Авторизация
Меню

Календарь
 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Salvе
ASTARTE | 2015-01-17 21:27:34
Сообщение прочтено 140 раз

прогулюючись влітку довколо Золотих Воріт , мене зацікавив ось цей під*їзд з  цими двома чудикамивиявляється це:

Замок Барона (м.Київ)

Йдеться про одну з найромантичніших і загадковіших будівель Києва, розташованому на вулиці Ярославів Вал, 1...
Будинок на Ярославовому Валу носить ім’я людини, яка там ніколи не жила. «Коли я читаю слово «Salvе» в парадному минулого століття, я дружньо посміхаюся, підводжу кепку», – писав київський співає Микола Ушаков. Йдеться про одну з найромантичніших і загадковіших будівель Києва, розташованому на вулиці Ярославів Вал, 1.
Слово «Salvе» (на латині що означає «привіт!») викладене мозаїкою біля входу в парадне, діє заспокійливо і знімає первинний стрес, викликаний крилатими чудовиськами, що примостилися в еркері над входом. Прибульці з Лисої гори виглядають настільки огидно, що прагнеш щонайшвидше минути страшний портал.
Мало з якою будівлею в столиці зв’язано стільки помилок і безглуздих домислів, скільки випало на частку цьому будинку на Ярославовому Валу. 
Будівля, побудована в 1898 році у вигляді середньовічного замку, викликала немало суперечок і розбіжностей в середовищі києвознавців. З’явилася живуча легенда про якогось графа і тютюнового фабриканта Сальве (у Києві дійсно довгий час випускалися цигарки з такою назвою), який нібито збудував цей імпозантний терем для своєї коханки і часом навідувався до неї інкогніто.
Деякі дослідники вважали власником будинку барона Максима Штейнгеля, відомого підприємця і винаря. Та і назва «Замок барона» закріпилася за будинком на Ярославовому валу намертво.
Архитектор будівлі Микола Добачевський.Для того, что бы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться или зайти под своим именем