Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Четверг 10 августа 2017
Сообщение прочтено 415 раз

"Полезно всё, что кстати, а не в срок - все блага превращаются в порок."(c)

Будь яка дія породжує протидію, цей закон чув кожен, але більшість ним нехтує і старається впихнути невпихуєме, без продуманого плану, а лише силою, чи дур'ю.
Час від часу українські шовіністи та різні противники російської мови намагаються провести швидку українізацію і заслужити право колись бути для когось героєм-патріотом. Але швидко лише "кошкі родятся", а нехтування спротивом і зовсім зводять їх "патріотичні пориви" до нульового результата, а то й протилежного. Тож зализавши рани і набравшись сил українізатори знову і знову повторюють ту ж дурість, чим викликають гнів навіть сторонників захисту української мови.
Якщо відійти від узагальнень до конкретики, то прикладами невчасної, непродуманої, безглуздої боротьби з рос.мовою, була відмова від "мовного закона Ківалова", а потім повернення до нього. На Меті теж час від часу пропонуються різні антиросійськомовні заходи, бо чомусь склалась думка, що це якось допоможе зробити популярнішою укрмову. Ні, не допоможе і не зробить, а лише розгонить російськомовних метовчан на фейсбуки, де більше свободи.
Саме свобода слова, думок і відсутність модерації робить застарілий сайт з кучою спама і реклами, цікавим принаймні для мене. Ну і метовчани звісно теж цікаві, але якщо почнеться "патріотична" інквізиція, чи багато нас тут залишиться?
Руський мір - це звісно погано і з цією фашистською течією треба боротись, але не думаю, що правильні і добрі думки написані російською, втрачають від цього частину правильності і доброти.
П.с. На Меті ніхто мені не дорікнув за пости українською мовою, тож давайте і ми, популяризатори укрмови, не будем дорікати російськомовним блогерам за їх вибір.

П.с. Впринципі, мовний срач вже стих, але текст я набрав, ще коли Чорногуз був в топі, просто на рейді зв'язку не було.


Комментарии (29)  
Вторник 25 июля 2017
Сообщение прочтено 156 раз

Як зробити з маячні - новину тижня.

18.07.17 Захарченко розказує російським ЗМІ про свої малороські фантазії. І всим нормальним людям має бути це до лампочки, як і захоплення Лондона, але новину чомусь починають коментувати політики. І старт дав Порошенко, який 18.07.17, під час візиту в Грузію, відповів на питання журналіста Рейтерс, про малоросію. Тепер фантазії донецького бадюка стали новиною, бо її коментує президент України. І тут понеслось: наступного дня коментарі дали всі "небайдужі" МЗС і тепер це міжнародна новина. Думаю, що і коментарі вони дали, бо хтось з репортерів їх спросив, як спросили і Порошенка. 

Тобто саміж репортери (мабуть від інформаційного голоду), розкрутили слова бандита і заставили про них говорити, та слухати.

Як не дивно, але в цій ситуації правильно поступив Плотницький, який сказав, що не знає не про які малоросії, так мав відповісти і Порошенко, щоб не дати повода для коментарів.

П.с. Мені здається, що Україна, мала б зробити ставку на лнр при мирних переговорах. Дати їм необхідні гарантії і ввести війська, а потім вже думати,  що робити з донецькими, бо там на данний момент спілкуватись ні з ким.


Комментарии (10)  
Понедельник 24 июля 2017
Kozak | 2017-07-24 16:18:00 Рифмопльотство
Сообщение прочтено 79 раз


Казав нам москалик: ми рускіє браття,
А сам сірник чиркав, готовив багаття.
Бандеру боїться російський народ, і вата волає: расія - впєрьод.
І от на кодоні стоять путєнята, і "гради" приперли , імперські щенята.
В містах появились лихі колоради і путєна кличуть і путєн їм нада.
Бомбив "брат москалик" ввесь схід України,
Де бігали діти - лежать лише міни.
Де жило три тисчи - не знайдеш і ста.
Напалмом залиті лугаські міста.
І десь з домовини кричить його дід: "Що ж робиш , ти внучку - проклятий бандит. Ти гірше фашиста, який мене вбив".

А той, лайфньюз дивиться й рота розкрив.
Насрать вже на дєда, насрать й на країну, мочі хаклов клятих і пали Україну.
І от разом з дідом , лежить його внук.
Один був героєм, а другий - піздюк.Комментарии (2)  
Суббота 22 июля 2017
Сообщение прочтено 253 раз

Після отримання безвіза ЄС, Україна ввела ряд змін і в свої візові правила.

Не буду перераховувати всі вимоги, їх можно переглянути на сайті МЗС, але зверну увагу на зміни.

1. Забезпеченність грошима тепер 750$ на 15 днів. Раніше була формула, яка залежала від мінімальної зарплати,  тепер все більш зрозуміло.

2. Страховий мед. Поліс має покривати 30 тис. €, а раніше сума страховки не була вказана. Дивно, що в Україні, страхові компанії оформляють поліс максимум на 50 тис. грн.

3. Також установили єдину ціну на візу в розмірі 65$, якщо не срочно.

Сподіваюсь, що з часом Україна спростить отримання туристичних віз і дозволить їх отримувати в аеропорту. 


Комментарии (9)  
Вторник 11 июля 2017
Kozak | 2017-07-11 02:39:11 Маша і Ведмідь
Сообщение прочтено 399 раз

Вичитав в новинах, що нац.комісія хоче заборонити цей мультик, бо він щось там пропагує. Як на мене,  то повод - повна фігня. Останній раз я дивився його на французькому тб, де він зветься Маша і Міша.

Хоча ще рік тому, я наполіг, щоб дружина не давала доньці дивитись цей мультсеріал,  Маша дуже кіпішна і розбещена, і діти переймають її поведінку. Один знайомий старпом, теж заборонив дитині дивитись цей мультфільм по той же причині.


Комментарии (27)  
Суббота 24 июня 2017
Сообщение прочтено 82 раз

У "Фіджеральда" пом'ятий правий борт, але звісно винуваті хакєри, які зламали автопілот і мабуть тримали офіцерів за руки, не давши їм перейти на ручне управління.


Это сообщение написано также в: Мореходы (0 комментариев)
Комментарии (8)  
Воскресенье 18 июня 2017
Сообщение прочтено 113 раз

Надибав на статтю з таким заголовком на https://ea daily.com/ ru/news/20 17/06/06/y azykovaya- travlya-v- belorussii -kogda-gos udarstvo-u stupaet-po dlosti?utm _source=sm i2  

Суть статті: один білорус подав заяву в прокуратуру на підлітка, який запостив "Білоруська мова - мертва мова". Автор статті починає розказувати, що хлопчик онкохворий і негоже подавать на нього заяви. Та і взагалі всі нормальні люди в Білорусі говорять російською, а білоруська зовсім незрозумілий суржик і треба попросити Євразійський Союз розібраться з ущемлєніямі російської мови, ато всякі націоналісти сіють розбрат. Далі почались заочні залякування від "громадських активістів", що в них є куча адвокатів, які тільки і чекають накинутись на всяких "мовників" і засудити їх за міжнаціональну ворожнечу. І все в такому дусі.

Проблема в тому, що по білоруській Коеституції російська є другою державною, а значить її ображать теж неможно, правда слово ТЕЖ російські шовіністи забувають. 

В 2012 році відпочиаав в Судаку з білорусками, так вони розповіли що толком мови ніхто не знає, хіба що в селах.

В Україні в цьому плані ситуація краща. Якщо привести аналогії з північною сусідкою, то становиться ясно, що з підвищенням статусу російської, як державної мови призведе до ще більших проблем, а не навпаки. Сайт з якого я привів ссилку, зареєстрований в Москві, тобто москвичам видніше, як жити і що робити білорусам.


Комментарии (7)  
Kozak | 2017-06-18 01:29:50 Ель Хомс, Лівія
Сообщение прочтено 26 раз

Порт знаходиться на сході від Тріполі. Як і в столиці, тут доволі нові причали і волноломи. Великі площі відведено під контейнерний термінал,  але немає гантрі-кранів, а лише два мобільних "Лібхера". Грузові операції з 09.00 по 18.00. Зате все роблять стівідори: розкріпляють і кріплять вантаж та тальманять. З властей на борт підіймались карантин, таможня і пограничник, взяли 7 блоків цигарок.

Як тільки пришвартувались, прибіг бізнесмен з Сімкартами - 3 гб інтернета 10$, правда інтернет повільний, як і в Тріполі. Цікаво як змінився Світ - років 5-6 тому коли торговці приносили сімкарти, то моряки питали: а скільки коштує позвонить в Україну, чи на Філіпіни, а зараз цікавляться лише інтернет трафіком, та і коштує все це дешевше ніж тоді. Одинадцять років тому, я ще застав переговори моряків по КВ радіостанціях, через Одеса Радіо на стаціонарний телефон, потім активно звонили через супутник за 1,27$ хвилина, а зараз Skype,  Viber,  Whatsapp говориш годинами за 10$.

З недостатків, лише скотовоз, який стоїть по кормі і воняє. 


Понедельник 12 июня 2017
Kozak | 2017-06-12 05:21:29 Патроніми
Сообщение прочтено 61 раз

Патронім,  або по батькові (отчество) в радянські часи використовувалось як обов'язкова форма вічливого звернення, хоча зараз від цього в Україні поступово відходять.

Продовжуючи тему морських совків, згадалась і їх любов до отчєств. Так мій перший капітан, почувши як 2й механік кличе старпома - Діма, заборонив на судні такі звернення до офіцерів, і я в 19 років став Олександровичем, хоча 29 річний 2й механік (який по суті теж офіцер, хоч і машинний) так і залишився Андрієм.

На підфлажних судах на початку 2000х в українських екіпажах капітани вимагали друкувати судову роль для внутрішнього користування з отчєствами, бо документація ведеться англійською в якій патроніми відсутні. Але з часом українські моряки відійшли від звернень по батькові, і вже в 2008, один капітан вимагав називати його: капітан Роман, чи просто master.

Але для росіян отчєства так і залишились важдивим елементом імені, бо всі три капітана росіянина, не любили звернення капітан або мастєр, а вимагали поімєні отчєству, а один навіть заявив, що якщо не хочеш по отчеству, то зви мене гаспадін капітан)

Тому в мене і закралась підозра, що патроніми це російськість, а не українська традиція. Як виявилось, в Московії отчєства набули популярності в часи Орди, бо і в монголів патроніми використовувались. Але в царський період називатись по батькові, була привілегія не всих дворян, і дарувалась  вона царським указом, простотим же людям взагалі заборонялось користуватись отчєствами. Тому коли царів змістили всі пролєтарії зразу ж захотіли зватись на барський манєр, а не як холопи.

Сподіваюсь, що і внас колись відмінять обов'язкові патроніми в паспортах.


Комментарии (3)  
Сообщение прочтено 71 раз

Коли я почав працювати на торговому флоті, то зіткнувся з поняттям совок, яке завжди викортстовувалось в негативному значенні, в основном для командирів "чмпшної закалки".

На рядянських параходах були доволі роздуті екіпажі, тому капітани звикли роздавати кучу непотрібної роботи, аби зайняти людей, коли такі капітани попадали на іноземне судно з мінімальним екіпажом, то часто їх управління заважало зосередитись на першочергових задачах.

Радянські моряки були доволі дешевою робочою силою, їх зарплатня порівняно з буржуйськими моряками була жебрацькою. Тому в 80-90х моряки масово почали займатись комерцією і контрабандою, і зарплата вже не мала значення, аби лінія хороша. Один старпом жалівся, що от колись вони в Швеції купували шкіряні вироби, перепродували їх в Британії, там купували за пару тисяч ВАЗи які йшли на експорт, а в Пітері ці авто здавали бандюкам з наваром 100%. А тепер всі працюють за зарплату і нецікаво. Тоді в нього зарплатня була до 1000 + контрабандні 4000, а зараз чесними 6500$. 

Не дивно, що після зарплатного голоду, совкові капітани і стармєхи і на підфлажному флоті продовжили традиції підробітку: капітани по обворовуванню артєлки і продуктовому бізнесі, а стармєхи на паливі. 

Спочатку екіпажі побороли продуктових ворів, бо харчуватись баландою по пів року ніхто не хотів, тому почали жалітись крюїнгам, і таких капітанів стали заміняти, або відбирати в них право на закупівлю харчів. Воровство пального ж побороли самі судновласники, які за пальне платили. Особливо війна з ворами посилилась під час світової кризи 2009 року, коли фрахтові ставки впали і доходи судновласників теж.

Хоча в портофлоті та на судах українських судновласників воровство процвітало довго, бо там відсоток совків старпьорів залишався високим, а зарплати - низькими. 


Это сообщение написано также в: Мореходы (0 комментариев)
Комментарии (2)  
123...222324Вперед | Указать страницу