Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге maxvoronin искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

КОНЦЕПЦІЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

maxvoronin | 2010-01-03 21:39:27  
Сообщение прочтено 2327 раз
Оновлено 16.12.2014 р.

КОНЦЕПЦІЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ


Автор – Максим Володимирович Воронін, місто Київ
e-mail: vmax1@meta.ua

Наявні проблеми 1

В Україні і в усьому світі іде неоголошена війна проти дітей. Дітей, що ще не вийшли з утроби матері, що не здатні себе захистити чи засвідкувати про злочин, який здійснюють проти них, проти їх життів, мільйонами вбивають, а держава не тільки дозволяє це робити, але й оплачує зарплатню державним же "медикам"-катам.

За деякими дослідженнями на кожну жінку в Україні доводиться по дві вбиті абортами дитини! За роки незалежності в Україні “матері” руками лікарів-катів вбили 30 мільйонів дітей! Ріки крові вбитих дітей волають до Бога!

Посилання на статистику абортів:

http://www.for-health.ru/art/44.html
http://noabort.org.ua/2009/02/17/statystyka-w-ukrajini/

Така Україна ніколи не переможе!

Таке становище є, не дивлячись на те, що законодавство України не засуджує навіть такого дикунства, як відмова батьків від власних дітей. Батькам, що відмовились від своїх дітей, нічого не загрожує! Але безсердечні батьки та кати в білих халатах продовжують проливати невинну кров!

Пропоновані заходи

Україна мусить засудити вбивство ненароджених дітей, аборти, прирівнявши їх до умисного вбивства, зупинити практику абортів та припинити будь-яке фінансування абортаріїв.

В законі мусить бути прописано, що:

- Лікарі, які практикували вбивство ненароджених дітей, мусять бути звільнені з роботи в медичних та дитячих установах.
- Уряд мусить створити реєстр, переписати як лікарів-катів, так і “матерів”, що пішли на аборт.
- Цим людям назавжди заборонити обіймати посади, пов’язані з медициною та управлінням іншими людьми, позбавити права засновувати цілком і частково підприємницькі структури.
- Акції, паї та підприємницькі структури, якими вони володіють, мусять бути відібрані та продані на аукціонах.

Не можна НЕлюдям давати доступ до життя і здоров’я інших людей, а особливо дітей. Людям, для яких життя інших людей – ніщо, не можна давати право керувати іншими людьми. Наслідки рано чи пізно дадуться взнаки.

Наявні проблеми 2

В ЗМІ нещодавно пройшли жахаючі повідомлення про те, що в медустанові однієї з країн, де на практиці реалізується концепція страхової медицини, без належного медичного догляду померла дівчина, яка не мала відповідної медичної страховки.

Проте громадськість, зазомбована загальним “одобрямсом” в ЗМІ щодо теми впровадження концепції страхової медицини, навіть не звернула на ці повідомлення уваги!

Перехід від бюджетної загальної медицини до страхової порушує права на медичну допомогу тих громадян, які з будь-яких причин не змогли надати медустанові власного страхового полісу, не мають якогось штампу в документах чи не вирішила будь-якого іншого бар’єрного питання.

Страхова медицина не вигідна людям, що з різних причин мають довготривалі, хронічні, складні, з коштовним лікуванням хвороби. Страхові компанії докладуть усіх зусиль аби просто здихатись від незручних клієнтів.

Пропоновані заходи

Тому перехід в Україні від існуючої системи медобслуговування до страхової медицини є неприпустимим!

Наявні проблеми 3

Документальна фіксація спілкування з медпрацівниками є односторонньою, такою, що вигідна тільки самим медпрацівникам, але не пацієнтам. Усі без виключення медичні документи утримуються медпрацівниками і не надаються пацієнтам чи батькам неповнолітніх (неправомочних) пацієнтів (надалі – пацієнтів). Медпрацівники не зобов’язані надавати медичні документи пацієнтам, звітуватися перед ними та іншими організаціями і посадовими особами щодо надання медичної допомоги.

Права пацієнтів ніяк не захищені від неадекватної, несправедливої документальної фіксації процесу надання медичної допомоги або і повної її відсутності.

Таке становище призводить до зловживань з боку медиків. В Україні склалася ситуація, коли до поліклініки для отримання медичної допомоги слід ходити не інакше як із диктофоном та понятими. Користуючись непублічністю діяльності лікарі вже втрачають будь-яке моральне обличчя. Пацієнти, а, що найболючіше, наші діти, стають заручниками бажання чи небажання лікарів надавати їм допомогу.

Батьки несуть відповідальність за дотримання прав їх дітей. Так само і дорослі пацієнти перші зацікавленні в дотриманні своїх прав з боку медпраівників та в належному медичному обслуговуванні. І в їх інтересах є контроль за збереженням медичних документів, що свідчать про дії чи бездіяльність лікарів.

Пропоновані заходи

- Тому медичні картки, історії хвороби та інші медичні документи пацієнтів не можуть вважатися власністю медичних закладів, оскільки є єдиним джерелом доказової інформації для захисту прав пацієнтів. Нормативні документи, накази, якими обмежуються права пацієнтів отримати медичні документи чи мати їх на руках у будь-який момент, мають бути відмінені. Факти будь-якого перешкоджання пацієнтам отримати медичні документи чи мати їх на руках, мусять жорстко каратися.

Наявні проблеми 4

Інструкції та перелік медичних документів не мають залежати від непублічної та безвідповідальної волі чиновників, але бути під контролем публічних виборних органів влади.

Пропоновані заходи

- Тому перелік медичних документів та інструкції з їх заповнення мусять бути жорстко виписані в законодавстві.

Наявні проблеми 5

Відомо, що лікарі та лікувальні установи безвідповідально ставляться до правильності, чіткості та доказовості і захищеності документів, з яких складається історія хвороби чи медична картка пацієнта. Багато паперів, що нібито є медичними документами, насправді взагалі не є документами, але лише папірцями без розбірливих підписів, печаток відповідальних за складання документу осіб та ще й з незрозумілим вмістом, з текстом, написаним нерозбірливим почерком.

Зрозуміло, що таке ставлення лікарів до документального оформлення медобслуговування пацієнтів склалося через непублічність та безкарність медпрацівників. Вони знають, що ніхто не зможе забрати в них ці документи, а в разі крайньої потреби вони з легкістю перепишуть історію хвороби, перероблять відповідні папери, викинуть непотрібні чи компрометуючі папери і записи. Цьому мусить бути покладено край!

Пропоновані заходи

- Тому історія хвороби пацієнта має бути прошнурована, пронумерована та скріплена підписом самого пацієнта, підписами лікарів і печаткою медичної установи.
- Всі без винятку записи в медичній картці пацієнта мусять бути завірені печаткою лікаря.
- Медична картка або історія хвороби мусить видаватися пацієнтам негайно, за їх першою вимогою, під розписку, а також здаватися до відповідних медустанов виключно під розписку.
- Медичні установи, що приймають до себе на лікування пацієнтів, мусять видавати їм розписку про прийом пацієнта з зобов’язанням дотримуватись їхніх прав, що мають бути чітко виписані в відповідному законодавстві.
- Медичні події: діагнози, протоколи, тощо мають бути жорстко формалізовані та занесені до програмного забезпечення (такі програми існують).
- Медичні кабінети мають бути обладнані комп’ютерними станціями, об’єднаними в загальномедичну мережу, спеціалізованим медичним та безплатним офісним програмним забезпеченням, оргтехнікою для заповнення і роздруківлі відповідних медичних документів як для пацієнта, так і для лікувальної установи чи лікаря, що скоротить час на заповнення від руки медичних документів, зменшить поле для зловживань та помилок.
- Лікарі мають оволодіти відповідною технікою та програмним забезпеченням.

Наявні проблеми 6

Відоме явище так званої “лікарської солідарності”. Воно виражається через повальну кругову поруку в медичних закладах, покриванням винних у зловживаннях та злочинах лікарів з боку одне одного, керівників медичних закладів та чиновників від медицини. Очевидно, що керівники медустанов мусять бути більш зацікавлені в догоджанні саме пацієнтам.

