Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Parabola искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
22
23
24
25
26
27
28
#

Записи

Пятница 19 февраля 2021
Сообщение прочтено 213 раз
kotanol | 2021-02-19 14:08:37

Державний герб України – один із трьох офіційних символів, крім прапора і гімну.

Він презентує певну країну, як суверенну незалежну державу, і є офіційною емблемою, що зображується на офіційних документах, печатках, грошах.

Державний герб України складається з Малого та Великого гербів.

Малим Державним гербом, відповідно до Конституції України, є золотий тризуб на синьому щиті, затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 року.

Великий Герб України певний час перебував на стадії розробки. Наприкінці 2020 року було визначено найкращий його ескіз.

Журі отримало 125 робіт, з яких до конкурсу було допущено 112, було проведено кілька турів голосування для визначення переможця.

Перемогла робота Олексія Кохана, яка виконана в авторському стилі і не має жодних запозичень або чужих елементів, та яка відображує ідею соборності і єдності України.

З лівого боку на ескізі зображена фігура архангела Михаїла (представляє центральну Україну чи Наддніпрянщину), з правого боку - фігура Лева (як символ Західноукраїнської народної республіки у 1918 році). Посередині між ними - зображення сучасного малого герба на синьому щиті. Також у верхній частині ескізу знаходиться хоругва, а на ній зображено козака з мушкетом (уособлює південну і південно-східну Україну).

 

Малий Державний Герб залишається основним та функціонуватиме в усіх сферах життя.

Великий Державний Герб буде використовуватися тільки у вузькій сфері. Традиційно, великий герб у більшості країн, хоча є відмінності у законодавстві, використовується тільки главами держав.

Є думка, що великий герб має передовсім використовувати глава держави – на своїх символах, бланках, таблицях тощо, а малий герб має використовувати уряд.

Ось яскравий приклад, Королівство Швеція, яке має великий герб, але цей герб є королівським, тому посольства Швеції, уряд і парламент цієї країни використовують шведський малий герб.

Наразі в Україні необхідно розробити законопроект щодо державних символів і ухвалити його у Верховній Раді, де буде чітко визначено роль великого і малого гербів.

Тризуб має прадавні корені, проте досі немає єдиної думки щодо походження і тлумачення цього знака.

Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів. Його найдревніше зображення, знайдене археологами, датується X століттям. Зображення тризуба археологи знаходять на монетах, посуді, печатках, якими скріплювалися  міжнародні договори, укладені Київською Руссю.

Саме тризуб став спадкоємним геральдичним знаком для нащадків князя Володимира Великого. Сам же князь київський Володимир Святославович карбував його на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого – тризуб.

Традиція використання тризуба як герба веде свій початок із 1918 року, коли він став державним гербом Української Народної Республіки.

У
Читать

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены