Авторизация
Меню
Категории

Календарь
 Ноябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Понедельник 11 апреля 2016
Сообщение прочтено 363 раз

В давні часи та середньовіччя, більшість релігій переслідували ростовщиків, та забороняли давати гроші взайми під відсоток. Але з часом для розвитку економіки, капіталістам знадобились гроші, які знаходились без діла у скринях знаті. Звісно безкоштовно їх давати ніхто не хотів, тож держави переглянули відношення до займів під відсотки, і гроші з засоба обміну, перетворились на товар, який можно було продати і купити.

З часом, коли почали використовувати, паперові гроші, не підкріплені золотом чи іншим матеріальним добром, ситуація ще ускладнилась. Якщо ви хочете розпочати справу, вам потрібні гроші, які можно взяти в банкі, під відсоток, тож виготовивши, виростивши, чи купивши товар ви маєте його продати чи перепродати з урахуванням боргу перед банком + відсоток + податки (але їх я зараз розглядати не буду)+ своя вигода за потоачений час та сили. Важче за всих сільгоспвиробникам, бо в наших кліматичних умовах вони можуть зібрати лише один урожай в рік, також не легко виробникам, бо їх промислові потужності обмежені часом і інстрментами, також вони можуть торгувати лише своїми виробами, якість яких потрібно розрекламувати. В кращому положенні торговці, які перепродають вироблені і вирощені іншими товари, але всі дуже ризикують, бо не факт що хтось купить за вигідну ціну. Тож виходить що самим вигідним товаром є гроші, вони не портяться і завжди комусь потрібні, а якщо у вас грошей забагато ви навіть можете диктувати розмір ввдсотка, як це робить Нацбанк для банків, а банки для нас. Тож ми прийшли до ситуації, коли робітники працюють і витрачають всю зарплату на проживання, виробники і аграрії мають прибуток, але завжди клянчать у держави льготи, торговці мають тримати доволі значну накрутку при перепродажі щоб віддати відсотки банку, а банк, збира ввдсотки, ділиться з інвксторами, а інколи банкротує і знову віддуваються інвестори і держава (інвестори: тіж промисловці, аграрії оа торговці у яких з'явились лишні кошти). 

Нащо я пишу про всим відомі речі? Бо така система несправедлива і єксплуатує не лише робочіх, виробників і торговців (у всіх відношеннях полєзні державі верстви населення), а й саму державу, яка сама мусить брати кредити і віддавати їх з відсотками. Як один зі способів, це заборона давати кредити під відсоток, але тоді єкономіка зупиниться, бо банки поосто перестануть давати кредити, а звичайні люди теж не дуже захочуть ділитись заробленими і лишніми коштами, щоб хтось зміг розширити свій бізнес (бізнес - це ризик, та і ніхто від аферистів не застрахований). Тож потрібний стимул, щоб люди несли заощадження в банк, а банк прерозпреділяв кошти між бізнесменами, які і є рушіями економіки і наймачами робітників, і платниками податків, з яких і існує держава та бютжетники. Цим стимулом, є обмежений срок придатності грошей, для викопристання, одним податковим роком, після якого їх номінал знецінюється на 10-15% згідно з законом, і "старі" гроші можно обміняти на нові але з доплатой, всі хто тримає значні суми вдома, щороку будуть втрачати, єдиний вихід це покупка товарів чи послуг та інвестиції. Банк не платить відсотки за користування коштами і дає кредити під 0%, але за послуги треба заплатити комісію. Вклавши в банк кошти, вкладник отримає в наступному році ту ж кількість грошів, але актуального зразка. Для тих хто живе від зарплати до зарплати нічого поначалу не зміниться, але з часом роботодавцям буде вигідніше підняти зарплати ніж в кінці року втратити частину прибутку.


Категории: Нейтральні гроші    
Комментарии (10)