Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге razomiztoboyu искать в постах/комментариях пользователя
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Апрель 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

Україна на межі продуктового колапсу. Починає Київщина

razomiztoboyu | 2010-02-22 19:18:50  
Сообщение прочтено 243 раз

Київські пенсіонери, що нещодавно штурмували приміські електрички, бажаючи скупитися продуктами в області, можуть залишитися без їжі. Журналісти Громадського руху “Разом із тобою” з'ясували, що лише протягом січня вартість продуктів харчування та безалкогольних напоїв на Київщині зросла на 2,7%. Такі дані було опубліковано на офіційному сайті Головного управління статистики у Київській області. І, хоча, на думку економістів 2010 рік міг би стати роком одужання української економіки за рахунок зменшення падіння ВВП, на споживчі ціни це поки що аж ніяк не впливає.

Згідно даних Головного управління статистики у Київській області індекс споживчих цін у січні 2010р. по Київщині, без урахування даних столиці, становив 101,7% (по Україні – 101,8%).

Із продуктів найбільше (на 33,9–16,3%) подорожчали капуста, картопля та цукор.

На 9,1–3,0% зросли ціни на сир і м’який сир, яйця, кисломолочну продукцію, молоко, масло, олію.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,2% і на 0,4% відповідно.

Не оминуло зростання і тарифів на житло - ціни на воду, електроенергію, газ та інші види палива підвищилися на 0,1%.

У сфері охорони здоров’я відбулося зростання цін на 0,3%, у тому числі й на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання ( 0,6%).

Подорожчання транспорту в цілому на 2,2% відбулося за рахунок підвищення цін на паливо і мастила (на 6,0%), і на 2,8–0,3% стали дорожчими різні товари та послуги, послуги ресторанів та готелів, одяг і взуття, послуги установ відпочинку і культури, плата за отримання освіти.

Купувати стало дорожче. Купувати стали менше

Між тим, продаж сільськогосподарських продуктів на ринках області за січень 2010р. зменшився проти відповідного періоду попереднього року аж на 23,1%. Найбільше постраждали виробники продуктів тваринництва, оскільки їхній продаж у загальній продуктовій структурі зменшився на 31,4%.

За січень 2010 р. знизилися ціни лише на яловичину, яблука, свинину на 3,3–11,7%, решта груп товарів стоїть у списку таких, що подорожчали.

І якщо ще до виборів ціни трималися хоч якогось рівня, по завершенню передвиборної боротьби протягом декількох днів помітно “стрибнули” хоча б такі позиції, як цибуля, перець, картопля, томати, а на черзі ще й цукор.

Очікується, що за збереження тенденції зменшення продажу продуктів ціни можуть несуттєво знизитися. Втім, виробники також не можуть працювати задарма.

Виробництво теж подорожчало

Наразі статистичні дані свідчать, що нелегко доводиться і виробникам, і не тільки сільськогосподарської продукції. Так за даними Держкомстату найбільше по відношенню до січня-2009 подорожчала продукція у целюлозно-паперовому виробництві; видавничій діяльності, у виробництві шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 4,1% та 3,4% відповідно). На 2,5–1,0% підвищилися ціни на підприємствах з виробництва гумових та пластмасових виробів, електричного, електронного та оптичного устаткування, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів. Водночас, знизилися ціни на продукцію металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів (на 0,8% та 0,7% відповідно).

Кислий цукор

Найбільш мусованою темою щодо здорожчання продуктів харчування впродовж останнього місяця було зростання цін на цукор, яке прогнозується Міжнародною організацією цукру (International Sugar Organization) в першому півріччі 2010 року. Це пов'язують із тим, що пропозиція цукру на світовому ринку не зможе повністю забезпечити попит на цей продукт. Явище вже назвали "Цукровою кризою", і Україна також відчує на собі її наслідки.

Вихід — є?

Не зважаючи на нещодавнє розпорядження Міністерства економіки щодо перевірки виробників і реалізаторів соціально важливих продуктів, подібне адміністративне втручання матиме короткостроковий ефект.

На думку експертів Громадського руху “Разом із тобою” справжній вихід із ситуації криється у

перегляді кредитної політики для аграріїв, адже без позик сільське господарство працювати не може.

Також надзвичайно актуальним питанням є повернення селянам боргів і формування більш сприятливого інвестиційного клімату на сільськогосподарському ринку.

Таким чином завданням наступного Президента стане посилення аграрної складової. Лише тоді ми зможемо розраховувати на прогнозовані ціни на харчі.


 

Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены