<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге razomiztoboyu искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Категории

free hugs (5)
АЗС (1)
вода (1)
діти (2)
Киев (5)
Київ (9)
риба (1)
суд (1)
ціни (2)
юмор (1)
#

Календарь

 Июнь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Записи

Среда 29 сентября 2010
Сообщение прочтено 370 раз
razomiztoboyu | 2010-09-29 20:28:47

Результати недавнього глобального дослідження ВООЗ свідчать, що за останні 5 років кількість українців, що палять щодня, в Україні скоротилося на 27%, при цьому одним з основних двигунів зниження кількості курців стало підвищення акцизів на тютюн. Однак чи відповідають дійсності такі висновки?

 Опитування ВООЗ на тему «Зниження негативного впливу паління на здоровя українців до 2012 року» проводилось нещодавно серед членів домогосподарств у віці від 15 років і старше. Інформація збиралася за допомогою кишенькових електронних пристроїв. Всього було опитано 8173 респондента. Так, згідно з результатами опитування, якщо в 2005 році щодня в Україну курили 14,1 млн. осіб, з них 10,7 млн. чоловіків (62,3%) і 3,4 млн. жінок ( 16,7%), то в 2010 р., кількість щоденних курців в Україні знизилося до 10,2 млн. чоловік (8,3 млн. чоловіків і 1,9 млн. жінок), або на 27%. У цілому ж в Україні на момент проведення опитування курили тютюн 28,8% дорослих у віці 15 років і старше, або близько 11,5 млн. жителів. Крім того, опитування показало, що більше половини (53,2%) нинішніх щоденних курців викурює 16 або більше сигарет на день.

 Однією з основних причин, яка сприяла настільки сильному скороченню числа курців в Україні, стало відчутне підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби, сказано в дослідженні. Нагадаємо, в поточному році ставки акцизного збору на тютюнові вироби були підвищені з 1 червня 2010 року. У 2009 році акцизи на тютюнові вироби в Україні підвищували тричі. Підвищення акцизів, у свою чергу, призвело до відчутного зростання ціни сигарет в роздробі і зниження їх доступності для населення. 

 Зі свого боку виробники тютюнових виробів вважають, що внаслідок підвищення акцизів українці менше курити не стали, а зниження продажів легальної продукції заповнили контрабандні сигарети. Представники тютюнової галузі Україна вважають заявлену в глобальному опитуванні кількість курців в країні (28,8%) в 2010 році сильно заниженою. За їх даними, число курців набагато більше, і їх частка у загальному населенні країни становить близько 39%. 

 Тютюнники вважають таке стрімке зниження кількості курців за такий короткий період неможливим. Багато країн на це витрачають десятиліття, щоб знизити кількість тютюнозалежних на принаймні на кілька відсотків. Невже Україна настільки унікальна, що змогла на третину скоротити поширеність цієї згубної звички серед населення лише за кілька років? – питають вони. І справді, якби так просто можна було відучити людей від куріння, то, напевно, весь західний світ давно б кинув палити, враховуючи ціни на сигарети в Європі.

 Справжня причина хибних результатів, на думку виробників тютюну, полягає в тому, що при підрахунку кількості курців не враховувалося число нелегальних сигарет у країні. Однак кордони України залишаються прозорими для нелегального ввезення сигарет. Зі свого боку тютюнники говорять про зростання контрабандної продукції і підробок. 

Нагадаємо, з 10 червня по 6 липня 2010 Держспоживстандарт перевірив у 24 областях України 391 об'єкт торговельної мережі, який продавав сигарети. При цьому в 91 випадку (23%) були виявлені сигарети, виготовлені на території іноземних держав (переважно в Росії та Молдові): на упаковці тютюнових виробів присутні медичні попередження, виконані іноземними мовами та іноземні марки акцизного збору. Отож, підвищення роздрібної
Читать

Пятница 23 апреля 2010
Сообщение прочтено 231 раз
razomiztoboyu | 2010-04-23 19:36:11

 «Мінздрав попереджає, куріння – це отрута» - так співали ще за радянських часів в улюбленому усіма мультику  «Острів скарбів». Сьогодні про це говорять набагато більше – на бігбордах, на пачках цигарок, однак ми, навіть відчуваючи на собі згубність цієї звички, не кидаємо палити. Курців в Україні не меншає, більше того, нині вона посідає друге місце в світі за кількістю людей, що палять.

  За оприлюдненими Головним управлінням статистики у Київській області даними, опитування щодо самооцінки населенням стану здоров’я, у 2009 році виявилося, що шкідливу звичку курити мають 17% мешканців київської області у віці від 12 років. З них більше половини палять більше 16 років, третина – 6-15 років, восьма частина курить менше 5 років. Майже половина опитаних (47%) викурюють 16-20 сигарет на добу, третина – 6-10, 9% - більше 20, 6% - 11-15 штук і 7% вистачає від 1 до 5 сигарет на добу.  

Читать

 «В той час, коли весь цивілізований світ активно бореться з курінням, серед українців мода на сигарети не проходить, - висловлюється керівник контрольно-ревізійної комісії громадської організації «Здорова Київщина», що входить до Громадського руху «Разом із тобою», Сергій Колишкін. - Про шкоду паління говорять по телевізору, пишуть у пресі і попереджають на пачках з цигарками. На згубності цієї звички вперто наголошують лікарі і численні наукові дослідження, згідно з якими на нашій планеті раз на п’ять секунд одна людина помирає від хвороб, викликаних курінням. Але, не зважаючи на жахаючу статистику, що доводить безперечну шкоду паління, люди продовжують триматися на свою небезпечну звичку».

  Подолати масову моду на куріння можливо лише за умови відповідального ставлення до свого здоров’я. Давайте вже сьогодні докладемо всіх зусиль, аби наступне покоління сприймало тютюн як отруту, а паління – як безвідповідальність відносно себе і оточуючих, а не як невід’ємну частину повсякденного життя.

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены