<МЕТА> - Украина | Блоги | Українська
<META> - Украина
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Блоги
искать в блоге ukrainka2007 искать в постах/комментариях пользователя ukrainka2007
Авторизация
Логин:
Пароль:
 
#

Календарь

 Сентябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
#

ЯК ВБИТИ В СОБІ МОСКАЛЯ - ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

ukrainka2007 | 2007-07-01 17:33:19  
Сообщение прочтено 11015 раз

Вбити москаля у собі1. Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. Дивіться україномовні новини, читайте україномовні книжки, слухайте українську музику (до речі, у Києві вам в цьому допоможе радіо "Київ" 98.0 FM і продавці музики біля головпоштамту). Таким чином набереться не лише пасивний мовний запас, а й справжнє відкриття досі невідомої, неймовірно багатої культури.


2. Пишіть е-мейли друзям лише українською. Знищіть російську розкладку клавіатури – прекрасний спосіб позбутися спокуси перейти на "общєпонятний язик". Не бійтеся, що російська розкладка коли-небудь знадобиться. Літери "ы" та "э" за потреби можна набрати і за відсутності російської клавіатури (Alt+235, Alt+237). Нагородою за знищену зайву розкладку вам стане швидше перемикання з англійської на кирилицю.


3. Шукайте україномовного спілкування. Почніть з письмового – це легше (бо маєте час на обдумування слів, чого не має, коли говориш у реальному часі). Відвідуйте україномовні форуми: Майдан (http://www.maidan.org.ua), Домівка (http://www.domivka.net), ХАТА (http://hata-nm.org.ua).


4. Буде складно почати говорити українською зі знайомими, спершу почніть говорити українською до незнайомих вам людей: у магазині, тролейбусі, на вулиці. Будьте завжди готові відповісти українською на запитання "котра година?", "як пройти?". Прислухайтеся до своєї мови, працюйте над помилками. Спершу ваша мова здаватиметься вам жахливою, дуже важливо не злякатися цього і не думати про те, що подумає про вас інша людина. Вже скоро ви говоритимете плинно.


5. Купіть великий російсько-український, а бажано ще й український тлумачний словник. Спілкуючись щодня ви зустрічатимете багато слів, переклад яких згадаєте не одразу. Не соромтеся користуватися словником.


6. Знайдіть досвідчених україномовних співрозмовників, знайдіть коло україномовного спілкування. Говоріть з українцями. Слухайте їхню мову. Це перші люди, з ким вам буде говорити легко. І не бійтеся, що ви припускатиметеся помилок. Вони все прекрасно розуміють. Багато хто з них колись теж говорив російською, проходив крізь те саме що й ви і пам'ятає себе на вашому місці.


7. Залишився найскладніший і найвідповідальніший крок – починайте принципово говорити українською з російськомовними людьми. Завчасно підготуйтеся до відповіді на численні запитання знайомих, чому це ви раптом заговорили українською. Не бійтеся виглядати ненормальним в їхніх очах. Люди часто називають божевільними усіх, кого не розуміють – їм так легше. Не переймайтеся – ви в даному випадку розумієте більше за них. Нерозуміння старих знайомих з головою компенсується захопленням і повагою незнайомих людей та нових знайомих, які будуть у захваті від краси вашої мови та стійкості позиції.


Вам казали, що нечемно говорити до людини українською, якщо вона з вами говорить російською? Забудьте про чемність. Українська мова буде мертвою, якщо ви будете чемними з усіма. Ви говоритемете українською, щоб вони почули, що українською мовою можна говорити красиво. Більшість відчує сором за те, що не може говорити українською з вами. Це прекрасний привід для них замислитися над питанням своєї національної приналежності.


Скоро ви відчуєте, як складно говорити українською з людиною, яка говорить до вас російською. Адже під час діалогу ви автоматично використовуєте слова один одного. Треба навчитися не втрачати пильність, інакше виходитиме суржик :) Говорячи з російськомовними, не бійтеся, що вас не розуміють. Перевірено: корінні росіяни, які ніколи не чули української, все прекрасно розуміють, якщо говорити повільно, пояснювати (українською ж) значення тих чи інших слів.


Не соромтеся того, що ви спершу не зможете висловити українською усе, що хотіли б – це мине, мозок перебудується, пише Портал українців Донеччини. На це потрібно близько року. Цей рік – випробування на щирість вашого бажання говорити українською. Пройдіть це випробування. Буде складно, але тримайтеся – знову повернутися до російської і стати таким як усі ви завжди зможете. Не бійтеся тимчасово зрадити свою ідею. Якщо захочеться зробити перерву і відпочити, знову перейти на російську – не проблема. Це не страшно, відпочинете тиждень-другий і зробите другу спробу. У мене було саме так.


