Авторизация
Меню

Календарь
 Октябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Монополії і відчуття безпорадності.
Kozak | 2018-06-12 16:06:59
Сообщение прочтено 813 раз

Мабуть кожна людина в більшій чи меншій мірі, але бажає відчувати свою незалежність від волі інших і хоче впливати на своє життя. Правда, відчувши впевненість і свободу, деякі люди тут же починають нав'язувати свою волю іншим. Малі діти самостійно вчаться ходити, їсти ложкой та вдягатись, а навчившись, починають проситись на ручки, просять щоб їх погодували і одягли. І з віком людина так чи інакше продовжує цю "традицію" здобуття незалежності і підкорення свободи інших. Інколи навіть здається, що одне без іншого не можливо, і що щоб піднятись, треба обов'язково залізти на голову інших.
Поведінка і бажання окремих людей наслідують і людські групи, об'єднання, партії, компанії та корпорації, ну і звісно держави, бо їх ствонили теж люди по своєму образу і подобію.
Виходить, що колись група людей об'єднаних чудовою ідеєю зробити щось корисне створюють компанію, починають приносити користь іншим і собі, але з часом і інші хочуть теж зайнятись тим же і починається конкуренція, яка або приводить до покращення: послуги, виробу. Але може й так статись, що дві компанії не хочуть конкурувати і намагаються отримати монополію на цей вид діяльності. Спочатку це може виглядати, як справедлива вимога "першовідкривачів", що вони вигадали, а значить всі прибутки мають бути їхніми, або можуть аргументувати, що конкуренція призведе до росту цін на послугу, а так вони готові стабільно працювати на фіксованих тарифах. Але все це фігня і брехня, просто відчувши свободу і незалежність, компанія вирішила залізти на шию іншим і позбавити інших людей вибору. Можливо навіть "для галочки" така організація чи компанія створить службу скарг і пропозицій, але якщо конкурентів немає, то і сенсу реагувати на такі скарги немає. І тут з'являється відчуття безпорадності від залежності від когось: будь то чиновник, начальник, чи простий продавець єдиного в селі магазину.
Звісно можно сказати, що це природньо і відбувається класова боротьба і гегемон гнобить слабшого, але мені такий стан речей не подобається.
Я вважаю, що кожен має право займатись тим чим хоче і не має бути законів, які б притісняли таке право, але має бути закон, який би жостко карав за намагання однієї людини чи групи людей притіснити в свободі інших.
П.с. Недавно вичитав, що Суд України визнав, що будь який захист включаючи вбивство нападника, який вдерся в вашу оселю, це виправданний самозахист і не має каратись. Це добре рішення, як на мене.


Для того, что бы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться или зайти под своим именем
Комментарии RSS :


Монополія - зло,, тормоз прогресу, гарант високих цін і низької якості.. Тому і держава і суспільство має робити все можливе аби не допускати монополій. І за будь які спроби старих гравців не допускати на свій ринок конкурентів - жорстко бити по руках. Антимонопольний комітет - надзвичайно важливий орган. Але в нас він або не виконує своїх функцій, або.. ми занадто мало уваги йому приділяємо.У нас він теж, як монополія по отриманню бабла з монополій.І, оскільки йому мало уваги приділяє суспільство, то це досить зручно..Коли хтось підіймає тему, а за кого ти будеш голосувати, то я не знаю що сказати. Наші політики не дуже агітують за свої програми, лише за своє лице з набором популярних гасл. А щоб з'явились програми треба щоб змінились виборці, щоб ми не голосували ЗА якогось політика бо він в вишиванкі чи він російськомовний, чи ПРОТИ нього, а ЗА його суперника. Хочеться голосувати за конкретні пропозиції, і для себе я їх формую в своєму блозі.Я теж формую. Щоправда більше щодо парламенту. Так як в нас ніби парламент головний. І, на мою думку так має бути..

 

http://blog.meta.ua/users/i3311925/posts/i2576563/
Як на моюдумку результат буде, коли в нас виникне критична маса людей, які не будуть вестись на подачки і посули.

 Я теж за парламентаризм.