучасний український уряд відноситься дуже скептично до перегляду договору з «Шелл».

В Україну зайшли фрекінг-технології, а методології оцінки їхнього впливу на навколишнє середовище немає. Договір з «Шелл» засекречений. Еколог В.Ловчиновський наголовив, що від компанії «Шелл» не представлений жоден офіційний документ за підписом компанії або субпідрядників. 7,5 тис. км2 нафтогазоносних площ закріплені на 50 років за компанією. Методики очищення ГРП-рідини немає. Повторне використання рідини після ГРП неможливе. В Україні ніде утилізувати цю рідину. Дніпропетровська область може прийняти превентивні заходи, щоб не допустити видобутку сланцевого газу на своїй території.

Запропоновано від імені конференції звернутися до уряду, до президента з ініціативою розвивати альтернативні джерела, не розглядати видобуток сланцевого газу як альтернативне джерело енергії, повернутися до перегляду Угоди з компанією «Шелл», пройти всі етапи розгляду цього проекту, провести всі необхідні експертизи. Тільки після широкого обговорення з громадою приймати рішення. Підготовлено звернення до голови облдержадміністрації і обласної ради, щоб Дніпропетровську область задекларувати, як вільну від фрекінгу. 

Після засідання дискусія продовжилась у секціях:
1) Екологічні, економічні та соціальні проблеми видобутку сланцевого газу в Україні. Модератор Ангурець О.В.
2) Природно-ресурсний потенціал залучення альтернативних джерел енергії в регіоні. Модератор Ємець М.А.

Green Video® 
MBGV 0532-1GV