Авторизация
Меню

Календарь
 Июль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Green Video News. Global Frackdown 2014 (Міжнародний антифрекінговий день). Kyiv, the 11th of October, 2014.
Green Video | 2014-12-08 10:45:23
Сообщение прочтено 54 раз

Green Video News. Global Frackdown 2014 (Міжнародний антифрекінговий день). Kyiv, the 11th of October, 2014

Починаючи із 2012 року Міжнародний антифрекінговий день, Global Frackdown, почали відзначати більш ніж в 30 країнах по всіх континентах.

По всьому світу в цей день, день боротьби проти фрекінгу, проходять акції та маніфестації, спрямовані проти видобутку сланцевого газу, на різних мовах активісти заявляють: Ми проти знищення екосистеми! Ми за чисту воду! Ми за життя! Природа не має кордонів! Людей непокоїть майбутнє їхньої землі, збереження природи, безпека власного існування та існування наступних поколінь. 

11 жовтня 2014 року, в рамках міжнародного руху Global Frackdown український Національний екологічний центр в Києві проводить акцію протесту проти розробки і видобутку сланцевого газу, приєднуючи свій голос до голосу громадськості всього світу, яка виступає за заборону фрекінгу, як технології, яка несе загрозу здоров'ю людей і довкіллю. 

Захід відбувається в самому центрі столиці - на Хрещатику. Екологи-активісти розгорнули пересувну виставку зі стендами, роздають перехожим інформаційні матеріали, розповідають, до яких екологічних і соціальних наслідків може привести видобуток нетрадиційного газу в Україні, а також - як досягти енергетичної незалежності, не ризикуючи здоров'ям нації. Наразі українці мало обізнані з проблеми сланцевого газу, бо ця тема майже не освітлюється засобами масової інформації. Мета акції – привернути увагу до проблеми фрекінгу (гідророзриву пластів), технології, яка застосовується при видобутку сланцевого газу. 

Сланцевий газ – це природний газ, що залягає переважно в м'яких сланцевих породах з розгалуженою мережею тріщин. Газодобувні компанії добувають газ із щільної породи на глибині декількох кілометрів. Для цього використовують технології горизонтального буріння та гідророзриву пластів: у свердловину закачують значні кількості розчину води, піску і хімічних сполук (кислоти, стабілізатори, загустителі, оксиданти), які створюють великий тиск і дроблять породу. Газ вивільняється і його можна добути. 

Зазвичай половина цієї високотоксичної рідини залишається в свердловині. Рідина ГРП може мігрувати через шари породи, відбуваються утічки з відстійників, де зберігається бурова рідина, є статистика аварійності трубопроводів. Мають місце ризики виникнення руйнівних процесів в самому грунті, починаючи від провалів землі в місцях проведення гідророзриву, і закінчуючи її сейсмічною нестабільністю. Райони видобутку сланцевого газу ризикують залишитися як без чистої питної води, так і без води взагалі. Окрім того, є вірогідність створення радіоактивних відходів. І, як слідство, загроза радіоактивного забруднення територій, прилеглих до місць видобування. 

В Україні екологи, вчені, представники громадськості та народні депутати неодноразово виступали з вимогами оголосити мораторій на розробку і видобуток сланцевого газу на територіях, які вже є техногенно навантаженими, вододефіцитними або мають природну цінність. Із самих різних трибун - від сільради до Верховної Ради, - на круглих столах і мітингах лунали застереження про небезпеку і неминучі ризики такого способу видобутку газу.

Жителі країн, у яких видобувають або планують добувати сланцевий газ методом гідророзриву, виступають за повну заборону фрекінгу на користь чистих і поновлюваних джерел енергії. На сьогоднішній день в більшості європейських країн фрекінг вже знаходиться під забороною.

Захід викликає зацікавлення перехожих, люди підходять до стендів, ознайомлюються із проблематикою видобутку нетрадиційного газу, висловлюють бажання приєднатися до протестантів наступного року.

Хочеться сподіватися, що акція, яку проводить Національний екологічний центр України в Києві в рамках Global Frackdown, досягне своєї мети, більше людей дізнається про ризики, які несе з собою фрекінг, і наступного року вона буде більш численна і до неї приєднаються також інші міста України.

Green Video® News
MBGVN 0525-0GV