Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
 
2
5
7
8
12
13
20
24
26
28
29
30


Вторник 3 апреля 2018
Сообщение прочтено 178 раз


   Фото: NASA

Хаббл отримав приголомшливу фотографію - синю гігантську зірку, названу Icarus, яка розташована в 9 мільярдів світлових років від нашої Сонячної системи.

Це найдальша окрема зірка, яку земляни коли-небудь бачили, пише Science Alert.

Зробити відкриття вдалося завдяки гравітаційному лінзуванню. Ефект гравітаційного лінзування виникає через те, що астрономічний об'єкт своїм гравітаційним полем спотворює і посилює світло фонового об'єкта під час проходження між ним і спостерігачем. Іншими словами, викривлення простору допомагає астрономам побачити наддалеких об'єкти, які були б недоступні для спостереження із Землі без гравітаційного "збільшення".

Раніше Хаббл фотографував деякі вражаючі далекі галактики. У квітні 2016 року він зняв найбільш далеку галактику з коли-небудь бачених, Gn-Z11, на відстані 3,4 мільярда світлових років - всього через 400 мільйонів років після Великого вибуху. Але галактики набагато більше і яскравіше, ніж окремі зірки всередині них. Після відстані близько 100 мільйонів світлових років зірки неможливо побачити індивідуально.

ВІДЕО:   https://youtu.be/kd4TlWR2aUc

"Це перший раз, коли ми бачимо збільшену, окрему зірку. Ви можете бачити окремі галактики там, але ця зірка принаймні в 100 разів далі, ніж наступна окрема зірка, яку ми можемо вивчати, крім вибухів наднових", - сказав керівник дослідження Патрік Келлі з Каліфорнійського університету в Берклі.

Цікаво, що відкриття зробили майже випадково. Хаббл виявив Icarus, роблячи спостереження за надновою Refsdal. Згідно з розрахунками, світло від наднової мало бути лінзоване галактичним кластером MACS J1149, який розташовується на відстані приблизно в 5 млрд світлових років. Але поки наднова не з'явилася в полі зору, під час спостережень астрономи з подивом виявили в тому ж секторі нове джерело світла.

"Відкриття Icarus дозволяє нам збирати нові відомості про складові кластера галактик. Ми знаємо, що мікролінзування було викликано зіркою, нейтронної зіркою або чорною дірою зоряної маси", - пояснив співавтор роботи Стівен Родні з Університету Південної Кароліни.

Icarus, ймовірно, є надгігантом типу B,  зіркою з температурою поверхні від 11 000 до 14 000 градусів Цельсія - більш ніж в два рази вище, ніж Сонце.


Комментарии (3)