<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге nepolitika искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Записи

Воскресенье 1 декабря 2019
Сообщение прочтено 16 раз
nepolitika | 2019-12-01 13:03:21

Скажеш чи напишеш щось кажуть: ти це сказав нещиро, це ти на зло нам - навмисно. Мовчиш теж почали натякати: й це ти нам на зло. Щоб спростувати це на свій страх і ризик дещо таки скажу саме по цій темі. Якщо хтось і тут побачить якусь крамолу, то я можу ще помовчати.
Останнім часом дуже популярною стала тема ЗМІ. Усі почали багато говорити про фейки, контроль над різного роду ЗМІ і навіть блогосфери, яку дуже важко контролювати. Значно легше контролювати звичайні засоби масової інформації більшість, з яких мають своїх власників і спонсорів. Довіра до них значно вища і аудиторія в них більша. Вони мають свої політичні симпатії, які постійно демонструють і взагалі вони працюють системно. На відміну від блогерів, яких вони інколи чомусь недолюблюють. Одна справа блог в інтернеті й інша справа газета, яка для багатьох й досі як офіційний паперовий документ. Усе це потрібно пояснювати людям через свої канали, з цим регулюванням не все так просто…
Недавно зайшов на один сайт бо мені було цікаво: що і як там люди думають, цікава думка автора. Я її не поділяю, але це дуже впливові люди і мене цікавить їх думка, бо від них залежить майбутнє країни й моє теж. Й мене лише за це намагалися зробити ворогом. Зразу ж згадав попередників, бо щось схоже було при них. Пояснювали вони це непростою ситуацією в країні. Люди і в тому числі я мовчали, але до певного часу, а на виборах висказали усе, що наболіло. Я про це вже розповідав, казав, що це треба було передбачити, треба було шукати якусь золоту середину. Попередники досить жорстко контролювали інформаційний простір і в чомусь на той час вони дійсно були праві. Позиція нинішньої влади в багатьох питаннях кардинально відрізняється від позиції попередників. І такий жорсткий контроль вже не потрібен, бо він відбирає багато часу і ресурсів. Після виборів ніхто нічого взагалі не контролював, а тепер поспіхом намагаються відновити контроль. Так воно завжди буває, коли люди впадають в крайності і нічого страшного у цьому немає. Взагалі не контролювали, тепер зрозуміли, що контроль таки потрібен. Ці люди нові в політиці, вчаться на своїх помилках, ми їх самі обирали і тому це їм треба вибачати.
Висловлю ще декілька думок з цього приводу. Демократія – це дороге задоволення. Це дуже складна система з багатьма інститутами і багатовіковим досвідом. Там люди не вірять кожному сказаному чи написаному слову, довіряють, але все перевіряють. І треба нарешті визнати, що демократія у повному її сенсі нам не по кишені. Бо там на вивчення і вирішення проблем виділяють великі кошти, а нам не завжди вистачає на найнеобхідніше. Можна взяти за взірець якусь модель, скласти дорожню карту і поступово наближатися до наміченого зокрема в свободі слова. А поки дійсно потрібен контроль, бо одні постійно щось розповідають, а іншим й слова у відповідь не дають сказати. Потрібні не заборони, а баланс різного роду думок, потрібно організувати діалог.

Суббота 23 ноября 2019
Сообщение прочтено 16 раз
nepolitika | 2019-11-23 10:07:15

Як я вже згадував вчора не зміг зареєструватися, доступ було заблоковано. Спочатку було здивування, ніби то нічого такого не казав. Хоча якраз ось такий конструктивний діалог, багатьом ідейним “борцам” і не подобається, бо вони звикли до іншого… Спочатку було здивування і навіть якась розгубленість. Потім стало так легко, ніби спав важкий тягар. Подумав: добре, що тепер не треба думати і відповідати на їх питання. Дехто здається взагалі ніколи не думає, за них це інші роблять. Й живуть якось. І я весь день займався своїми справами. А коли реєструвався сьогодні, то промайнула думка: добре було б якби й зараз було заблоковано, навіщо мені це все, нехай вони самі все розповідають.

Вони задають питання і самі відповідають на них, але чи вірить їм хтось, то вже інше питання… Вони це робили й при попередниках – не хотіли слухати людей, приховували і не помічали проблем, знаємо чим це закінчилося. Правду кажучи попередники не раз намагалися навести тут лад, але ці люди їх просто шантажували. Бо свого часу теж підсовували їм різні ідеї, пропонували свої послуги, по вирішенню ними ж створених проблем. Кажуть: не хочеш почути щось неприємне, не задавай незрозумілих питань. Провіряй і перепровіряй те, що тобі кажуть ось такі товариші. Взагалі то від людей, які не раз попадалися на брехні краще триматися подалі. Ще раз нагадую: я лише відповідаю на провокації і питання, які мені дехто постійно ставить. Коли це все припиниться я займусь більш приємними і корисними справами. Якщо треба можу й помовчати, я відповів майже на всі питання і ті, хто їх задавав нехай тепер з цим, що хоче те й робить.

Я чудово розумію, що безтурботний період перебування при владі у новообраних закінчується, усі через це проходили. Починаються випробовування і це лише початок… Я розумію на скільки небезпечно сьогодні знаходитися поряд з політиками і не важливо з якої сторони. Користі від цього ніякої, а проблем чимало. Небезпечно навіть дати якусь корисну пораду чи попередити про небезпеку. Мені здається, що я не схожий на нерозумну людину і повірте мені зайві проблеми не потрібні.

Сообщение прочтено 18 раз
nepolitika | 2019-11-23 08:16:19

Життя складне і саме по собі досить таки неоднозначне. Якщо його навмисно робити ще більш неоднозначним, то це буде суцільна неоднозначність і невизначеність. Таке життя в кращому випадку буде взагалі ніяким. Оцінити можна лише те, що має якісь характеристики і тих, хто має певну позицію. Тих, хто її не має люди просто не помічають, а той, хто її не мав вже давно забутий...

Вчора було свято і не хотілося лишній раз турбувати людей. Ще в країні вкотре відзначали день Гідності та Свободи. А тут дехто й досі не припиняє спроб перетворити тебе на кріпака, і при цьому розповідають про якийсь діалог. Хоча їм потрібен не діалог а мовчазні кріпаки. Вчора було свято, сьогодні ще щось і тим, кого це не зупиняє легше мабуть живеться, без совісті... Поки все йде за їх сценарієм, поки їм не заважають, доти вони поводяться чемно, а ні, то вони зразу ж показують своє єство, починаються залякування, погрози.

Маніпуляції і цинізм стали тут нормою, постійно щось придумують, ліплять. Коли ти починаєш відповідати на це все, то кажуть: ти це сказав нещиро, невчасно, це ти на зло нам - навмисно. А я лише відповідаю на провокації і питання, які мені дехто постійно ставить. Коли це все припиниться займусь більш приємними і корисними справами. Бо мені шкода часу і зусиль потрачених на ці конфлікти, сподіваюся, що написане не буде причиною нових конфліктів і допоможе порозумітися.

 

П.С. Написане пробував викласти ще вчора, але не зміг зареєструватися, доступ було заблоковано. Свої думки з цього приводу спробую викласти пізніше, якщо буде така можливість.

Среда 13 ноября 2019
Сообщение прочтено 43 раз
nepolitika | 2019-11-13 15:43:44
Досвідчені підприємці кажуть: якщо у своєму бізнесі ти не контролюєш усього, то ти не контролюєш нічого. Вони не починають справу, якщо невпевнені, що зможуть її завершити. Здійснити заплановане - забезпечити необхідні умови для відповідних процесів, якщо не в середньостроковій перспективі, то хоча б на початковому етапі, а на це інколи йдуть роки…
Гроші люблять спокій. І продавати щось, особливо цінне краще коли мир і спокій, тоді й ціна найвища, тому й не варто з цим поспішити, без нагальної потреби. Відповідальні люди саме так діють. Можливо варто почекати до кращих часів, а можливо це є найкращий момент. Маленький чи навіть великий бізнес то одне, а в великій політиці все значно складніше. Якщо ти впевнений у своїй команді, у своїх силах, треба робити те, що задумав. А якщо ні, то можливо варто переглянути, якщо не плани, то хоча б терміни.
Дискусія на цю тему не припиняється роками. Багато було сказано різного роду експертами і радниками, в тому числі й закордонними. Деякі політики не раз пробували розпочати ці реформи. Можливо вони дійсно були впевнені у своїх силах, у правильності своїх планів. Можливо тоді дійсно був слушний момент розпочати ці реформи, але чогось їм не вистачило, щось їм завадило це зробити. Я не експерт і не політик, але думаю, що усі хто хоча б якось причетний до цього мають висловити свою позицію.

Усі хочуть змін, але те, що в країні творилося роками в мить не припиниться. Буде довгий і непростий перехідний період. Переважна більшість процесів в економіці, політиці та й взагалі в природі відбуваються плавно, це зумовлено інерційністю цих процесів. Нас інколи шокують банкрутства в тому числі й політичні. Але це відбувається лише тому, що хтось довгий час не помічав проблем чи приховував інформацію про кризові явища. Про деякі речі потрібно постійно нагадувати, акцентувати на них увагу і повторювати, як незасвоєний урок. 

Ми й самі інколи не помічаємо змін, на стільки ці процеси непомітні і розтягнуті в часі. Дехто цим користується і пробує повернути старі часи: вседозволеність, безкарність... Граючи на почуттях, нам часто нав’язують ефемерну відповідальність, а потім конвертують це все в реальні фінансові і політичні дивіденди. Від такого важко відмовитися - звичка то страшна річ. Часто причина багатьох конфліктів - це різний світогляд, а з ним й методи, підходи управління.

Життя прожити не поле перейти, а правда вона непроста, як і саме життя. Не про це хотілося написати, спочатку хотілося б узагальнити написане в попередніх темах, але це питання здається вже закрите.

Суббота 2 ноября 2019

Маніпулювання особистістю отримало своє наукове обґрунтування, стало загальнодоступним, і знання прийомів маніпулювання особистістю перейшло від нелегальних і закритих угруповань до широкого загалу.

Розрізняють чотири основні групи ознак мaніпулятивнoї поведінки: семантичні ознаки, комунікативні ознаки, емоційні ознаки-реакції, зовнішні ознаки.

Семантичні ознаки - це змістовно-значеннєва частина інформації, яка задіяна в маніпуляції і лідирує в маніпулятивній поведінці. Прочитання підтексту, розшифровка схованого чи свідомо перекрученого повідомлення в зіставленні з об'єктивними спостереженнями є найбільш розробленим шляхом викриття чужого впливу.

Серед безлічі семантичних ознак для маніпуляторів особистістю найхарактерніші такі:

1) факти вашого минулого ділового досвіду. Чим краща в маніпулятора інфopмовaнність про ваші плани й перспективні устремління, і oсoбливо прo ваші невдалі проекти, тим більше він гoтoвий до маніпулювання вами;

2) підвищена увага до вашої персони. Зокрема, такі сторони особистості, як сімейний стан, проблеми кревнородинних обмінів, хобі, інтереси, психосексуальні особливості, здоров'я, дозвілля і т.д. Поява цієї ознаки може свідчити прo те, що ваш опонент розпочав розвідку й підготовку до маніпулювання або вже його здійснює.

3) штучний «цейтнот». Штучний чи інспірований цейтнот часто виражається в спробі подати результат тpaнсaкційннoгo обміну як результат вашої оперативності.

4) наполегливе прагнення зробити вам послугу, це називається «розіграти плaцeбo» (плaцeбo – психотропний стимулюючий препарат).

5) розвідка особистої відповідальності. У мaніпулятивних цілях здійснюється для дезорганізації роботи. Наприклад, щоб відвернути вас від участі в якій-небудь справі.

6) емоційні впливи. Будь-яка спроба зачепити ваші емоції, щоб викликати некеровані реакції;

7) контроль післядії. Маніпулятор знає кінцівку своєї гри. Ви – ні. Маніпулятор знає, чим повинна закінчитися розмова, яка повинна бути остання тема.

8) кoнфліктність (будь-які спроби роздування і провокування конфліктів). Контрзаходи – аналіз: чи не переслідується мета викликати вас на відвертість…

 

Дійсно, знання прийомів маніпулювання особистістю перейшло до широкого загалу. Окремі люди тратять на це дуже багато часу, зусиль і при цьому вважають, що інші не розуміють того, що відбувається. Чим більше людей буде знати про такі речі, тим легшою буде ідентифікація маніпулятивної поведінки, а маніпуляторам буде важче. Можливо вони перестануть штучно створювати цейтнот і заважати, щоб відвернути вас від чогось. При цьому пропонуючи вам свою допомогу, як послугу. Можливо припиняться спроби зачепити, щоб спровокувати некеровані реакції чи викликати на відвертість.

Часто дивуєшся, коли нагадають про те, що ти давно забув. А інколи взагалі розказують про такі факти з твого життя, яких ти й сам не знав. Про що може свідчити така поінформованість з нагадуванням і підвищена увага до вашої персони? В кращому випадку про те, що ви маєте справу з професійними маніпуляторами. В гіршому про те, що ви маєте справу з винуватцями усього того, що сталося, з людьми, які намагаються навязати тобі відчуття провини за те, що вони самі ж організували.

Пятница 25 октября 2019
Сообщение прочтено 35 раз
nepolitika | 2019-10-25 00:56:08

Якщо ви проявляєте небажану активність, самостійне мислення чи є перепоною, бо вами важко маніпулювати, то будьте готові, що з вас зроблять алкоголіка, наркомана, бомжа чи психа. Наслідками усіх цих дій може бути навіть ізоляція від суспільства на деякий час у відповідних закладах. Я знаю про що кажу, бо й мені постійно погрожували, а люди, які це робили самі ж роками вимотували нерви. Вони це й зараз роблять, але обережніше і то вже не те, можна було б потерпіти і мовчки перечекати, якби був час.
Я вже писав тут, що людей в яких є проблеми, якщо не з психікою, то з нервами в нас абсолютна більшість. Коли в твоєму оточені переважають ось такі не зовсім здорові люди, то вони намагаються й тебе зробити “нормальним”, щоб не виділявся.
Одне все на зло робить і нічого, а щось нормальне раз два і немає. От була людина, я не пам’ятаю, щоб ця людина навмисно комусь зробила зло. Жила своїм життям, на пенсії займалася домашнім господарством. Демонструвала й іншим, що треба жити чесно, а не так як зараз намагаються – обдури, оббери ближнього… При ній не наважувалися таке робити, бо трохи соромилися, як не як поважна, старша людина, господар. Не всім це подобалося, але нікуди від них не втечеш, не сховаєшся. Добрі люде найдуть тебе всюди. І це не поодинокі випадки, не одна людина, бо знаю чимало історій таких зайвих людей.

Суббота 19 октября 2019
Сообщение прочтено 24 раз
nepolitika | 2019-10-19 18:35:31

Про щось схоже я тут вже згадував, про обмеження, заборони… То все було на іншому рівні і там можна було знайти хоча б якісь виправдання тому, що робилося. Але це на стільки поширилося, що коли з цим стикаєшся на побутовому рівні, то вже й не знаєш що з цим робити.

Дрібнички, якими не так вже й важко поступитися - саме вони не дають порозумітися. Ці дрібнички, як індикатор довіри. Якщо людина не готова поступатися в дрібничках, то продовжувати діалог – це марна трата часу і зусиль. А інколи це навіть ризикова справа, бо діалог їм потрібен, як можливість підзаробити: “підставити, розвести...” Якщо ми всі будемо такими крутими і впертими, то чим це закінчиться?

Такі спроби примирення нагадують рух по колу. Якщо не по колу, то по спіралі, бо потрачені на це час і зусилля не співмірні з поступками, яких вдається досягти. Це переважно короткотривале перемир’я, а далі все заново. Вкотре пробуєш зробити кроки на зустріч, але чим більше ти їм розказуєш казочки, тим більше на голову вилазять такі люди. Відповідальність за порушення має бути однаковою для всіх, лише тоді буде сенс і мотивація продовжувати діалог.

Среда 16 октября 2019
Витріщаки

 

Щопятниці бував у нашому селі базар. Несуть мама продавати молоко, прошуся і я з ними.

-         Що ти будеш там робити, - кажуть мені мама, - витріщаки продавати?

А мені що б не продавати – все одно, аби взяли.

     - Добре, - кажу, - буду продавати витріщаки.

Тато засміялись, кажуть до мами:

-         Хай іде, буде гладишок дивитися, щоб часом не вкрав який біс.

Пішли.

По дорозі я все сіпаю маму за полу та розпитую про витріщаки.

Мама вже й говорити не хочуть про них, а я все допитуюсь.

Набридло мамі слухати мене, вони й кажуть:

-         Прийдеш на базар, витріщиш очі, ото й будуть витріщаки.

Не зрозумів я цього, а далі вже не розпитую, бачу – сердитимуться.

Людей на базарі – тиск: те продає, те купує - кожний заклопотаний.

Коли це з шаблюкою при боці стражник іде (за царів були такі посіпаки – стражниками звалися), руки за спину позакладав, козирок ізсунув на потилицю, никає по ряду та зазирає, позіхаючи, бабам у кошики. Так ніби мене хто штовхнув іззаду.

-         Мамо! – гукаю на весь базар. – Оце той, що витріщаки продає?

Мама сіп мене за руку, кив на мене оком:

-         Мовчи, вража дитино!

А жінка, що в ряду стояла поруч, ззирнулася з мамою, осміхнулася, далі нагнулася до мене та нишком і каже:

     - Оце він самий, сину…

 Степан Васильченко

 

П.С. Мені здається, що це загострення почалося коли згадав правоохоронців, накипіло от і згадав. Пізніше більш детально усе пояснив, але лишні проблеми їм не потрібні тому вони так реагують. Я розумію, робота в них така - важка, це серйозні люди, але і їм без почуття гумору важко. Вони теж вміють жартувати, але гумор в них ще той, а сьогодні до всього треба ставитися простіше, з легкістю сприймати, пробачати…

Про найважливіше вже розповідав минулого разу. Здається нарешті почули, але діалог ще й не починався. Бо окремі люди слідкують за кожним кроком – справжні витріщаки. Можна було б продовжувати ці розповіді, але не хочу без причини “збурювати людей”. Інколи дійсно варто трохи помовчати, дати людям час на роздуми. Можливо ось це маленьке оповідання  допоможе комусь відволіктися, змусить посміхнутися і забути взаємні образи.

В нашому селі в центрі поряд з церквою теж був базар. І витріщак в нас вистачає, всюди вони хочуть заглядати, всіма хочуть керувати. Все для цього роблять - шукають і створюють ворогів, щоб мати менше проблем, а побільше повноважень і влади.

Понедельник 14 октября 2019
Сообщение прочтено 23 раз
nepolitika | 2019-10-14 15:40:25

Вчора написав лише про найважливіше, намагався натякнути, усього не згадував. Й сьогодні те саме вже робив, але усе марно. Треба знову і знову повторювати, бо вони кожного дня все роблять на зло і це нормально. Я ж про це просто розповідаю і це порушення, бо це деструктив - ти збурюєш людей. Цікава форма мислення, але щось тут не так…

На усі ці розповіді мені ось так відповідають: ти перебільшуєш, тобі здалося, то вони так трохи лишнього собі дозволили. Але вони ж це роблять щодня, просто по черзі, щоб не впіймали на системних порушеннях. Чому ці люди так зухвало поводяться? Бо мають дуже впливових покровителів навіть закордоном, яким постійно жаліються, а ті їм вірять. Не знаю які ще аргументи потрібні, щоб довести свою правоту.

Після чергового розголосу про їх маніпуляції, ці люди здається, втратили залишки довіри у місцевих. І обманювати людей їм тепер дуже важко, звідси агресія і істерика, ось чому вони так поводяться. Я не знаю чи потрібна їм, якась допомога у вирішенні їх проблем, наприклад психологічна. Знаю лише, що з цим треба щось робити і негайно.

Вони намагаються перекласти все з хворої голови на здорову. Як ті фарисеїв, що постійно намагалися зловити на слові. Вони не святі, а ми не такі вже й грішні. Все що ми робимо нам же й повертається. Не усвідомлювати таких простих речей і робити пакості іншим – це шкодити самому ж собі.

Назад1234567Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены