<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге tuteshni искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Август 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
2
3
5
7
8
9
12
14
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
30
#

Записи

Вторник 11 августа 2020
Сообщение прочтено 30 раз
lito2020 | 2020-08-11 08:36:14

Працюючи зі звільненими з полону, усім важливо пам'ятати не тільки про оперативність та емоції, але і про людяність і делікатність. “Третя та четверта Женевські конвенції говорять, що військовополонені та цивільні особи з окупованих, конфліктних територій потребують захисту також і від цікавості натовпу. Це не просто документ, а напрацювання через досвід конфліктів та війн”, - нагадують автори рекомендацій.

Тому “важливо розуміти, що до людини, яка побувала в ізоляції, враховуючи специфіку місця перебування, швидше за все застосовувалися не тільки дії що обмежують його свободу, а, виходячи з попереднього досвіду звільнених з полону, можливо мало місце насильство, тортури, і інші дії, які принижують людську гідність”.

Рекомендують:

  1. Формулювати свої питання максимально коректно, з огляду на ситуацію і можливі наслідки, такі як флешбеки, ретравматизації тощо.
  2. Пам’ятати, що перед вами знаходиться сильна та мужня людина, яка впоралась із складною життєвою ситуацією, зберігши своє життя, і це гідне поваги. Ось з позиції поваги до людини і до його життєвого досвіду і варто вести розмову і ставити питання.
  3. Пам’ятати про важливість поступової інтеграції в соціум. Людина ще перебуває під впливом пережитого стресу, хоч вона і потребує уваги, але на даному етапі корисніше для її психіки і нервової системи буде можливість поступової, при спеціальному супроводі фахівців, інтеграції в соціум.
  4. Не ставити багато особистих питань. Говорити про себе - непросте випробування для людини. За той час, поки людина перебувала в ізоляції, багато могло статися і в її особистому житті, і сама людина отримала досвід, який впливає на її сприйняття навколишнього світу.
  5. Не варто героїзувати людей. Те, що відбувалося з ними в ізоляції, можливо, не застосовується зараз людиною до визначення “герой” і може викликати негативні реакції, підкреслюють автори рекомендацій.
  6. Не ставити питання про їхнє ставлення до політичних подій в країні. Звільнені з полону не мали можливості впливати на ці процеси, тож не треба покладати на них відповідальність, чи змушувати виправдовуватись.
  7. Пам'ятати про право людини не відповідати на запитання з якоїсь причини, або просто через небажання.

П.С. Якось мені на очі потрапив текст з цими рекомендаціями. Хтось інший можливо й не звернув би на це уваги, але не я, бо це ніби про мене написано, так ніби я сам жив в зоні конфлікту. Усі конфлікти в тій чи іншій мірі обмежують свободу людини і за останні кілька років усі ми багато всього пережили.

Особисто мене постійно змушують давати відповіді на якісь питання, чомусь змушують виправдовуватися. Хоча й в мене назбиралося чимало питань до цих людей і ще невідомо кому потрібно виправдовуватися. Навіть вчора була чергова спроба залізти в душу, окремі люди постійно чогось хочуть чи навіть вимагають і то швиденько. Це та психологічна війна з її брудними методами, про яку я недавно згадував. Люди роблять політику і не розуміють, що ця політика інших не цікавить, їм зараз не до політики…

Хтось можливо скаже: навіщо ти про це згадуєш, це зараз недоречно, тут таке відбувається… Вибачте, але раніше взагалі не було можливості обговорювати такі проблеми, всі вдавали ніби їх не існує. З однієї сторони можливо й варто було б трішки зачекати, щоб тут все вляглося, а з іншої сторони окремих людей ніщо не зупиняє. Вони звикли залякувати, обмежувати свободу іншим. То вже не те, що було раніше, але психологічні атаки не припиняються. Раніше не було можливості, зараз недоречно, а там почнеться піст і свята (ось тоді це дійсно буде недоречним). Хтось ніби навмисно заганяє нас в якісь рамки і намагається встановити свої правила гри. В мене немає часу, щоб чекати, бо роками його просто крали. Ці люди й себе обкрадали, бо потратили на це багато свого
Читать

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены