Гражданство (16,95%): соблюдение прав человека, забота об окружающей среде, гендерное равенство, прогрессивность, религиозная свобода, права собственности, доверительная, хорошо распределенная политическую власть.
Культурное влияние (12,93%): культура в развлечениях, мода, счастье, престиж, современность.
Предпринимательство (17.42%): связь с миром, образованность населения, инновации, легкий доступ к капиталу, квалифицированная рабочая сила, технологической экспертизе, прозрачный бизнес, развитая инфраструктура, развитая правовая база.
Наследие (3,17%): культура, история, экологично чистая еда, достопримечательности.
Легкость ведения бизнеса (11,99%): отсутствие бюрократии, маленькие производственные издержки, уровень коррупции, благоприятная налоговая среда, прозрачная государственная практика.
Власть (7,42%): экономическое влияние, политическое влияние, международные альянсы, военная мощь.
Качество жизни (16,89%): рынок труда, экономическая стабильность, институт семьи, равенство доходов, политическая стабильность, безопасность, система государственного образования, система общественного здравоохранения.
Не знаю, как вы, а мне хочется оспорить этот рейтинг. Мы с россиянами не одинаковые, а тут одинаковые с казахами получились
і з чого випливає, що ми з казахами однакові? Сусідні позиції в якомусь рейтингу не говорять про одинаковість народів, а лише про схожість умов існування в цих країнах. Казахстан і Україна - це постсовок і нічого дивного, що там і тут умови життя схожі. А що до росії? на якому місці вона в цьому рейтингу, що ти кажеш про нашу несхожість з нею.
я навмисне не поставив знак питання, коли сказав, що було вчора, і що сьогодні.
Росія у цьому рейтингу на 26-й сходинці,
У нас з Казахстаном майже однакові місця у цьому рейтингу. Звичайно, ми різні... Але і однакові в думках: а може подалі від Росії. Не получиться по географії, навіть.
Ніколи не буду згоден з тобою про твою думку про постсовок. Бо це зомбовна думка. ПостВ,єтнам, постКитай, пост-олігархи. Та і сама пост-Європа!
Все, що було найкраще в СРСР взято в Європу, в Китай, В,єтнам, в цілі тих олігархів і успішних людей, які захотіли залишитися людьми. Розомієш? Людьми!
А як ти гадаєш, що я думаю про постсовок, раз ти зі мною не згоден, тобі має бути відома моя думка)
Такий експеремент, як соціалістична держава, звісно зоставив свій слід в історії. Тому Європа і Китай (кожен по своєму) зробили висновки, щоб не повторити долю держави, яка проіснувала одне людське життя.
Постсовок - це післясовок, або післяСРСР - держави які утворились після смерті Союза. От коли КНР, В'єтнам чи ЄС зникнуть, тоді можеш і до них приклеїти пост-
коли мова про щось, тут і ваша думка: совок у всьому винен. Не згоден? Ти совок! Щось не так?
Я вам і говорю: не так!
Мої батьки 1927-о, мій дід 1903р, другий 1898р. І моя мати говорила: що ми бачили?..
А бачили вони голод, холод, війну найжорстокішу, НКВД, Бандерівську ідеологію і ідеоогію проти - жорстоке протистояння на смерть. Голодовки 20-х, 30х, 40-х, 50-х. Репресію батька і сиротство.
Ви тут щось пишите. Думаєш я про те не знаю? Коли мене мати не знала чим кормити. Коли ми хліб з сахаром їли в 60-х, гуляючи по вулиці, бо більше не було чого вдома.
Що ти знаєш про те, що заклинаєш?
Та було і інше. Люди були інші. Сусіди кликали: ідіть поїжте. І ми бігли гуртом до казана.
Ти розумієш? Гуртом! Ось у чому суть! Ти розумієш? Що люди були тоді більш людьми.
Ніколи не зрозумієш, видно.
Хоча, може ти і правий. Експеримент то був над людьми. Дійсно експеримент, як зостатися людьми!
Ви пишите з точки зору ідеології сучасної. А я пишу з точки зору тодішньої людини, що вижила. І це зовсім різне. І ті люди були кращими, ніх зараз!
І на цій різності можна будувати майбутнє: один в за пазуху свою, бо батьки його голодували. А інший ділитись, бо знає, що і з батьками його в скруту ділились.
Я не говорю, що Совок у всьому винен (чи росія чи США чи бандерівці), ніщо не може бути винним у всьому, тож не треба приписувати мені таку ідеологію - пошук винних.
Я кажу, що Союз був поганою, негуманною державою, і те що ти написав про голод і репресії , цьому підтвердження. Але не треба плутати погана держава - це погана система управління, а не погані жителі країни. Ти кажеш, що люди тоді були більш людяними - добре, але це не заслуга Союза. Те що люди ділились їжею - це не заслуга Союза, це людська гуманність, а заслуга Союза, що їжі не було ф був голод. Зараз голоду немає (і це заслуга українйів і України), і зараз немає необхідності гукати чужих дітей до столу, хоча в мене а регіоні, люди до сих пір ходять і дарують чужим дітям канфетку.
Я кажу, що Союз був поганою державою, бо ти в своєму дитинстві їв на десерт хліб з цукром і я в своєму дитинстві їв хліб з цукром, хоча між нами пройшло покоління, але убогість населення зоставалась. Доречі, зараз діти не їдять хліб з цукром, і теж пройшло покоління без Союза, а значить держава Україна, більш гуманне держава ніж Союз.
Ти пишеш, що було в Союзі і хороше - не спорю, було і хороше. Давай порівняєм Союз з людиною - ця людина велика і сильна, вона хотіла ввесь Світ зробити схожим на себе і тому нарощувала військові і промислові м'язи, але щоб наростити м'язи потрібні були гроші, тому ця людина забрала їжу у міліонів людей і вбила їх, а ще ця людина боялась незгодних і тому робила їх своїми рабами-Зєками, коли у цієї людини не вистачало грошей вона єкономила на інших і інколи придумувала якісь прогресивні рішення, але коли в неї гроші були, то вона їх тринькала на понти і не думала про завтрашній день. І ось , ця людина Союз померла: була вона великою і могутньою - так! була вона вбивцею і марнотратною - так!
Якщо хазяйновита людина вбивця, чи якщо вбивця - хазяйновита людина - це має для тебе значення?
і з тобою можна погодитися. І я не кажу, що тоді було все гаразд. І я знаю, як та система себе утримувала, і як в тій системі людям на нижчому щабелі дводилося.
Я про те, що то історія. Про те, що люди завжди прагнули справедливої системи, у всі віка.
Люди осудили погане, що було, звірське і нелюдське. І це правльно. Правильно, що почали ліквідовувати ідольське.
Але, вважаю, що написавши Закон про декомунізацію, люди поставили собі хрест на тому, що було прийнятним; на тому, що треба було б удосконалювати заради загального щастя в країні!
Цей Закон написали недалекі люди, тим самим стали такими ж нелюдями, які були і при тій системі, спотворивши минуле і сьогодення, а значить потворять ходу до майбутнього.
І потвора ця зараз розростається: у тій же мілітаризації, у тому ж притисненні незгодних, у неконтрольованому збагаченні одних і зубожінні других, ламають власний набутий менталітет законами в угоду когось, а не свого народу.