Авторизация
Меню

Календарь
 Декабрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
 
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Магія вчинку. Вибір, Рішення.
Kozak | 2019-11-17 17:49:45
Сообщение прочтено 40 раз

Не знаю, чи можуть тварини робити вибір, чи може їхні рішення зумовлені інстинктами. Хоча, дії домашніх тварин інколи схожі на вибір.
Мені був потрібен сторожовий собака в новий двір, а у бабусі було два пса, і вона погодилась віддати одного. Я привів його додому, посадив на цеп, а вночі він скинув нашийник і втік. Я думав, що він повернувся до бабусі, але наступного дня він чекав мене під дверима. Тепер він живе зі мною, але коли приходить дід, бабуся чи мама, пес стрибає і скавчить від радості, тобто він пам'ятає своїх попередніх господарів. Це мабуть і є вибір і рішення собаки.
Діти теж роблять вибір, на іменини їм підсовують різні речі, щоб передбачити їх життєвий вибір. Але все це не схоже на свідоме рішення дитини, вона, як і тварина робить вибір спонтанно і не думає, про відповідальність за рішення. Вибір дитини обмежений пропозиціями батьків, а рішення дітей, часто знехтувані, рішеннями дорослих. Та всеж, чим діти більші, тим життя більше спонукає їх до власного вибору і прийняття вланих рішень (не зважаючи на батьківські). Так людина ДоРослішає - до-ростає до зрілості і самостійності в прийнятті вибору і рішень, та відповідальності за них.
Але не всі люди бажають нести відповідальність за наслідки прийнятого ними вибору чи рішення. Де хто, хоче як і в дитинстві робити що хочеться, а в разі проблем ховатись за дорослих, або перекладати на дорослих відповідальність за свої вчинки. Безвідповідальні люди потребують "відповідальних дорослих", але вони їх бояться, а може заздрять їх сміливості. Тому діто-люди, якщо їх більше, намагаються познущатись, принизити, чи здихатись людей-свідомих. Робітники п'янчужки, вирішили бухнуть посеред дня, вони не думають про наслідки, хоча і знають про них. Для таких людей "трезвеник" в колективі - головний ворог, його намагаються схилити до "компанії", його звинувачують у стукачестві, хоча майже завжди стукачами являються ті ж п'янчужки, яких піймали на гарячому. І дивно, що їх за це їхні компаньони не звинувачують і на них не тримають образи, бо що з них взяти.
Тут слід позначити, які смисли я вкладаю в слова:
Вибір - це вибір серед явних, запропонованих речей. Хтось дає вибір, а ми його лише робим. Це як Камінь з трьома шляхами, який описаний в казках. Не герой створив цей камінь, але він робить вибір шляху.
Рішення - це вибір навіть серед неочевидних і незапропонованих речей. В тому ж прикладі з Каменем, герой має ще один, четвертий шлях, назад. Вільна людина завжди може відмовитись від запропонованого вибора, і знайти інше рішення інший шлях.


Для того, что бы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться или зайти под своим именем