<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге razomiztoboyu искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Категории

free hugs (5)
АЗС (1)
вода (1)
діти (2)
Киев (5)
Київ (9)
риба (1)
суд (1)
ціни (2)
юмор (1)
#

Календарь

 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
#

Записи

Среда 4 августа 2010
Сообщение прочтено 159 раз
razomiztoboyu | 2010-08-04 17:47:37

В 2010 році збільшиться кількість громадян, що отримуватимуть житлово-комунальні субсидії. За прогнозами Міністерства праці та соціальної політики України, взимку комунальні субсидії отримуватимуть в 1,4 рази більше осіб, тобто 1,5 мільйони українських сімей. Це пов’язано зі зниженням планки для отримання державної допомоги: якщо в минулому сезоні відсоток щомісячного доходу, що сім’я витрачає на сплату комунальних послуг, становив 15% для недієздатних громадян та 20% для звичайних сімей, то нині він знизиться до 10% та 15% відповідно. Громадський рух “Разом із тобою” вирішив проаналізувати: чи знизить це проблеми із заборгованістю та чи полегшить громадянам сплату комунальних тарифів?

Як вже повідомляв Громадський рух «Разом із тобою», згідно із постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики (НКРЕ) роздрібна ціна на газ для населення, що опалює житло газовими колонками, зросте на 50%. Такі зміни спричинені різким підвищенням ціни на імпортований природний газ (від $179 за тис.куб.м у 2009 році до $264,4 у першому півріччі 2010 року). Отож зростання ціни на газ виправдовують необхідністю довести її до економічно виправданого рівня.

Однак чи готові громадяни України, що ледь-ледь виходить із фінансової кризи, без суттєвих втрат пристосуватися до нових умов? Більшість українців прогнозують значні труднощі із сплатою житлово-комунальних послуг за новими розцінками. Результати телефонного опитування думки споживачів з приводу вищезазначеної ініціативи уряду показали, що більше 70% українців вважають, що підвищення тарифів суттєво вплине на їхній сімейний бюджет. В свою чергу, експерти вважають: якщо раніше повністю або частково тарифи сплачувало близько 90% населення, то в цьому опалювальному сезоні цей показник впаде до позначки 70%. Очевидно, що найбільше зростання цін вдарить по кишенях бідних людей (яких в України переважна більшість) та по середньому класу, що зараз знаходиться на зародковій стадії свого формування. Крім того, опитування громадської думки показало: за умови підвищення вартості гарячої води на 25% сплачувати за неї повністю збирається лише 41,2% населення, а 7% відмовиться платити взагалі.
...
Читать

Среда 24 марта 2010
Сообщение прочтено 169 раз
razomiztoboyu | 2010-03-24 11:31:35

 

Для кого буде доступним доступне житло

 

 

У 2010 році в Україні збудують 16,3 тисяч м² доступного житла. В рамках цієї державної програми забудова вестиметься і в Київській області – на оборонних землях.

Проект «Доступне житло», розроблений Міністерством регіонального розвитку і будівництва, передбачає, що 30% вартості квартири сплачується державою, а інші 70% - коштами покупців. Автори проекту запевняють, що сьогодні головним завданням Міністерства регіонального розвитку і будівництва є створення таких умов, за яких громадяни зможуть самостійно купувати квартири. Міністерство відповідає за розгортання будівництва в першу чергу для тих людей, чий рівень доходів не дає права на соціальне житло, але й не є достатнім для вирішення житлових проблем власними силами.
Наразі іпотечні кредити залишаються непід'ємним тягарем для громадян - з урахуванням банківських зборів і комісій вартість кредиту складає близько 27% річних. Проте Національний банк України готовий знизити кінцеву кредитну ставку до 15-16% річних шляхом рефінансування комерційних банків, що братимуть участь у програмах будівництва доступного житла.
За словами заступника міністра регіонального розвитку і будівництва Дмитра Ісаєнка, середня вартість квартир у країні зараз становить 4200 грн за 1 м². А за умови запропонованої в проекті 30-відсоткової державної компенсації, житло стане цілком доступним.
Втім, деякі експерти запевняють: у проекті доступного житла є одне дуже слабке місце. В ньому не створено механізму, який дозволятиме виділяти житло саме тим людям, які того потребують, а не тим, хто ближче до годівнички і лише користується привілеями і субсидіями, призначеними для інших. Немає системи контролю, яка покаже, що житло справді надане черговикам, що його потребують.
Ми протягом тривалого часу спостерігаємо парадоксальний принцип, за яким суспільні блага і пільги розподіляються між громадянами, що роками стоять в черзі і сподіваються отримати від держави підтримку, і тими особами, для яких питання фінансової допомоги з боку держави є, щонайменше, соціально некоректним.
Стосовно Київщини Громадський рух «Разом із тобою» вже писав про ситуацію, що складається навколо будівництва житла. Тому певне пожвавлення на ринку не було б зайвим. Тим більше, що доступне житло – все ж надія для людей, перед якими постала перспектива отримати квартири лише через 75 років.
Адже у квартирній черзі існують три підчерги: загальна, першочергова і позачергова, у кожній підчерзі є загальні, першочергові і позачергові члени (а ще ті, кого в ній ніколи «не стояло»).
І за цих умов для молодої сім’ї сьогодні можливість отримати квартиру не через 75 років, а хоч і з доплатою – найближчим часом, є обнадійливою.
«Аби цей проект досяг своєї мети, потрібні не тільки відповідні зміни у законодавчих актах, статтях, прийняття нормативних документів на рівні уряду. – коментує новину голова виконкому Громадського руху «Разом із тобою» Ігор Дармо стук. - Важливим чинником впливу на дії місцеві органи влади також може бути і контроль самої громади».

 

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены