Авторизация
Блог
Меню

Календарь
 Февраль 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
 
 
 
 
 
1
3
4
8
9
10
11
14
15
16
21
22
23
24
25
26
27
28
29


Как нам впаривают негативчик...
vgbasov | 2019-04-27 14:42:37
Сообщение прочтено 30 раз


Alex NoytПорошенко подарил Ахметову облэнерго! Ложь или правда?


Вчера неоднократно встречал истерики по поводу того, что Антимонопольный комитет разрешил Ахметову купить "Киевоблэнерго" и "Одессаоблэнерго". Истерили в основном представители медиашлюхи из традиционного антиукраинского пула - Ньюзваны,112, УНИАН, Интеры и т.п. Истерику радостно подхватили многичисленные группы в соц.сетях, кормящиеся с рук вышестоящих товрищей, которые обеспечили избрание Зеленского. Ну и в финале в этом потоке лжи традиционно утопились многочисленные юзеры сетей, преимущественно из числа избирателей Зеленского. Хотелось бы пояснить простыми словами, что же произошло в этом случае. Встретил этот замечательный текст, который очень быстро все объяснит. К сожалению, автора не знаю, но заранее прошу у него прощения, что не могу указать авторство.

"Зараз я вам на пальцях покажу, як вам засирали мізки всі 5 років, а ви їли і причмокували.

Прикладом буде історія з видачею АМКУ дозволу Ахметову на викуп акцій двох обленерго.

Дивіться, яка історія.
Акції наших обленерго досі належать російській компанії. Зараз Ахметов має намір частину викупити. Оскільки в результаті він володітиме понад 35% акцій конкретного обленерго, для такої покупки за законом потрібен дозвіл АМКУ (ну бо є загроза монополізації).
Процес почався не вчора. І на черзі ще кілька обленерго.
Звісно, АМКУ дає дозвіл. У виборі між російським власником і нашим, природньо, що краще наш.

А тепер дивимося, як цю новину висвітлюють і коментують #недорогенькі і в соцмережах: АМКУ дозволив монополізувати, Порох подарував Ахметову на прощання, Ахметов привласнив, Ахметов загарбав...

І що ми маємо? Класичний рефрейминг. Новину, яка по своїй суті є радше позитивною (ну так, Ахметов олігарх, але це все одно краще, ніж російський власник, а альтернативи наразі не спостерігається), висвітлюють у суто негативному світлі, нвмисне замовчуючи, що власність була російською, і проектуючи ненависть на Пороха.
Більше того, цинічність методички полягає в тому, що це пхають під радісними дописами про прийняття закону про мову. Оскільки зчитали аудиторію, і зрозуміли, що висвітлювати цю новину в негативі немає сенсу, то вирішили зіпсути її в такий спосіб.

Ви думаєте, це поодинокий випадок? Ні. Саме так це працювало всі 5 років. З кожною подією. Нам послідовно і цілеспрямовано згодовували негатив.

Добилися звільнення полонених? Замість щирої радості коментарі про домовленості з Медведчуком, про те, що їх не так зустрічають, вимучили на перевірках і ще купа всілякої локшини на розвішані хомячками вуха.
Отримали безвіз? А хто на нього гроші має?
Посилили санкції? Та то не санкції, Путіну на них плювати, їх все одно скоро відмінять.
Нове озброєння? А хто його на фронті бачив?
Матеріальна база армії? Та то не Порох, то волонтери.
Горить склад? Та то Порох навмисне спалив.
Упіймали диверсантів і не дали спалити? Та то СБУшна підстава, вони створюють видимість роботи.

І таке день у день, в різних масштабах й інтерпретаціях.

А ви дивуєтеся, звідки 73%"