Авторизація
Меню
Категорії

Календар
 Жовтень 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31


Вівторок 27 жовтня 2020
Повідомлення прочитано 29 раз

 

Передбачувана поразка президентської партії на місцевих виборах і провал ініційованого Володимиром Зеленським опитування громадян дозволяє багатьом говорити про занепад популізму, розчарування українців і можливості повернення країни до цивілізованого розвитку, до реформ і змін.

Але ці надії можуть виявитися марними, якщо ми будемо вважати, що зміни у настроях громадян відбудуться самі собою.

 Адже потрібно пам'ятати, що Зеленський з'явився на політичній сцені України не просто так.

 Це - продукт олігархічного реваншу, прагнення зупинити розвиток країни, відкинути її у минуле, не допустити деолігархізації і появи конкурентної економіки.

 І українці, які проголосували за Зеленського, були хіба що статистами в олігархічному політичному театрі.  Але при цьому не потрібно думати, що олігархи такі вже ідіоти і не розуміли, наскільки недовготривалим може виявитися їхній тріумф.  Вони з самого початку не вірили у ефективність Зеленського і вже тим більше в тривалість дутої популярності колишнього телевізійного коміка.

 Досить згадати інтерв'ю Ігоря Коломойського, які він давав відразу ж після перемоги Зеленського.

 Це зараз Коломойський мовчить, а тоді був дуже говіркий.  І стверджував, що про результати діяльності президента можна буде судити вже за рік-півтора.  Те, що Коломойський не дає ніяких оцінок зараз, ще не означає що нічого не бачить.  А означає, що він знаходиться у пошуку нових варіантів для збереження своїх позицій і позицій своїх «колег» по олігархічному клубу.

Незабаром нам будуть намагатися запропонувати нову популістську альтернативу. 

Ми можемо її ще не помічати, як не помічали Зеленського, коли він грав у серіалі «Слуга народу», і могли вважати, що це тільки кіно, а не технологія олігархічного реваншу.  Але це не означає, що нової популістської альтернативи не буде.

 Буде!

 Тим більше, що явка на місцевих виборах явно продемонструвала розчарування більшості населення в існуючих політичних проектах. 

З цим-то населенням олігархи і будуть працювати, щоб запропонувати йому нові пустушки в кольорових обгортках - пустушки, які дозволять їм зберігати вплив і владу в країні, прирікаючи інфантильних прихильників своїх симулякрів на бідність і безвихідь.

Віталій Портніков