<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге Заметки обывателя искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Сентябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
1
2
3
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

"Покращення" по-кримськи: хаос у цінах, порожні банки, черги у кілька днів

Олег Михайлович | 2014-03-30 22:47:12  
Сообщение прочтено 272 раз

Пенсіонери засмучені, що пенсії не збільшилися, як було обіцяно, а майбутні матусі здивовані відсутністю допомоги на дитину і повноцінної декретної відпустки.

Російська мрія пропутінських кримчан розбилась об суворі будні. Цього тижня дві третини півострова опинилися без світла. Хто винен - досі не з'ясували, але постачання електрики з материка суттєво скоротили. Чиновники попереджають, незабаром сепаратистам прийдуть значно більші рахунки за світло. Міфом виявились і обіцянки федерації пенсіонерам. Удвічі більше кревних їм ніхто не дав, просто перерахували в рублі, йдеться в ТСН.Тиждень.

Хаос у цінах. Порожні банки й банкомати. Черги у кілька днів. Це перші результати "покращення" по-кримськи. Усі радості цивілізації, які були очевидними, не працюють. Світло можуть відімкнути в будь-який момент. У паспорті адреса, якої не існує. Зарплатна картка - голий шматок пластику. За "получкою" черги, як в старому радянському кіно. Для кримчан - старе кіно стало реальністю.

Ольга Куніна без вагань називає рідним містом - Євпаторію, хоча вже 10 років мешкає у столиці. І наполягає, що говоритиме на камеру українською.

"Я хочу лишитися з українським паспортом, я хочу пишатися тим, що я українка, а не ставати росіянином за умов, в які мене зараз ставлять", - каже дівчина.

Співвітчизники Ольги - етнічні росіяни марили збагатитись одразу після так званого "референдуму". Вони хотіли продати громадянство за збільшені пенсії. Але збільшилось - лише розчарування.

"Ми отримали (пенсії - ред.) в тому ж розмірі, тільки в російських рублях",- розповідають пенсіонери.

Та ще з монетами, які в Росії вже вилучають з обігу. Хаос через рублі почався на ринках. У цінах.

"Ми поки цінники не переписували. Рисочка - російські рублі, а зверху - наші. Гривні", - каже продавчиня.

Тепер у Криму кревні отримують тільки на пошті вистоявши в черзі, а не вільно у банкоматах чи відділеннях банків. Отримують, кому пощастить.

Тетяна Фьодорова свої рублі відвоювала. Але й тут невдача! Тепер, каже, мусить переводити їх назад у гривні. Щоб сплатити за комірне. І втрачати пенсію на курсі.

Неприємні несподіванки спіткали не лише пенсіонерів. Справжній удар по кишені чекає на молодих мам півострова. Українська держава, навіть за кризи, підтримає допомогою у понад 40 тисяч гривень. Вагітна ж з російським паспортом у гривнях отримає менше, ніж півтори тисячі.

І те, якщо пропрацювала бодай 5 місяців до декрету. Безробітним в Росії заводити дітей взагалі ризиковано: держава не заплатить їм ані копійки. Для працівниць зі стажем понад півроку - розмір виплати на дітей цілком залежить від зарплати.

А надто, робоче місце, за українським законодавством, працедавець зберігатиме до трьох років. Тоді, як у Росії менше від трьох місяців. Там декрет буває двох видів: короткий - 84 дні, і дуже короткий - 70 днів.

Ця новина вже облетіла місцеві ЗМІ. Тим часом, у соцмережах з іншого боку обурюються материкові росіяни. Нових співгромадян-кримчани відверто вважають нахлібниками.

"Ви кримчани поводите себе неначе повії!!! У нас, в Росії, теж багато пенсіонерів та інвалідів, і своїх проблем вистачає. Що ви зробили для Росії? Чи ви просто прапорцями помахали, горілку на концертах попили, а ми вам повні кармани грошей дамо?"

А це інтернет-форум кримчан. Тут ламають голову, як тепер отримати шенген. ЄС попередило: кримський півострів це Україна і візи видаватиме тільки на підставі українських паспортів.

Утім, місцевих на півострові тепер не питають, хочуть вони бути росіянами чи ні, розповідає Ольга. Вона офіційно зареєстрована в Криму. Але тепер, каже, почувається безправним безхатченком.

"Я чула безапеляційну заяву Росії щодо кримчан, які мають кримську прописку, і які мають з'явитися і написати відповідну заяву, про те, що вони не хочуть ставати громадянами Росії. Або це відбудеться автоматично, а що робити таким людям, як я, які не хочуть мати російське громадянство, або друге громадянство?" - каже Ольга.

Юристи радять таким громадянам не здавати український паспорт і не відмовлятися від громадянства.

"Єдиним документом на сьогодні, який дозволяє нам з вами стверджувати, що я - це я, - є паспорт громадянина України. Де є ПІБ та російською, і українською. У разі відмови від цього документа, ви втрачаєте ось цей примарний зв'язок", - каже юрист.

Правники констатують: нині на півострові - юридичний колапс, який не закінчиться, доки статус Криму остаточно не вирішиться у міжнародних судах. Вони можуть тягнутися роками. Однак, де факто відокремитися від Росії так просто вийде. Там місцеві референдуми заборонені. І мітинги проти влади. І навіть просто думати інакше.

Кореспондент ТСН Ольга Мальчевська


Комментарии rss
Гость | 30.03.2014 22:56 |

Міліція за російським законодавством забороняла проросійський мітинг у Керчі

У Керчі міліція спробувала заборонити в неділю проведення проросійського мітингу на підтримку Південного Сходу України, а також проти корупції і за відставку міського голови.
 
Організаторами акції на центральній площі імені Леніна виступили російська партія ЛДПР, кримські активісти з «Руского єдінства» та громадські організації міста.
 
Вони тримали партійну символіку, а також плакати з гаслами «Південний Схід, Крим та Керч із вами!», «Донбас, вставай!»,«Україна – югославський сценарій», а також «Міського голову Осадчого у відставку!».
 
На початку мітингу представник міліції, посилаючись на російське законодавство, яке має діяти в анексованому Росією Криму, заявив мітингувальникам, що вони не мають права на зібрання, оскільки заявку на проведення мітингу треба було подавати за десять діб. Активісти на це заявили, що оскільки міліціонер досі в українській формі, то й вони з площі нікуди не підуть.
 
На мітингу з трибуни лунали розповіді про те, як «люди з України тікають у Крим за кращим життям», а ЛДПР тим часом закликала керчан вступати до її лав.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/25314914.html

sarmatpologil | 31.03.2014 00:31 |

Выплаты вырастут уже в апреле.

Более 28,6 миллиарда рублей планируется потратить на повышение пенсий жителям Крыма и Севастополя в 2014 году, следует из проекта постановления правительства, опубликованного в субботу на едином портале проектов правовых нормативных актов, передает РИА Новости.

Как следует из документа, подготовленного Министерством труда и социальной защиты РФ, прибавочные выплаты к пенсиям крымчан будут постепенно увеличиваться в течение четырех месяцев. В апреле этого года выплата составит 25% от общей суммы пенсии, а к июлю 2014 года должна достигнуть уже 100% от нее.

- Потребность в бюджетных ассигнованиях федерального бюджета на реализацию настоящего проекта постановления правительства Российской Федерации составит 28,684 миллиарда рублей до конца 2014 года (с апреля по декабрь), — говорится в пояснительной записке к документу.

Как отмечается в записке, ежемесячную выплату будут выдавать вместе с пенсиями.

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены