Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Декабрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Пятница 1 декабря 2017
Kozak | 2017-12-01 09:21:47 Країна і страна.
Сообщение прочтено 588 раз

Наша мова - це мова асоціацій та запозичень, причому часто циклічних. Прості слова утворювали складніші наприклад: люди які жили у Країні почали називатись українцями, а потім Їх самоназва перейшла і на назву самої країни і держами. Люди, які в країні не жили, а жили в стороні, але розмовляли зрозумілою мовою, чи буль колоністами з країни, казали, що живуть в СТоРоНі (в СТРАНє). Тобто сторона-страна це щось за краєм країни, звідси і слово СТРАНний - не такий як люди в країні. За межами країни жили і люди з незрозумілими мовами, їх називали німці, від слова німі, правда пізніше ця назва закріпилась за германцями. Люди які ходили по дорогам Країни - подорожували, а ті що йшли в невідому СТРАНу - СТРАНствували

Коли Країна ослабла і втратила вплив на свої провінції-сторони, то люди в стороні так і продовжили називати свою землю страной.


Комментарии (58)  
Понедельник 9 октября 2017
Сообщение прочтено 1192 раз

Фейсбук дав привід для роздумів. Якась жителька Нью Йорка (одеситка пожизні) вчинила гвалт навколо закону про освіту. Тіпа, ми руССкіє в ОдеССє нікагда нє станєм гаваріть па украіскі. Ну то таке, звичайний срач, яких багато. Але коли російськомовні починають розказувати про тяжку долю росмови в Україні, мені стає гидко від їх брехні.

Рік тому, я привіз дружину і доньку до України. Найняв для жінки вчителя укрмови, а пізніше ми переїхали до села, де вся моя рідня спілкується українською. Тож дружина вже непогано розуміє мову і знає деякі російські слова, які входять до місцевого суржика. Донці ж 2 роки і вона жила лише в україномовному і малагасійському просторі. Раптом я чую від дочки "нЄкАгда нЄ буду...",  ну і інші явно російські вислови. Питаю у бабусі: " звідки воно взялось?", виявилось,  що з мультфільмів. Тепер дитина знає українську, російську і трішки англійську та малагасі.

 До чого я все це написав. Якщо в україномовній родині в Україні дворічна дитина освоїла російську самостійно, то невже може існувати якась загроза для російськомовних родин і російської мови вцілому від закона про освіту українською мовою?


Комментарии (101)  
Среда 27 сентября 2017
Kozak | 2017-09-27 21:08:53 Знову на суші.
Сообщение прочтено 188 раз

190 днів пройшли доволі швидко. Але самі щасливі години пролетіли як мить. Здавалося б, ще 13 годин тому всі посміхались і раділи, що таксі приїхало, а зараз це як далека минувшина, яка ледь тримається в пам'яті. 

Україна зустріла мене доволі дружньо. За останні 10 років Бориспіль став більш привітнім, прикордонники і таможня ведуть себе достойно, різних надокучливих "таксистів" теж убавилось. Доречі, зараз в літаку Турецьких авіаліній, вся інформація дублювалась українською, а не російською як раніше. Світ потихеньку міняється і сьогодні, я бачу лише зміни накраще.


Это сообщение написано также в: Мореходы (0 комментариев)
Комментарии (6)  
Четверг 14 сентября 2017
Kozak | 2017-09-14 03:57:47 Тобрук
Сообщение прочтено 87 раз

Ми стояли на якорі 11 днів, а три дні тому зайшли в порт і невідомо скільки пробудемо. На сусідньому причалі стоїть заарештований контейнеровоз з єгипетським екіпажем. Там знайшли партію наркоти. Пару місяців тому в Сфаксі, ми зустріли теж заарештоване судно,  але з контрабандними цигаками.
Я вже був в Тобруці два роки тому. Тоді тут працювало багато дітей і підлітків, тепер же лише дорослі. Активна війна закінчилась і солдати стали робітниками.
Цікаво також, що на всих територіях Лівії (підконтрольних і непідконтрольних уряду в Тріполі) використовують один лівійський державний прапор, а не як у нас, де кожній недореспубліці росіяни намалювали свій триколор з двуголовим птахом і написали однаковим шрифтом "хуєва Народна Республіка" (замість матюка підставить назву української області, яку окупували росіяни).
Інтернет тут нікудишній, як і в інших лівійських портах, де я був. Навіть WiFi модем, який здав нам в аренду погранець за 10$ в сутки і той годиться лише для Вайбера. Але все це фігня, через тиждень додому (ін шалла)


Категории: Мореходи    
Комментарии (1)  
Среда 23 августа 2017
Сообщение прочтено 264 раз
Всетаки радянські Конституції були ідеалістичні інакше нащо було зберігати право на вихід з Союзу в трьох Конституціях. Ленін, Сталін і Брєжнів зберегли це право, і УРСР ним скористалась. 
"Стаття 72. За кожною союзною республікою зберігається право вільного виходу з СРСР"
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/n0001400-77
Доречі, і в Коституції УРСР в ст 69 було прописано: "Українська РСР зберігає за собою право вільного виходу з СРСР". Тож, все згідно діючого законодавства. Україна таких прав для своїх територій не надавала, та і СРСР для автономій чи областей його теж не передбачав.

Комментарии (44)  
Четверг 10 августа 2017
Сообщение прочтено 601 раз

"Полезно всё, что кстати, а не в срок - все блага превращаются в порок."(c)

Будь яка дія породжує протидію, цей закон чув кожен, але більшість ним нехтує і старається впихнути невпихуєме, без продуманого плану, а лише силою, чи дур'ю.
Час від часу українські шовіністи та різні противники російської мови намагаються провести швидку українізацію і заслужити право колись бути для когось героєм-патріотом. Але швидко лише "кошкі родятся", а нехтування спротивом і зовсім зводять їх "патріотичні пориви" до нульового результата, а то й протилежного. Тож зализавши рани і набравшись сил українізатори знову і знову повторюють ту ж дурість, чим викликають гнів навіть сторонників захисту української мови.
Якщо відійти від узагальнень до конкретики, то прикладами невчасної, непродуманої, безглуздої боротьби з рос.мовою, була відмова від "мовного закона Ківалова", а потім повернення до нього. На Меті теж час від часу пропонуються різні антиросійськомовні заходи, бо чомусь склалась думка, що це якось допоможе зробити популярнішою укрмову. Ні, не допоможе і не зробить, а лише розгонить російськомовних метовчан на фейсбуки, де більше свободи.
Саме свобода слова, думок і відсутність модерації робить застарілий сайт з кучою спама і реклами, цікавим принаймні для мене. Ну і метовчани звісно теж цікаві, але якщо почнеться "патріотична" інквізиція, чи багато нас тут залишиться?
Руський мір - це звісно погано і з цією фашистською течією треба боротись, але не думаю, що правильні і добрі думки написані російською, втрачають від цього частину правильності і доброти.
П.с. На Меті ніхто мені не дорікнув за пости українською мовою, тож давайте і ми, популяризатори укрмови, не будем дорікати російськомовним блогерам за їх вибір.

П.с. Впринципі, мовний срач вже стих, але текст я набрав, ще коли Чорногуз був в топі, просто на рейді зв'язку не було.


Комментарии (29)  
Вторник 25 июля 2017
Сообщение прочтено 219 раз

Як зробити з маячні - новину тижня.

18.07.17 Захарченко розказує російським ЗМІ про свої малороські фантазії. І всим нормальним людям має бути це до лампочки, як і захоплення Лондона, але новину чомусь починають коментувати політики. І старт дав Порошенко, який 18.07.17, під час візиту в Грузію, відповів на питання журналіста Рейтерс, про малоросію. Тепер фантазії донецького бадюка стали новиною, бо її коментує президент України. І тут понеслось: наступного дня коментарі дали всі "небайдужі" МЗС і тепер це міжнародна новина. Думаю, що і коментарі вони дали, бо хтось з репортерів їх спросив, як спросили і Порошенка. 

Тобто саміж репортери (мабуть від інформаційного голоду), розкрутили слова бандита і заставили про них говорити, та слухати.

Як не дивно, але в цій ситуації правильно поступив Плотницький, який сказав, що не знає не про які малоросії, так мав відповісти і Порошенко, щоб не дати повода для коментарів.

П.с. Мені здається, що Україна, мала б зробити ставку на лнр при мирних переговорах. Дати їм необхідні гарантії і ввести війська, а потім вже думати,  що робити з донецькими, бо там на данний момент спілкуватись ні з ким.


Комментарии (10)  
Понедельник 24 июля 2017
Kozak | 2017-07-24 16:18:00 Рифмопльотство
Сообщение прочтено 109 раз


Казав нам москалик: ми рускіє браття,
А сам сірник чиркав, готовив багаття.
Бандеру боїться російський народ, і вата волає: расія - впєрьод.
І от на кодоні стоять путєнята, і "гради" приперли , імперські щенята.
В містах появились лихі колоради і путєна кличуть і путєн їм нада.
Бомбив "брат москалик" ввесь схід України,
Де бігали діти - лежать лише міни.
Де жило три тисчи - не знайдеш і ста.
Напалмом залиті лугаські міста.
І десь з домовини кричить його дід: "Що ж робиш , ти внучку - проклятий бандит. Ти гірше фашиста, який мене вбив".

А той, лайфньюз дивиться й рота розкрив.
Насрать вже на дєда, насрать й на країну, мочі хаклов клятих і пали Україну.
І от разом з дідом , лежить його внук.
Один був героєм, а другий - піздюк.Комментарии (2)  
Суббота 22 июля 2017
Сообщение прочтено 349 раз

Після отримання безвіза ЄС, Україна ввела ряд змін і в свої візові правила.

Не буду перераховувати всі вимоги, їх можно переглянути на сайті МЗС, але зверну увагу на зміни.

1. Забезпеченність грошима тепер 750$ на 15 днів. Раніше була формула, яка залежала від мінімальної зарплати,  тепер все більш зрозуміло.

2. Страховий мед. Поліс має покривати 30 тис. €, а раніше сума страховки не була вказана. Дивно, що в Україні, страхові компанії оформляють поліс максимум на 50 тис. грн.

3. Також установили єдину ціну на візу в розмірі 65$, якщо не срочно.

Сподіваюсь, що з часом Україна спростить отримання туристичних віз і дозволить їх отримувати в аеропорту. 


Комментарии (9)  
Вторник 11 июля 2017
Kozak | 2017-07-11 02:39:11 Маша і Ведмідь
Сообщение прочтено 459 раз

Вичитав в новинах, що нац.комісія хоче заборонити цей мультик, бо він щось там пропагує. Як на мене,  то повод - повна фігня. Останній раз я дивився його на французькому тб, де він зветься Маша і Міша.

Хоча ще рік тому, я наполіг, щоб дружина не давала доньці дивитись цей мультсеріал,  Маша дуже кіпішна і розбещена, і діти переймають її поведінку. Один знайомий старпом, теж заборонив дитині дивитись цей мультфільм по той же причині.


Комментарии (27)  
123...222324Вперед | Указать страницу