<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге razomiztoboyu искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Категории

free hugs (5)
АЗС (1)
вода (1)
діти (2)
Киев (5)
Київ (9)
риба (1)
суд (1)
ціни (2)
юмор (1)
#

Календарь

 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
#

Записи

Пятница 2 июля 2010
Сообщение прочтено 165 раз
razomiztoboyu | 2010-07-02 02:32:50

Продовжуючи тему доступного житла, Громадський рух  «Разом із тобою» розповідає про особливості  реалізації проекту будівництва недорогих квартир на Київщині.

 В рамках експериментального проекту на спеціально виділеній урядом України земельній ділянці під Києвом приватними структурами буде зведено кілька вулиць недорогих невисотних будинків із застосуванням нових технологій з метою їх подальшого продажу. 

 Наразі в Київській  області розглядається декілька варіантів майданчиків для будівництва демонстраційного житла – в с. Хотянівці Вишгородського району, неподалік від м. Бориспіль, біля станції метро «Червоний Хутір» та в районі ВДНГ. Міністр регіонального розвитку і будівництва України В. Яцуба заявив, що він схиляється до останньої пропозиції з огляду на велику площу ділянки для розташування 10-15 будинків та зручний під’їзд до неї. Прийняти остаточне рішення міністерство сподівається з дня на день. За офіційними даними, взяти участь у проекті в якості забудовників виявили бажання 17 компаній, що мають необхідні для ведення робіт ресурси. 

 Будівництво житлових будинків економ-класу відбуватиметься  із застосуванням технології тришарової стіни, що складається з OSB-плити, утеплювача і гіпсокартону. Кількаповерхові будинки не матимуть ліфтів та будуть оснащені комбінованими джерелами опалення: сонячними батареями, індивідуальним опаленням, тепловими насосами, що використовують теплову енергію землі. Розглядається понад 20 варіантів різних технологічних розробок для такої забудови - американська, канадська, українська та інших, проте в будь-якому разі введення таких інновацій дозволить, за словами міністра, прискорити будівництво житла та практично удвічі знизити його ціну. Собівартість одно- та двоповерхового котеджу, збудованого за новими технологіями, складатиме $20-50 тис., а один квадратний метр коштуватиме для покупця 3-4 тис. грн.. Невисока ціна зумовлена також безкоштовним виділенням землі, що зазвичай складає 5-7% від його вартості. 

  Проект будівництва  дешевого житла в Україні вже реалізовано в м. Севастопіль, яке займає друге місце в державі за вартістю житлової площі. Цей досвід показує, що дешеве малоповерхове житло виявляється для потенційних мешканців не таким вже й дешевим. Справа в тому, що його розкупляють спекулянти для подальшого перепродажу на вторинному ринку за ціною в півтора-два рази дорожче. Крім того, забудовники севастопільських котеджів, обмежених згідно з проектом за поверховістю, вирішили відігратися на щільності,
Читать

Среда 24 марта 2010
Сообщение прочтено 169 раз
razomiztoboyu | 2010-03-24 11:31:35

 

Для кого буде доступним доступне житло

 

 

У 2010 році в Україні збудують 16,3 тисяч м² доступного житла. В рамках цієї державної програми забудова вестиметься і в Київській області – на оборонних землях.

Проект «Доступне житло», розроблений Міністерством регіонального розвитку і будівництва, передбачає, що 30% вартості квартири сплачується державою, а інші 70% - коштами покупців. Автори проекту запевняють, що сьогодні головним завданням Міністерства регіонального розвитку і будівництва є створення таких умов, за яких громадяни зможуть самостійно купувати квартири. Міністерство відповідає за розгортання будівництва в першу чергу для тих людей, чий рівень доходів не дає права на соціальне житло, але й не є достатнім для вирішення житлових проблем власними силами.
Наразі іпотечні кредити залишаються непід'ємним тягарем для громадян - з урахуванням банківських зборів і комісій вартість кредиту складає близько 27% річних. Проте Національний банк України готовий знизити кінцеву кредитну ставку до 15-16% річних шляхом рефінансування комерційних банків, що братимуть участь у програмах будівництва доступного житла.
За словами заступника міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитра Ісаєнка, середня вартість квартир у країні зараз становить 4200 грн за 1 м². А за умови запропонованої в проекті 30-відсоткової державної компенсації, житло стане цілком доступним.
Втім, деякі експерти запевняють: у проекті доступного житла є одне дуже слабке місце. В ньому не створено механізму, який дозволятиме виділяти житло саме тим людям, які того потребують, а не тим, хто ближче до годівнички і лише користується привілеями і субсидіями, призначеними для інших. Немає системи контролю, яка покаже, що житло справді надане черговикам, що його потребують.
Ми протягом тривалого часу спостерігаємо парадоксальний принцип, за яким суспільні блага і пільги розподіляються між громадянами, що роками стоять в черзі і сподіваються отримати від держави підтримку, і тими особами, для яких питання фінансової допомоги з боку держави є, щонайменше, соціально некоректним.
Стосовно Київщини Громадський рух «Разом із тобою» вже писав про ситуацію, що складається навколо будівництва житла. Тому певне пожвавлення на ринку не було б зайвим. Тим більше, що доступне житло – все ж надія для людей, перед якими постала перспектива отримати квартири лише через 75 років.
Адже у квартирній черзі існують три підчерги: загальна, першочергова і позачергова, у кожній підчерзі є загальні, першочергові і позачергові члени (а ще ті, кого в ній ніколи «не стояло»).
І за цих умов для молодої сім’ї сьогодні можливість отримати квартиру не через 75 років, а хоч і з доплатою – найближчим часом, є обнадійливою.
«Аби цей проект досяг своєї мети, потрібні не тільки відповідні зміни у законодавчих актах, статтях, прийняття нормативних документів на рівні уряду. – коментує новину голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігор Дармо стук. - Важливим чинником впливу на дії місцеві органи влади також може бути і контроль самої громади».

 

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены