Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Сентябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7


Вторник 11 сентября 2018
Сообщение прочтено 51 раз

   Вселенський Патріарх Варфоломій визнав, що Москва протягом тривалого періоду порушувала права Константинополя, приписуючи собі функції Матері-Церкви.

   “Москва впродовж багатьох століть розпоряджалася Київською митрополією, Православною Церквою в Україні без відома Константинополя”, — заявив глава Вселенського патріархату за підсумками Синаксису — Архиєрейського собору Константинопольського патріархату, що днями відбувся у Стамбулі.

   Ба більше, Патріарх Варфоломій повідомив предстоятелеві Російської Православної Церкви Патріарху Кирилу про намір надати Україні автокефалію. Глава УПЦ КП Філарет переконаний, що надання томосу стане потужним ударом по Московському патріархату. І що тепер Росії доведеться переписувати свою історію.

    “Удар буде сильний, дуже сильний, — заявив Патріарх Київський. — Історія Російської Церкви починатиметься не з хрещення Русі, а з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це 1948 року, коли святкувала 500-ліття автокефалії Російської Церкви”.

   — Для УПЦ КП надання томосу означатиме відновлення тих прав, які мала Київська митрополія з часу свого постання, — каже докторка філософських наук Людмила Филипович, завідувачка відділу Інституту філософії НАНУ. — Ці права колись перебрала на себе Москва. Але часи змінилися. Уже 27 років маємо незалежну Українську державу. Тому абсолютно природно поновити Київську митрополію у патріаршому стані як незалежну Церкву, рівну в правах із 15 іншими православними автокефаліями в усьому світі.

   — Ми маємо власну церковну історію, яка (якщо брати до уваги проповідництво святого апостола Андрія Первозваного у Скіфії, тобто на українських землях, у І столітті) налічує 2000 років, — додає професорка Київської православної богословської академії Ірина Преловська, старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАНУ. — Усі історичні джерела підтверджують, що Київська Русь за князя Володимира прийняла православ’я виключно з рук Константинопольського патріархату. Константинополь виступив як Церква-Матір, узявши Київську митрополію до своєї юрисдикції.

   — Чому взагалі постала проблема відокремлення УПЦ від Москви? Як так сталося, що Київська митрополія потрапила під її юрисдикцію?


І. Преловська: — Київська митрополія проіснувала до ХІІІ століття. У різні часи вона налічувала від 7 до 12 єпархій. Після монголо татарського нашестя київські митрополити були змушені покинути Київ, який зазнав руйнування. Вони перебралися на територію Ростово-Суздальської землі. Там, у Володимирі-на-Клязьмі, спершу тимчасово був митрополичий осередок Києва, а потім він перемістився до Москви…

   1448 року, коли московський князь і тодішні ієрархи Московської Церкви відреклися від юрисдикції Константинополя, фактичне перебування київських митрополитів у Москві було визнано окремою від Київської Московською митрополією. Цього, однак ніколи не визнавав Константинополь.

А. Бабинський: —
Читать


Комментарии (1)  
Сообщение прочтено 71 раз

   Результатом протестной волны (типа против пенсионной реформы), прокатившейся Россией 9 сентября, может стать масштабное противостояние граждан против руководства страны. Ну наконец-то!!! Есть таки в России, а не на паРаше, достойный люд, а не хуйловатники!

   Глядя не всё это, можно говорить о начале протестов и серьёзных протестов. В данном случае ведь важно не то, каким образом произошло, не то, кто это организовал, а важно, что общественность не приемлет эту власть. Это очевидно и это видно по реакции протестующих, по реакции всего остального общества. Хотя оно может быть пока в таком ещё молчаливом, в сонном состоянии. Но понимание того, что эта власть не устраивает общество, уже является фактом.

   Изоляция, в которой сейчас прибывает Россия, в значительной степени воздействует на политическую и экономическую систему страны. С каждым днем все больше людей ощущают последствия этого и убеждаются в том, что политика Кремля бессмысленна.

   Дай вам, россиянам, Бог сил и стойкости!

   Зараз й ваша черга прийшла, тримайтеся, а ми допоможемо! Будьмо!


Комментарии (5)  
Сообщение прочтено 40 раз

 

   Гучний міжнародний скандал між Росією і Великобританією продовжує набирати обертів. Після публікації нових даних про двох офіцерів російського ГРУ, які були ідентифіковані під час операції по отруєнню Сергія Скрипаля в Солсбері, депутат парламенту Великобританії Джонні Мерсер назвав Путіна “тупоголовим шибеником, який стоїть на чолі мафіозної держави”.

 

Скандальна заява британця, який є колишнім військовим офіцером, прозвучало на тлі що набирає обертів конфронтації між Москвою і Лондоном, повідомляє журналіст “Радіо Свобода“.

 

“До Путіна треба ставитися з тим презирством, якого він заслуговує. Він всього-на-всього тупуватий головоріз, що стоїть на чолі мафіозної держави. І це трагедія для російського народу …” – заявив він під час свого виступу.

 

Британський парламентарій висміяв професійну непридатність російських спецслужб і заявив, що, якби він був начальником російської військової розвідки, він цим двом не довірив би навіть сантехнічні роботи в туалеті проводити. На скандальну заяву британського депутата Москва поки не відповіла.