Світова медична наука та практика іде вперед. Проте, в Україні, нажаль, нібито через відсутність фінансування, в галузі медицини в більшості питань спостерігається не тільки застій, але і відкат в минуле.

Пропоновані заходи

- Тому головні лікарі районних поліклінік мусять щорічно обиратися населенням району, а щодо їх діяльності перед виборами мусять проводитись щорічні збори мешканців району.
- Лікарі поліклінік не мають бути поділеними між дільницями, а мають бути самостійними та загально доступними для всіх мешканців.
- Зарплата лікарів та дохід клінік мають напряму залежати від кількості прийнятих відвідувачів, що не мають до лікаря чи клініки претензій. Це можна реалізувати через талонну систему. Пацієнти мають розписатися за факт прийому у лікаря в талоні, що мусить оплачуватись за єдиним тарифом з державного бюджету будь-якій медичній установі незалежно від розташування та форми власності.
- Такий талон не має бути оплаченим (має бути знята оплата в наступному періоді) без наявності акту огляду пацієнта, який свідчить, що лікар оглянув пацієнта, а пацієнт ознайомлений та зрозумів суть записів лікаря у медичній картці та не має до лікаря претензій, зареєстрованого у спеціальному прошитому та пронумерованому, зареєстрованому журналі, або за наявності скарг на дії чи бездіяльність відповідних лікарів.
- Аналогічний акт огляду з аналогічними наслідками має бути і за наслідками лікування в лікувальних установах.
- При цьому приватні лікарі та клініки мусять мати право встановлювати доплати за додаткові послуги за власним бажанням або відмовлятися від отримання оплати з бюджету.
- Відповідно, державні медичні установи не мусять мати таких прав.

Така постановка питання дозволить зрівняти в правах державні та приватні установи на отримання державного фінансування за надання медичних послуг населенню та надасть пацієнтам можливість вибору, забезпечить змагальність і конкуренцію на ринку медичних послуг.

- Стандарт лікування має бути безоплатним для пацієнтів як в приватних медичних установах, що отримують державне фінансування, так і в державних, комунальних медичних установах. Відповідно до Конституції.
- Лікарі мають прийматися на роботу не постійно, а на строк, скажімо, щотри місяці, не на ставку, а на відрядній основі з вказанням розміру оплати за кожну дію відповідно до стандартів лікування.
- Для підтримання ринковості ціни медичних послуг щомісяця МОЗ мусить збирати інформацію про готовність працювати саме за таку плату, саме в цій місцевості, серед існуючого персоналу та здобувачів на лікарські посади на ринку праці.
- В випадку виявлення потенційного дефіциту медичного персоналу, ціна за медичні послуги відповідно до стандартів на наступний період має підвищуватись.
- Фінансування медицини має відбуватися саме з державного, а не місцевих бюджетів.

Олігархат України умисно переніс фінансування захищених статей бюджету, таких, як освіта та медицина, з державного до місцевих бюджетів лише для того, щоб в державному бюджеті залишалися кошти на повернення ПДВ та фінансування вугільної галузі, Нафтогазу і ЖКГ (через субсидії та покриття дефіциту, по вигаданих приватними ЖЕКами, шахтами та облгазами цінах і нормах), що, нібито, є збитковими. В той же час, місцеві бюджети, не маючи повноти джерел для фінансування, весь час недофінансовують нібито захищені медицину та освіту. Такій практиці мусить бути покладено край!

- Фінансування медицини має відбуватися відповідно до пріоритетності: спочатку лікування смертельно хворих, тоді потенційно смертельних випадків, тоді дітей, тоді далі за пріоритетністю. Такі пріоритети мають науково досліджуватись, обговорюватись з громадськістю та затверджуватись на державному рівні щороку.
- Щороку мають проводитись науково-практичні конференції, на яких українська медична наука та практика мають приводитись у відповідність до найкращих світових стандартів. Така практика має бути закріплена в законі.
- Листки тимчасової непрацездатності повинні видаватися виключно під розписку у спеціальних прошитих, пронумерованих та зареєстрованих журналах.
- Період хвороб та діагнози не мають неспівпадати з відповідними даними актів огляду пацієнтів.
- Iнститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького Національної академії наук України розробив вакцину від раку. Постійне посилання на цю новину знаходиться за адресою http://gazeta.ua/ru/articles/health-newspaper/404142/comm/1. Ресурси, що працюють на неефективну сітку онкоцентрів, мають бути терміново перерозподілені на якнайширше запровадження вакцини від раку в медицині країни.

Наявні проблеми 7

Поділ лікарів поміж дільницями на місцях фактично позбавляє пацієнтів права вибору лікаря. Лікарі не зацікавлені в якісному обслуговуванні пацієнтів, бо від їх відношення до справи їхнє майбутнє, їх дохід ніяк не залежить.

Разом з тим, пацієнти вимушені терпіти, особливо це стосується наших дітей, навіть тих лікарів, що відзначилися власним нелюдським, негуманним ставленям до пацієнта або довели власну некомпетентність.

Ситуацію допоможе виправити змагальність лікарів та медичних закладів, підкріплена відповідним, залежним лише від волі пацієнта, фінансуванням.

Пропоновані заходи

- Тому лікувальні установи та лікарі не повинні відмовляти пацієнтам в медичному обслуговуванні через невідповідність дільниці, району чи іншої території. За бажанням пацієнтів ними може бути обрано будь-яку лікувальну установу чи лікаря України.
- Фінансування лікувальних установ з бюджету мусить здійснюватись відповідно до приписів лікарів день-в-день. Підставою для фінансування лікувальної установи мусить бути оригінал розписки лікувальної установи про прийом пацієнта та копії приписів лікарів.
- Звітуватися лікувальна установа має актом огляду пацієнта та копією виписки з історії хвороби пацієнта, засвідченою його оригінальним підписом.

Наявні проблеми 8

Лікувальні установи не можуть відмовляти чи затримувати обслуговування пацієнтів через нестачу ліків, як це є сьогодні. Так само має відійти в минуле практика пропонування пацієнтам з боку медичних працівників зробити певні закупівлі ліків чи матеріалів, сплатити певні суми грошей для успішного лікування чи взагалі наявності факту такого лікування. Між тим, в будь-якій клініці пацієнти вимушені терпіти саме таке відношення! Спробуйте безоплатно попасти на прийом лікарів клініки Шалімова в Києві... А в Першій клінічній лікарні з вас здеруть гроші навіть за заведену на вашу дитину картку.

В Києві вже, не ховаючись, діють і підтримуються місцевою владою так звані "лікарняні каси", що, насправді, є намаганням "узаконити" хабар медпрацівникам державних медичних установ, що, відповідно до законодавства, мають надавати медпослуги безкоштовно для пацієнтів. А відмова в безоплатному наданні медичних послуг є кримінальним злочином.

Практика офіційної реєстрації, дозволів на ввіз та використання в Україні медичних препаратів використовується чиновниками від медицини лише як корупційна годівниця. Офіційно реєструються ті препарати, реєстрація яких супроводжується добрячим хабарем чи відкатом. Медичні препарати, дозволені в провідних країнах світу, в Україні чомусь виявляються недозволеними. Натомість якісні медичні препарати чомусь замінюються на неякісні препарати походженням з країн третього світу…

Пропоновані заходи

- Тому державна закупівля ліків, інструментів, матеріалів та обладнання для лікувальних установ мусить здійснюватись за нормативним методом. За цим же методом мають бути профінансовані та видані зі складів і мінімальні запаси ліків, інструментів, матеріалів та обладнання лікувальних установ.
- Державні склади повинні видавати лікувальним установам ліки, інструменти, матеріали та обладнання відповідно до іменних (за ім’ям пацієнта) приписів лікарів за наявності оригіналу розписки про прийом пацієнта чи талону, про які ішлося вище.
- Ліки, що прописані лікарем, мусять видаватися пацієнтам в обмін на рецепт лікаря безоплатно. Всі інші ліки повинні залишатись в вільному продажу.
- Оплата за видані пацієнтам ліки мусить проводитись з держбюджету згідно звітів аптек не рідше, ніж щотижня.
- Дозволи, реєстрації ліків в Україні мусять відійти в минуле. Їх мають замінити заборони, що грунтуються на офіційних висновках про шкідливість того чи іншого медичного препарату. Незаборонені медичні препарати мусять вважатися офіційно дозволеними.
- Відмова в наданні будь-яких соціальних послуг, гарантованих конституцією та законами України, як то: безкоштовне навчання, отримання медичних послуг, пенсійне забезпечення, соціальна допомога та інше має бути заборонена, в тому числі так звані "лікарняні каси", що розквітли в Києві, які розраховані на те, щоб помалу зробити недоступними медичні послуги державних медичних установ для простих громадян, якщо ті не сплатили кошти ще й до "лікарняної каси".

Втім, сама постановка питання зрозуміла. Адже бюджет чиновники та депутати планують розікрасти, не залишивши там коштів на оплату лікування простих громадян, а самі за вкрадені чи пролобійовані бюджетні кошти лікуються в Феофанії чи за кордоном...

Але всі люди мають рівні права на соціальний захист, державні медичні установи не мають відмовляти людям в медичному обслуговуванні через те, що вони не сплачують внесків в "лікарняні каси".

- Правоохоронні органи мають офіційно виявляти, опротестовувати, забороняти такого роду діяльність з боку лікарів та чиновників і надавати їх діям належну відповідно до уже діючого законодавства оцінку. Людям, що заплямували себе подібними протиправними діями та бездіяльністю, не місце в медичних установах та на відповідальних посадах взагалі.

Наявні проблеми 9

Вимога законодавства виплачувати лікарняні за перші п'ять днів хвороби за рахунок роботодавців є дискримінаційною по відношенню до хворих, адже роботодавцям не вигідно оплачувати їх, чимало СПД розоряються, терплять значні фінансові проблеми. В той час, як держава є більш надійним страхувальником.

Реформа виплати лікарняних, внаслідок якої компенсація сум лікарняних відбувається не за рахунок зменшення сум податків (зборів) до сплати, а на банківський рахунок роботодавця після звітування, зроблена спеціально для того, аби не виплачувати чи затримувати людям виплати лікарняних та вирішувати за рахунок вкрадених таким чином грошей проблеми урядових чи від пенсійного фонду чиновників.

Введення так званої “сімейної” медицини стало реформою заради реформи. Ті самі лікарі, ті самі дільниці. Під реформу виділені кошти, відремонтовані та орендуються приміщення, а результат – нуль.

Пропоновані заходи

- Законодавство має забезпечити право працівників хворіти і лікуватися за рахунок держави;
- Законодавство має знову передбачати виплати лікарняних за рахунок зменшення сум податків (зборів) до сплати, а не на банківський рахунок роботодавця після звітування.
- Так звана “сімейна медицина” в Києві має бути скасована, а виручені кошти мають бути перенаправлені на потреби смертельно та важко хворих, на недофінансовані медичні проекти.

Для цілей державного фінансування закупівлі ліків для хворих на ВІЛ-СНІД, діабет та інші хвороби, щодо яких прийняті рішення держави про таке фінансування

Сьогодні відомі випадки незадоволення хворих на ВІЛ-СНІД та діабет тими ліками, які нав’язує їм держава. Ліки не діють, або від них стає гірше хворим. Незадоволення переростає в акції протесту. Але і на це ніхто не звертає уваги. Хворі вимушені і далі споживати відверто погані і навіть шкідливі ліки! Проте, така ситуація вигідна державним чиновникам, які “сидять” на фінансових потоках, які направляє держава на ліки. Натомість чиновники ніяк не зацікавлені в придбанні та отриманні хворими найкращих та найдієвіших ліків.

Пропоновані заходи

- Отже, слід віддати вибір ліків в руки самих хворих.

Вони, як ніхто, зацікавлені в збереженні власного здоров’я.

- Рішення про вибір препарату, марки, виробника ліків мусять приймати самі хворі особисто, що мають засвідчувати власним підписом.
- Закупівля препаратів має здійснюватись на максимально короткий період, скажімо, місяць (, але не рік), зручний для хворих, аби можна було оперативно перейти на інший препарат.
- Закази на препарати мають збиратися, сумуватися та закуповуватись гуртом у відповідних виробників та адресно розподілятися між усіма хворими.
- Тендерні закупівлі таких ліків мусять бути припинені.
- В випадку, якщо за станом здоров’я (непритомність, психічний стан) чи за іншою поважною причиною хворі не можуть самі визначитись щодо препарату для лікування, або віддають перевагу обирати препарат лікареві, рішення про що засвідчують власним підписом, рішення приймається відповідно до статистичних даних ВОЗ на користь найбільш дієвого препарату, марки, виробника.
- МОЗ слід зобов’язати оприлюднювати відповідні дані статистики щомісячно або максимально можливо часто в засобах масової інформації.
- МОЗ слід зобов’язати надавати відповідні дані статистики хворим особисто під розписку так часто, як тільки такі нові дані з’являються, але не рідше, ніж раз на місяць.

Для того, что бы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться или зайти под своим именем
Комментарии rss
akbeke | 04.01.2010 01:38 |

Я с тобой полностью согласна. Ведь мы (люди) не имее ни какого права лишать жизни другого человека, тем более не родившегося.

Аборт я считаю должны делать только в том случае если у ребенка дефект не совместим с жизнью.

vmax1 | 04.01.2010 13:07 |

Very Happy

akbeke | 04.01.2010 01:41 |

 У меня вообще потеряла поликлиника мою медицинскую карту и теберь как мне доказать что я болела или не болела той или инной болезнью (детской) Sad

akbeke | 04.01.2010 01:44 |

 А вообще что это за цены на лекарства???

 УЖАС!!!!!! Shocked

vmax1 | 04.01.2010 14:03 |

Платні ліки зводять право людей на безоплатну медичну допомогу нанівець.

akbeke | 04.01.2010 20:25 |

 Да. Наример, люди которые болеют  туберкулезом в некоторых горадах не имеют места (здание) для того что бы подлечивать и быть относительно изолированым от общества.

Сами больные жалуются на плохое снабжение лекарствами и не комфортные помищения.  

vmax1 | 05.01.2010 13:58 |

Государство прежде всего должно заботиться о тех, кто болен смертельно, затем о тех, кто болен инфекционными, потенциально смертельными болезнями, затем по убыванию об остальных.

Такое отношение к туберкулезникам показывает, что чиновничество от медицины с верху до низу у нас поражено коррупцией. Деньги, которые в виде откатов и взяток получили и планируют получать дальше чиновники от медицины, важнее для них жизни и здоровья сотен тысяч людей.

vmax1 | 05.01.2010 14:01 |

Деньги за земли под противотуберкулезными заведениями, которые сегодня активно отбираются у больных и передаются под застройку, я имел в виду.

akbeke | 05.01.2010 19:30 |

Да так оно иесть.

В этой стране никому ничего не нужно.

А самое страшное, что множеству людей абсолютно все безразлично. .

akbeke | 05.01.2010 19:39 |

 Кстати, люди которые болею СПИДом это от отсутствия чистоты...

Например, раздавали бы на улице людям презирвативы (бесплатно) меньше бы болело людей и СПИДом, и ВИЧ инфецированых, и прочими вирусными, ифекционными и грибковыми болезными болели. а так же меньше было бы внеплановой беременности (скажем так: залета)

Конечно надро людей просвищать. В школах это есть, но я считаю что этого мало. Все равно дети, молодые не опытные люди попадают под влияние искушения, а потом жалею всю жизнь...

У нас нет морали... В школах не то что нужно преподают и отношение к детям не лучше...

Free Bird | 18.03.2010 10:28 |

  Врачи назначают больным дорогие препараты и за это получают бонусы от медпредставителей.Есть дешевые украинские лекарства того же действия,а их не назначают.

Free Bird | 18.03.2010 10:26 |

Много абортов делается подпольно и незаконно,потом возникают осложнения,женщины не могут иметь детей и ничего не докажешь.Врачи наживаются на абортах.

maxvoronin | 17.11.2011 01:54 |

Вакцину от рака берут из опухоли пациента

http://blog.meta.ua/~maxvoronin/posts/i1121417/

maxvoronin | 16.12.2014 04:05 |

Доповнив розділ Наявні проблеми 6.

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены