Авторизация
Блог
Меню

Календарь
 Октябрь 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
1
5
6
7
11
13
14
15
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
30


Вторник 22 октября 2019
Сообщение прочтено 17 раз
  22 Октября 08:4720

Прикрити повітря та кіберпростір 

З 8 по 11 жовтня 2019 року в Міжнародному виставковому центрі Києва пройшла чергова XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека-2019» за участю 372 компаній, зокрема 48 іноземних із 16 країн. 

На Міжнародній науково-практичній конференції, що відбулася в межах виставки «Зброя та безпека-2019» військові експерти на основі прогнозу розвитку майбутнього безпекового середовища до 2030 року окреслили головні загрози та сценарії запобігання. Зазначалося, що для України лишається загроза завдання агресором несподіваного й швидкого ракетно-авіаційного удару на знищення не лише військових цілей, а й об’єктів критичної інфраструктури, транспорту та комунікацій з метою посіяти хаос і паніку й обмежити волю до подальшої оборони та протистояння. За даними розвідки, можливий масований ракетно-авіаційний удар супроводжуватиметься діями ДРГ противника на нашій території. Наразі Росія має можливість атакувати Україну з різних боків ракетами (загалом до 600 одиниць у залпі) з наземних, надводних, підводних та повітряних носіїв. Відбити такий напад ЗСУ буде дуже важко. З огляду на поточний стан ЗСУ та сценарії розвитку воєнних загроз на 10 наступних років вище командування вважає, що основні зусилля та ресурси необхідно спрямувати на відновлення та суттєве нарощення потенціалу в чотирьох пріоритетних секторах.

1. Нарощення можливостей нашої ППО. Модернізація всієї системи ППО-ПРО України має бути одним із перших пріоритетів уряду. Тобто ЗСУ повинні нарощувати потенціал сил, здатних дати відсіч повітряній загрозі. Спроби купити в США сучасні ЗРК Patriot досі результатів не дали, відтак нам лишається модернізувати наявні системи ППО-ПРО та пришвидшити розробки вітчизняних аналогів.
2. Модернізація бойової тактичної авіації. Наявний парк літаків ще радянського виробництва морально й фізично застарів і до 2030 року потребує заміни. Його модернізація дасть змогу лише незначно відтермінувати придбання нових машин. До того ж кількість літаків — потенційних носіїв нової керованої зброї (Су-24М та Су-27), які стоять на озброєнні Повітряних Сил ЗСУ, є недостатньою і поступово зменшується, що також обмежує бойовий потенціал, навіть якщо оснастити їх новітнім ракетним озброєнням. Державне рішення має стосуватися закупівлі нових
Читать