8. Ставши справжнім патріотом вчіться толерувати російську. У ворожому мовному середовищі живеться складно, але не забувайте, що ви так само колись не розуміли мовної проблеми, а по-друге пам'ятайте, що внутрішня різноманітність країни є джерелом її розвитку – близько 10% російськомовного населення має залишитися.

www.panianka.info

Комментарии rss
Гость | 04.07.2007 11:43 |
Аффтар явно последователь Бандеровцев, ничего, скоро и за Вас возьмёмся.
ЗЫ "....Вы нам есчо за Севастополь ответите..."
                                                                 Багров
Попробуй займись, а я подивлюсь що з цього вийде:)
Гость | 04.07.2007 17:41 |
Так, так, хай спробує. Уже і про Севастополь кацапи згадали. Нічого їм не світить.
Всі ці розмови - черговий порожняк. 
І до чого тут Севастополь? Самі нам Крим віддали, а тепер ще щось не подобається. Ну знаєте, просити подарунки назад - нечемно, а віддавати подарунок арувальнику - проявити до нього не повагу:) Доречі Крим взагалі Татарський був, може у них запитати, вони щось не дуже зрадіють такому повороту історії. А ще, там селились древні греки. То може віддати Крим грекам, разом з добрячим шматом Південної України?
genya_Bes | 04.07.2007 21:29 |

Я вже видалив рос. розкладку клави, набридло навіть перемикати англ. - рос. - укр. Тепер легше англ. - укр. Рекомендую всім зробити.
П.С.:Ненавиджу москалів!

І що це за радикальні такі заяви???
ненавиджу москалів??? їм так само як і нашим людям промивають мізки "властьдержащі" тварюки.
І тільки з за цього ненавидіти цілу країну?

Наврят я видалю розкладку російську, призвичаївся швидко пермикати. Спілкуюсь з людьми з білоруссі та росії. Росіяни інколи справді досить важко сприймають мову, але чомусь я знахожу цілком розумних, та виважених особистостей серед них....

Гость | 04.07.2007 23:09 |
Висловлювання типу "ненавиджу москалів" - цілком зрозумілі і природні, враховуючи поведінку російського народу по відношенню до українців протягом віків ... Як можна їх любити після такого?! Так, мізки їм промивають, але розум треба мати. І повагу до сусідів. Сила дії дорівнює силі протидії - саме цим поянсюється ставлення багатьох українців до москалів. Всі ці наші ліберали такі толерантні, бо не знають і знати не хочуть про безліч конкретних прикладів знущання москалів над українцями - морального і фізичного, яких пробачити ніяк не можна. Вони можуть тільки спокутувати свою провину перед нами. Тому кажу, що до висловлювань про ненависть до москалів треба ставитись із розумінням!
Юлька | 05.07.2007 20:54 |
Не можу не заперечити!!! Серед партійних лідерів, що катували Україну, 80% - українці! Що це за нація така, що завжди звинувачує у своїх проблемах і негараздах інших? Це ж повна відсутність самповаги! Та й коли це було? Ви б ще згадали Річ Посполиту чи Османську імперію. А зараз Вас хто пригнічує?
Гость | 04.07.2007 23:14 |
Чудово!!!
XAMXAH | 04.07.2007 23:40 |

 

Гость | 14.10.2008 19:18 |
Ненавижу биндеров!!! Мой прадед их здорово гонял по лесам когда служил в МГБ!! Хе-хе-хе!
Гость | 19.11.2010 16:24 |

Ганяв... Але Бандері, Шухевичу і в пам\'ять усіх бійців УПА будують пам\'ятники, а твій прадід вже давно згнив, як і його гниле завдання і тобі туди пошвидче відправитись!!!

Юлька | 05.07.2007 20:46 |
Оскільки Ви пишете українською, відповім Вашою ж мовою. Якою, до речі, спілкуюся досить добре. Шарітися ще не доводилося. Проте не розумію, чому це я маю вбивати в собі "москаля".  Може, я трохи дивна, проте бути "кацапом" чомусь не дуже хочу.  Якщо мені комфортно спілкуватися російською, я використовуватиму її. Не бачу потреби переходити на українську. Навіщо себе силувати? Знаєте, французи відразу переходять на англійську, коли бачать, що твоя французька далека від розмовної. І  не вважають це дискрімінацією рідної мови. Ви ж кричите завжди і всюди, а результату нуль. Краще б не марнували час, а займалися чимось дійсно потрібним державі.
Гость | 29.09.2010 00:17 |

''Ви ж кричите завжди і всюди'' - це, як на мене, правилний хід, коли тобі затикають рот іноземною (не тільки російською) мовою. Треба кричати, бо в іншому випадку можна замовкнути назавжди (я такої долі для української мови не хочу).

''Краще б не марнували час, а займалися чимось дійсно потрібним державі'' - всі ми різні, і кожен має свій погляд на користь для країни. Автор теми чітко висловив своє бачення і спосіб його реалізаці. Ви, Youssya, можете запропонувати своє, якщо воно вартує уваги.

Михайло

 

 
Гость | 10.05.2008 16:33 |
ще є україномовний ресурс www.malecha.org.ua
Гость | 10.06.2010 13:10 |

 Ха, делаю всё описанное практически попунктно, только по русскиVery Happy  Автор - убей в себе нациста.

Назад12345Вперед | Указать страницу
Поиск:
ИнформацияОбщениеБизнесДосуг
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2010 <META> Все права защищены