Авторизация
Меню

Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


Пятница 15 января 2010
veek | 2010-01-15 18:34:31 Вірю в команду!
Сообщение прочтено 386 раз

 Мені зараз дуже не приємно через загальну депресію і апатію більшості вболівальників Дніпра, не приємно чути скиглення на форумах і критику в адресу головного тренера. Я вірю в команду і знаю, що обраний курс є правильним, і не сумніваюсь у кваліфікованості Володимира Безсонова. Вперше за багато років ведеться грамотна селекційна робота в чому і є найбільша заслуга головного тренера. Калініченко, Гоменюк, Селезньов і Кравченко є футболістами високого класу, але головною проблемою команди залишається тактична побудова гри і невміння використати наповну весь потенціал цих футболістів. У всіх перечислених трансферах простежується чітка логіка, не хватає тільки закінчення, а саме кваліфікованих крайніх півзахисників, які могли б  доставляти м’яч форвардам.

З самого початку Безсонов заявляв, що буде намагатися грати з активними флангами і велася спрямована кадрова політика на побудову такої команди. Якщо враховувати беззахисність українських на флангах захисту (окрім Шахтаря) - це 100% правильне рішення, що довела Ворскла вигравши Кубок України. Павлов один із перших помітив вміння Гоменюка грати в штрафній суперника і домагався його переходу у Ворсклу. Селезньов також є потужним таранним нападнком, але трохи іншого типу, йому легше грати відтягнутого форварда і реалізовувати моменти, отримавши передачі з цетру поля. Калініченко зміцнив средню лінію поля і посилив конкуренцію в ній. Кравченко також вписується в цю стратегію, скільки його вміння грати в швидкий пас і замикати передачі з флангів не підлягають сумніву. Проте придбати кваліфікованих швидких крайків так і не вийшло. Хоча через їхню відсутність страждає передусім колетивна гра комнади. Варто тільки згадати фініш минулог сезону, коли Ферейра набрав форму, і все стає зрозуміло. Однак, одного Осмара не хватить, тим паче зважаючи на його невисокі швидкісні дані. І я би не сказав, що в нашому чемпіонаті відсутні хороші швидкісні крайки, вінгери, які можуть взяти гру на себе. Насамперед це стосується Дениса Кулакова і Павла Ребенка - лідерів Ворскли і Чорноморця. Ця двійка півзахисників даво переросла рівень своїх команд і більше прогресувати там не будуть. Я повність переконаний, що їхня присутність в лавах Дніпра принесла би перемогу команді в чемпіонаті вже наступного року. Кадовий потенціал уже є і справа залишається за малим.

Думаю всі погодяться з тим, що при таких хороших вінгерах (той же Володя Гоменюк буде забивати в рази частіше) і хорошій конкуренції в центрі поля можна претендувати на пряму путівку в ЛЧ. Швидків фланги, гра в швикий пас і поступове підтягування молоді до оснви - ось ключ успіху Дніпра. Команда повинна вистрілити і  я з нетерпінням чекаю цього!


Четверг 8 октября 2009
veek | 2009-10-08 12:09:40 11 ДРУЗІВ ЛЬОСІКА
Сообщение прочтено 383 раз

 

Більшість вболівальників нашої збірної не розрізняють обличчя гравців (хіба що Шевченка і Шовковського впізнають), їх може зовсім не цікавити футбол, але свідомі чи підсвідомі патріотичні почуття змушують дивитися матч і щиро вболівати за наших.

Перемоги ми святкуємо гучно, а поразки не беремо близько. Всі невдачі звично списувати на бездарність гравців і в цьому є своє раціональне зерно, але я хотів би поговорити про фактор тренера, точніше про його побудову гри.

Нідлякого не таємниця, що Михайличенко не володіє особливим авторитетом серед своїх підопічних. Ще у Динамо, у часи його тренерства, гравці сміялися з його вказівок, називали на «ти» і прозвали Льосіком. План гри і склад він повністю узгоджував з великим футбольним стратегом – Суркісом. От і в національній збірні простежується щось подібне. Про це можна багато дискутувати, проте мене просто бісить його діяльність саме як тактика і підбір гравців. Якщо лінія нападу виглядає більш-менш виправданою, то гра в захисті не витримує ніякої критики...

Хоч я і не маю спортивної освіти, але спілкувався з декількома тренерами і ніхто з них ще ніколи за свою кар’єру не ставили на поле відразу трьох опорних захисників, як це зробив Льосік у першому матчі з англійцями.  Це явний факт боягузства. Як можна нарівні грати з британцями при найявності тільки трьох гравців спрямованих на атаку?

І взагалі, за час керування Михайличенком, наша збірна ні разу не грала постійно якоюсь однією схемою. Постійним було тільки одне – не менше 2 опорників, навіть з Андорою (і це при наявності Тимощука). Постійна ротація складу тільки призводить до незіграності. Капелло теж спочатку експерементував, але тепер схема гри анаглійців 4-4-2 і міняється тільки склад виконавців.

І накінець, щодо флангів захисту, які більшісь вважає ахілесовою пятою нашої збірної. Як на мене, то ці позиції не закриті виключно через упереджені погляди тренерського штабу. На правому флазі захисту можуть відмінно зіграти Кобін і Федецький, і якщо перший більше спрямований на атаку, то Федецький добре справляється у грі в захисті і може принести користь в нападі. Проте Михайличенко бачить тільки гравців наших ґрандів. На протилежному фланзі ситуація виглядає погірше, оскільки Шевчук не має постійної ігрової проктики і не відомо в якій він формі, то варто було б викликати Пшеничних з Металіста. Проте найбільше мене непокоїть центр нашого захисту і сподіваюся, що Льосік все ж таки поставить туди Кучера і Михалика з огляду на травми Русола і Чигринського.

Додам тільки те, що я не вважаю себе видатним футбольним стратегом або розумнішим за тренера збірної. У мене є одне бажання – побачити нашу збірну на ЧС 2010