Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Притчі искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

kotati | 2019-05-18 15:42:15  
Сообщение прочтено 2134 раз
Похожее Ð&cedi l;Ð&mi ddot;Ð ¾&E TH;± ;Ñ& #128;Ð °Ð ¶Ð ;µ&E TH;½ ;Ð&ced il;Ð&m icro; 
  18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Український інститут національної пам'яті підготував  матеріали та архівні фото, присвячені цій темі.

   Кримські татари в місцях спецпоселень після депортації в 1944 році. Архівні фото http://www.memory.gov.ua/news/krimski-tatari-v-mistsyakh-spetsposelen-pislya-deportatsii-v-1944-rotsi.

   11 травня 1944 року було прийнято цілком таємну постанову Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар». У ній наводилися претензії до кримськотатарського населення – начебто масове зрадництво та масовий колабораціонізм, які стали обґрунтуванням депортації. Насправді жодних доказів «масового дезертирства» кримських татар не існує, а абсолютна більшість колабораціоністів загинула в боях чи була засуджена в індивідуальному порядку.

   Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3-й годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася в основному 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВС. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. У реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

   Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.

Під час червневих депортацій болгар, вірмен, греків та «іноземних підданих» було додатково було виселено 3141 кримського татарина, яким пощастило врятуватися в травні. Таким чином, загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб - на загальне спецпоселення, 6 тис. - у табори управління резервів, 6 тис. - до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту, а разом 200 тисяч осіб. Серед дорослих спецпоселенців знаходилося також росіяни, українці, цигани, караїми та представники інших національностей (2882 особи), яких було виселено через приналежність до змішаних шлюбів.

Відразу після перемоги над нацизмом розпочалася тотальна демобілізація кримських татар з лав радянської армії. Протягом 1945-1946 рр. в трудові табори Сибіру та Уралу було направлено 8995 військовослужбовців, яким лише через кілька років дозволили возз’єднатися із родинами на засланні. Така сама доля спіткала і відзначених воїнів – навіть двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану не дозволили повернутися до Криму. В усіх спецпоселенців-військових вилучалися військові квитки, їм заборонялося носити зброю. При цьому старші офіцери залишалися на службі, тоді як старші офіцери-політпрацівники та співробітники карних органів відправлялися на спецпоселення.

Постановою радянського уряду від 8 січня 1945 р. «Про правовий статус спецпоселенців» відзначалося, що спецпоселенці користуються всіма правами громадян СРСР, але при цьому вони не мали права самовільно залишати райони спецпоселення, визначені для них, голови родин повинні були щомісяця реєструватися у міліції, а про всі зміни у сім’ях слід було доповідати міліції у триденний термін.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії та перетворений на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки було замінено на стандартні радянські назви.

З часу проголошення незалежності Україна взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації. 20 березня 2014 р. Верховна Рада України прийняла постанову № 1140-18 «Про… гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України, а також 17 квітня 2014 року Закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою».

У 2016 році Верховною Радою України перейменовано 75 одиниць адміністративно-територіального устрою АР Крим та м. Севастополь, назви яких містили символіку комуністичного тоталітарного режиму. За рекомендацією Українського інституту національної пам’яті переважній більшості перейменованих населених пунктів повернуто історичні кримськотатарські назви, що стало практичною реалізацією передбаченого статтею 3 Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» забезпечення державою права депортованих осіб на повернення історичних назв населених пунктів, що були перейменовані за часів СРСР у зв’язку із здійсненням депортації.

 

Комментарии rss

Вспомнил "деды воевали"? Так почему не рыдаешь что потомки победителей валят в страны, с которыми воевали их предки. Почему не вспомнишь о казачьих отрядах в составе немецких армий, которые не менее успешно уничтожали свое же украинское и русское население? Память у тебя какая-то странноватая.

воно просто тхне.

СС Галичина воевала в составе немецко-фашистских захватчиков

XV казачий кавалерийский корпус СС (нем. XV. SS-Kosaken-Kavallerie-Korps), 1-я казачья дивизия под командованием Паннвица,  Отдельный казачий корпус (третий рейх), который кК маю 1945 года при сдаче в английский плен  24 тысячи военных и гражданских лиц... продолжить?

продолжай

видишь, котане нравится)) так что делай это усерднее.  

ось й паРашне гімно сплило та тхне.

у тебя там воняет говном? порохоботина, запах по интернету не передаётся. так что ищи причину в себе. например, повыколупывай остатки дерьма между складок жира. должно помочь. ну а если вонь так и останется -- ты просто набит дерьмом)))))

Я тебя, утырок паРашный, сммываю, как биоговноSmile

а тебе не нравится. знаю.

я смыл этот паРашный непортреб  к его браткам.

пусть там плавают.

что-то среди стахановцев тишина...огорчены... Зеленский сказал что Донецк и Луганск вмест е с Крымом  исключительно Украинская территория. Пообещал достойное уважение нашим военным и значительное улучшение достатков. Такая хорошая новость, и никто ее не обсуждает. Laughing

А що тут обговорювати? 

Ми знаємо, що думати, говорити і робити є три різні справи. 

Що у тому мозку? Побачимо через 100 днів, что буде. 

Почток був із порушенням Закону та падінням посвідчення.

А з сепарськими та паРашними говнюками і так все зрозуміло.


Буратино, навіть не починай! Бо не відаєш, що твориш!
да нет уж, знаю, порохоботина!

и у меня есть все моральные права вас за людей не считать. потому что вы разжигали, призывали к сепаратизму и массовым расстрелама лично ты всё это поддерживал и, вдобавок, народ Украины называешь БИОМУСОМи никогда тебе от этого не отвертеться. даже не думай, что это сойдёт с твоих пухлых сальных рук

Я добре бачу, що ти знаєш та які висновки робиш. 

Ти є звичайною бавовняною лялькою, 

яка розумом та кмітливістю від сепарського хуйла не відрізняються. 

Своє аморальне право засунь у сраку собі та своїм расєйським поплічникам, 

бо ви не люди, а расєйсько-фашистські загарбники 

й той самий біомусор, якій с нашої української землі треба прибирати бо смердить.

Даремно ти в такий день кримським татарам нахамив, їм це не сподобається. 

Але зате ти добре подлізнув місцевим сепаратистам 

на догоду своїм паРашним браткам. 

Так що подивимося, кому і як буде сходити з рук твоя фашистська хня, Буратіно.

во-первых, где я нахамил крымским татарам? во-вторых, после высказываний крымского татарина Муджабаева (а ещё Джемилёва и прочих), отношение к ним не самое лучшее. ну а, в-третьих, ты своё место нашел и присмыкаешься перед ними, а я этого делать не буду. 

это ты большой специалист по сракам. и я уже говорил -- не впутывай меня в свои влажные мечты. я помню, что в былые времена ты всё к бабам в интернете подкатывал да надрачивал на их фоточки. видать, с тех пор всё сложнеё стало хуй отыскивать между складок, так на жопу переключился)))) 

ариец, блять))))) 

ты кем себя возобнил, дерьма кусок? вершителем судеб и светочем нации? сто хуёв тебе в жопу и залупу под язык! впрочем, тебе это нравится, похоже))) ну, луцик в помощь))))

да не ссы ты, дешевка тряпошная.

я тебя, как биомусор смываю к такому же биомусору на паРашу.

плавайте там вместе. это ваша ассенизация.

Вы,наверное,историю плохо знаете...Гитлер не нападал на Украину !!! Никогда ! Ни разу в своей жизни ! У Гитлера даже мысли не было нападать на Украину ! Он захватил Европу.После этого напал на Союз Советских Социалистических Республик.Хотел завоевать СССр ! А завоёвывать Украину...он и не собирался...Для него не существовало понятия Украина как государство !!! Для него было государство СССР!

Вкотре Ви дорікає мене неналежним знанням історії.

По-перше, Гітлер разом із Сталіним захопили Європу.

По-друге, на момент вторгнення гітлеровців Україна входила до складу СРСР і саме Україна та Білорусь на своїх горбах тягнули вісь тягар цієї війни!

По-третє, а з чого Ви взяли, що Гітлер намагався захопити весь СРСР?

Я бачу, що Ви красиво підтасовуєте історію під своє розуміння сучасного моменту.

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены